איך הורסים סכין?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
drorhermesh
נושא - כלים
איך הורסים סכין?

הודעה על ידי drorhermesh » 18:12 ,21 פברואר 2009, ש'

הטלתי היום סכינים בחצר ואחת פגעה במטרה --- וקפצה חזרה בשני חלקים.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/rS ... directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/pr ... directlink

כשהפסקתי לצחוק (גורלן של סכיני הטלה נגזר מראש) נזכרתי גם באולר הבר מיצווה שלי. victorinox SwissChamp שהשאלתי למישהו בטירונות כדי לפתוח מתפסים של M16. מבין 31 הכלים הוא בחר את הלהב ככלי האופטילי להפעיל מנוף. אם אחי לא היה "תורם" את האולר לשומרים היקרים בשדה התעופה הייתי מראה לכם מה המשחיז הצליח להציל ממנו.

באילו דרכים יצירתיות/מוזרות/סוטות הצלחתם אתם להשמיד סכינים?
נערך לאחרונה על ידי drorhermesh ב 0:21 ,23 פברואר 2009, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 19:21 ,21 פברואר 2009, ש'

הייתה איזו פעם שפירקתי סכין מתקפלת סינית זולה לגורמים באמצעות מברג.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 9:46 ,22 פברואר 2009, א'

לי גם קרה מקרה דומה לשלך דרור, רק שאני ניסיתי להטיל אולר ויקטורינוקס עם להב יחיד, בניסיון החמישי בערך ולאחר איזה שתי פגיעות באבן, האולר חזר אלי עם שליש אחד פחות מהלהב ועם ידית עם לחי אחת פחות :wink:

לפני זמן מה קיבלתי גרזן פשוט מייצור סיני, שהיה זרוק אצל אבי בבית, ניסיתי את כוחי בהטלות שדווקא יצאו בכלל לא רע ואולי אפשר לומר שאפילו די טוב , דיוק פחות אבל פגיעות כמעט 100 אחוזים , הלהב שרד אבל הידית קיבלה שבר ליד להב הגרזן,

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 10:33 ,22 פברואר 2009, א'

הסיפור הוא כזה.
אבא של חבר שלי צורף. לפני כמה חודשים נסע לצרפת להשתתף בתערוכה בינלאומית של צורפים ולהציג את העבודות שלו. באותה הזדמנות ביקר בתערוכה של נפחים שהתקיימה במקביל. שם הוא קנה סכין מטבח של נפח יפני מאוד ידוע Shosui Takeda.
סכין זאת היא עבודת אומנות אמתית: להב שלוש שכבות עבודת יד(שכבה אמצעית High Carbon שתי שכבות חיצוניות Low carbon steel) יופי ופשטות יפנית.
אשתו הייתה בטוחה שסכין במחיר כזה צריכה לדעת להתמודד עם כל דבר וניסתע אותה על עוף קפוא.
העוף ניצח. :(
תמונה

תמונה

תמונה

סכין שוחזרה בהצלחה.
4 שעות של עבודה ידנית. תמצאו הבדלים בין תמונה זו לתמונות בעמוד למעלה.
הגדלתי את זווית ההשחזה, כדי להקטין סיכוי לשברים בעתיד.

תמונה
נערך לאחרונה על ידי Pesel ב 11:01 ,22 פברואר 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 10:49 ,22 פברואר 2009, א'

אני הרסתי בתחילת הדרך בעיקר אולרים שוויצריים.הם בסדר כשאתה חותך בהם חומרים רכים.הם לא ממש מסתדרים טוב עם ABUSE לרבות פיתול סביב צירם.תקע אולר שוויצרי בעץ וסובב-יותר מאחד הרסתי כך בצעירותי לפני שהיו לי להבים קבועים.
האחיין שלי (הגריזלי)הגדיל לעשות ושבר מולטיטולים בסדרה.הוא שירת ביחידה נבחרת,ובין שאר המקצועות שרכש שם הוא היה גם נהג "אכזרית".החברה שם עשו כל מיני מתקונים על הכלי (חס וחלילה להעזר בחוליה טכנית!)ובדרך שבר לנו מספר מולטיטולים של לדרמן,סוג ובאק.היחיד שלא נשבר TOUGH-TOOL של שרייד נגנב בזמן פעילות בג'נין.מבחינת מאגר המולטיטולים שלנו השירות שלו היה די טראומטי!
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 11:07 ,22 פברואר 2009, א'

Pesel כתב:הסיפור הוא כזה.
אבא של חבר שלי צורף. לפני כמה חודשים נסע לצרפת להשתתף בתערוכה בינלאומית של צורפים ולהציג את העבודות שלו. באותה הזדמנות ביקר בתערוכה של נפחים שהתקיימה במקביל. שם הוא קנה סכין מטבח של נפח יפני מאוד ידוע Shosui Takeda.
סכין זאת היא עבודת אומנות אמתית: להב שלוש שכבות עבודת יד(שכבה אמצעית High Carbon שתי שכבות חיצוניות Low carbon steel) יופי ופשטות יפנית.
אשתו הייתה בטוחה שסכין במחיר כזה צריכה לדעת להתמודד עם כל דבר וניסתע אותה על עוף קפוא.
העוף ניצח. :
סכין שוחזרה בהצלחה.
4 שעות של עבודה ידנית. תמצאו הבדלים בין תמונה זו לתמונות בעמוד למעלה.
הגדלתי את זווית ההשחזה, כדי להקטין סיכוי לשברים בעתיד.

תמונה

האשה שלי שתהיה בריאה, עשתה את אותה החוכמה בדיוק עם הסנטוקו שהרכבתי לה.

דוד

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 11:29 ,22 פברואר 2009, א'

באולר השוויצרי החלק השביר מבחינתי היה הלהב הקטן. הוא היה נוח יותר לשימוש ככלי גילוף. לפעמים הייתי מכניס את השפיץ לאיזה שקע, ומסובב טיפה כדי להגדיל אותו- ופיפס, נשבר השפיץ. בהטלות דוקא לא גרמתי הרבה נזק לסכינים (הייתי מטיל על הדשא על קרטון שנשען על עץ, מה כבר יכול לקרות?)
השיטה הבדוקה לגרום נזקים לסכינים היא "שיטת פסל"- תן את הכלי למישהו שלא מבין מה יש לו ביד, ומתבלבל בקלות בין פטיש, גרזן, מברג וסכין. השחזתי לחברים סכיני מטבח מאיכות טובה, עם דפיקות שלא יאומנו על הלהב. פשוט הפסקתי לשאול באיזשהו שלב.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 14:56 ,22 פברואר 2009, א'

החידוש של רעי לגבי "שיטת פסל" הזכיר לי סיפור דגול:
פעם ,לפני מספר שנים, עבד אצלנו בדירה שיפוצניק.בהמה אמיתית-ההוכחה האולטימטיבית שדארווין טעה,ומוצא האדם לא מן הקוף,אלא הרבה יותר נמוך באבולוציה.בקיצור-באחד הימים, כשלא הייתי,היצור החליט שחסר לו סכין לעבודות חשמל,נכנס למטבח ולקח סכין קילוף ?PARING KNIFE של דרייצק-סכין קטן,חד ובכלל לא זול המיועד לעבודות עדינות.כשגמר להתעלל בו הסכין כבר לא היה בר שיקום כמעט.אולי השימוש המועדף באותו שלב היה לדחוף לו אותו בפי הטבעת,אבל אנחנו אנשים תרבותיים!
כשסיים את השיפוץ (ברמה לא מרשימה)ביקשה אשתי שאתן לו סכין מהאוסף כי הוא "אוהב סכינים".מה יכולתי לעשות? נתתי.
אני מקווה שהרס גם אותו לפני שהספיק לשחוט איזו כבשה לצהריים!
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים