תראו איך עובדים עלינו....תגלית חדשה שגיליתי

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
sagiexe
תראו איך עובדים עלינו....תגלית חדשה שגיליתי

הודעה על ידי sagiexe » 14:25 ,5 מרץ 2009, ה'

את הסכינים שבאוסף שלי אני נוהג לפרסם גם דרך אתרים המאפשרים
לציבור לפרסם מוצרי יד שניה שברשותו.
לכל סכין, אני נותן את תשומת הלב הראויה, מצלם אותה מקרוב, מוסיף פרטים
ודרכי התקשרות.
לאחרונה, נחסמו כל ההודעות שלי ולא היה לי ברור מדוע,
אחרי שבועות של רדיפה אחרי האחראים, הצלחתי סוף סוף, למצוא אוזן קשבת וגיליתי
שהאתרים של חפצי היד השניה, הם יד שנייה רק למי שמפרסם "מערכת ספות ישנה ויש לו בדיוק אחת",
מדוע נחסמה הגישה שלי? כי סוחרים! התלוננו שהשם שלי מופיע יותר מידי פעמים ופוגע להם בפרנסה. הם משלמים כסף כדי לפרסם מוצרים במדורים השונים (במסווה של יד שנייה) ולכן
לקוחות כמוני שמפרסמים יותר מידי הודעות איכותיות פוגעים להם בפרנסה.
אז מה מסתבר (ואולי אני נאיבי שלא ידעתי את זה), שאתרי יד שנייה, הם לא ממש יד שנייה ושאם
במקרה יש לך אוסף גדול ויפה, אל תפרסם אותו בבודדים כי אתה "תנקר את עיני הסוחרים".
יאמר לזכותו של האחראי שדיבר איתי, שהוא היה ממש מתחשב, וכיוון שלא שווה לי להיות "סוחר" ולשלם סכומי עתק, על סכינים שאני מוכר במחיר העלות שלהם, הוא הרשה לי לפרסם את כלללללל
האוסף תחת מודעה אחת האומרת: " לכל המעוניין בפרטים נוספים או תמונות, נא ליצור איתי קשר במייל.....". אז מה המסקנה? טוב שיש את האתר סכינים למבינים, וחבל שלא הבנתי את זה מראש.
ולמי שרוצה טיפים, איך מזהים את כל אותם סוחרים.....מוזמן לפנות אלי בפרטי.
אגב....מסתבר שאותם אתרי יד שנייה מפעילים "מרגלים" שמתקשרים סתם ובודקים אם אתה
סוחר או מוכר מוצר יד שנייה. אשכרה, עולם דפוק!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:54 ,5 מרץ 2009, ה'

אכן טוב לדעת את זה.

קשה לדעת מי סוחר ומי אדם פרטי, הגבול פה הוא מאד אפור.
אבל השיטות הללו נלוזות למדיי-מרגלים?!
למען הגילוי הנאות יש לציין, שגם אני מנסה לעמוד על טיבו של אדם המפרסם פה בפורום מודעות רבות, אך לעולם לא בשיטה של התחזות לקונה.

עולם העסקים הוא אכזרי למדיי. ובמיוחד פה בארץ שכולם מנסים לצאת "גבר גבר" ולא פראייר ולנסות כל מני מעשים "מעניינים" כדי להגדיל את המכירות שלהם.

הדברים הנ"ל נאמרו בכלליות לגבי כל העסקים. נכון, יש גם כמה אנשים הגונים, וכמה עסקים המתנהלים בשקיפות ובהגינות, אך נדיר להיתקל בהם לצערי.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:29 ,5 מרץ 2009, ה'

שגיא/ברווז
בהחלט מעניינת התגלית.האם אתה מדבר על "יד 2" ודומיו?מעולם לא הצעתי שם סכין למרות שחשבתי להציע משהו מהפריטים הפחות יקרים שעדיין בידי.בעבר הצעתי שם מקרר יין משומש,ובהמשך מחבט טניס שקניתי פעם.שניהם נמכרו כעבור כמה שבועות במחירים נמוכים למדי שלא ענו על ציפיותיי,ואכן זכור לי שהתקשרו אנשים,שאלו כל מיני שאלות ואח"כ ניתקו מגע ונעלמו-אולי אלה המרגלים?!
אז איפה הקושי בעצם?אם אתה מפרסם יותר מדי מודעות באותו סיווג ,שאז אתה הופך להיות "עצם בגרון" של הסוחרים?!

ברווז-אני מקווה שלא חשדת בי :o .יכולת לעשות גוגל עלי או לשאול את קרמיט.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 0:05 ,6 מרץ 2009, ו'

גבה הורמה לרגע, אני חייב להודות. :lol:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:13 ,6 מרץ 2009, ו'

אני מקווה שנרגעת מאז!כמו שהסברתי פעם למישהו כאן במשפחה שלי היו רבנים,פרופסורים,חלוצים ולוחמים ועוד כמה דברים אבל לא סוחרים.ניסיתי פעם לכמה שבועות אבל נשברתי-פשוט לא יכולתי לבייש את המשפחה!

farok
מבין בסכינים

היהודה

הודעה על ידי farok » 13:37 ,6 מרץ 2009, ו'

אתמול הוספתי כאן הודעה בקשר לכך שמס ההכנסה פנה אליי על שמכרתי מוצרים :evil: מאתר יד 2. ...לאן היא נעלמה??????מנהלים???..

sagiexe

דובון, אני לא רוצה להגיד שמות של אתרים אבל הבנת את הרעיון

הודעה על ידי sagiexe » 16:13 ,6 מרץ 2009, ו'

דובון, אני לא רוצה להגיד שמות של אתרים אבל הבנת את הרעיון.
באתר שבו אני פירסמתי, ישנם כ 4 סוחרים קבועים מסתבר, שכאב להם
שמודעות שלי ממלאות את הפורום (מודעה לכל סכין או סוג סכינים), אז הם התלוננו
ולכן האתר סגר לי 25 הודעות שעליהן השקעתי זמן רב ומאמץ, להודעות שלי היו מעל 60000 צפיות, מה שמלמד על יעילות האתר, אך גם על הטמטום של מנהלי האתר (הסכינים המתפרסמות עכשיו הן די עלובות ואין כל כך הרבה).
ולגבי שאלתך...אם במקרה, היה לך מקרר ישן במחסן, והתקלקל המקרר שלך, והחלטת למכור אותם באתר של מוצרי יד שנייה, שים את שניהם באותה מודעה ואל תחשוב לדוגמא לנסות למכור עוד אחד שחבר ביקש ממך למכור עבורו....כל עוד יש לך מוצר פעם ב....אז אין בעיה, תפרסם. אבל ברגע שהמערכת קולטת יותר מידי פירסומים שלך, אתה נחסם ומועבר לטיפול ב"מחלקה העסקית" ושם, אחרי ה"טיפול", או שתשלם כסף עבור הפירסום, או שלא תרגיז את המאכרים. אבל את ההודעות לא יפתחו שוב. אגב, הם עוקבים גם אחרי שמות משתמש מרובים. הודעות מרובות. מוצרים מתחדשים (יש לי סטוק עצום של שוריקנים, בהתחלה ויתרתי על קצת, אחר כך על עוד קצת ועכשיו על כולם), כלומר, בודקים אם יש לך סטוק מתחדש. הם שולחים מרגלים ועוד כל מיני שיטות KGB.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 18:22 ,6 מרץ 2009, ו'

שגיא
קודם כל-תודה שהתחלקת איתנו בנסיונך.שנית-אם אין לך סטוקים מתחדשים (ולי הרי היה אחד או לכל היותר שניים מכל פריט באוסף) האם יש שם בעיה משמעותית כל עוד זה אותו סיווג שבו מתפרסמות המודעות?האם בלוחות הכלליים האלה יש ביקוש לאולרים מעל (נניח)250 ש"ח?אם אתה מרגיש קושי להתבטא בפורום הפתוח אתה מוזמן לעבור לפרטי.

sagiexe

כן יש בעיה

הודעה על ידי sagiexe » 18:42 ,6 מרץ 2009, ו'

ברגע שאתה מפרסם יותר מידי מודעות אתה בעצם פוגע בכאלו
שמפרסמים תמורת תשלום (מוצרים חדשים במסווה של יד שנייה),
התשלום המינימאלי לסוחר (מסתבר) הוא 690 ש"ח ל 30 מוצרים, זאת אומרת
שברגע שאתה מפרסם יותר מידי יד שנייה אמיתית, הם ישר קופצים ואומרים
שזה לא בסדר ואז אתה נחסם. בקיצור "כאילו" יד שנייה. לגבי מכירות, אנשים כמוך שיש
להם סכינים איכותיות ימכרו אותן בסופו של דבר. מכרתי די הרבה פריטים באתר ההוא, יותר מאשר כאן, אבל כאן מסתובבים האנשים הרציניים, ושם מחפשי מציאות ווכחנים למיניהם.
יש שם הרבה פריטים מעל 250 ש"ח, והרבה מפריזים שמבקשים מחירים מוגזמים על איכות נמוכה.

כמו שאני רואה את זה, אתרי היד השנייה הם בעצם אתרים לסוחרים של יד ראשונה ואנשים כמוני וכמוך "עוטפים" את המקום שלהם כדי לתת כסות של יד שנייה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד