CNC

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
GOREN55
אביר האפל
CNC

הודעה על ידי GOREN55 » 20:29 ,21 ינואר 2009, ד'

מחפש עזרה בשדרוג כרסומת ל cnc

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 22:36 ,21 ינואר 2009, ד'

מה בדיוק אתה רוצה לעשות? מכונה שלא נולדה CNC אי אפשר סתם "להסב אותה" ואם אפשר, אז זה מאד מאד יקר ולא תמיד שווה את ההשקעה.

מצד שני אולי אתה רק צריך קריאה דיגיטאלית של הצירים.

אם אתה בעיניין בקרים, אז אפשר להתקין מנועי סרוו על הצירים ולשלוט עליהם בעזרת בקר.זה כבר מאין CNC לעניים.

אפשרות נוספת היא לצאת לצוד מכונה ישנה שעומדת למכירה, ואם תגיד לי מה אתה רוצה אז אני יכול להתעניין.

יש לי כרגע מחרטה אוקומה בת 20 למכירה, במצב עבודה וצבועה, כמעט כמו חדשה. לא הייתי מוכר אותה לחברים שלי.

דוד

GOREN55
אביר האפל

הודעה על ידי GOREN55 » 21:35 ,22 ינואר 2009, ה'

דוד

זה בדיוק מה שאני צריך מנועים על הצירים , אבל הבנתי, שצריך מנועי צעד ואיפה אפשר להשיג בקרים
ואיזה בדיוק ?ומה עם תוכנה ? אשמח לקבל עזרה
המכונה שלי אמורה להגיע בשבוע הבא
http://picasaweb.google.com/goren55/Mil ... 3205611794
בינתיים לידיעת כל הג'אנקרים ביום שלישי יש מכירה פומבית של ציוד ממפעלים שנסגרו סיור מוקדם ביום שני

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 0:17 ,23 ינואר 2009, ו'

אהא!

מכונה יפה

תגיד, מה גודל המפלצת הזאת? אתה בטוח שאין לה קדמה אוטומאטית? אולי היצרן מסוגל להציע את זה כאופציה ?

אם הישום שלך לעבודות קטנות ופשוטות במהלכים קצרים, אז אין כל כך הגיון בהשקעה כבדה כזאת בבקרים למנועים- היום לא חייבים מנועי סרוו אלא בקר ורסולוור עושה את העבודה- שוב, פרוייקט לא פשוט.

מכונות CNC משמשות בדרך כלל לייצור כמויות גדולות של חלקים בדיוק גבוה. לייצור ONE OFF, יש יתרון למכונות קונוונציונליות עם הפעלה ידנית. אם מה שחשוב לך הוא דיוק, אז אולי סרגל עם קריאה דיגיטאלית הוא התשובה. במפעל אצלי יש כמה כרסומות כאלה לייצור כלים ואחזקת תבניות וכל מה שיש להם זה אותו סרגל דיגיטאלי. כל היתר תלוי במומחיות של המפעיל.

יש כמובן גם מכונות CNC לייצור חלקים ותבניות מאד מורכבות שהן מעבר ליכולת של כרסם קונוונציונאלי. הואיל והחומר והעבודה מאד יקרים, אסור לעשות טעויות והחלק חייב להיות טוב במכה הראשונה. כאן עושים עבודת הכנה של תכנון ותכנות מראש וסימולציה במחשב נפרד ורק כאשר בטוחים ב-100%, אז התכנית מועברת למכונה. זאת מערכת CAD/CAM

יש מכונות שמעבדות בעזרת כרסומים מיניאטורים שמסתובבים במהירות של 18000 סל"ד ומסוגלים להוציא תבנית יציקה בפלדה מחוסמת תוך כמה שעות בודדות עם רמת גימור של ליטוש.

תן לי קצת פרטים על המכונה ומה אתה בדיוק רוצה אז אוכל להתעניין אצל מי שצריך.

דוד

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 0:17 ,23 ינואר 2009, ו'

GOREN55
אביר האפל

הודעה על ידי GOREN55 » 0:42 ,23 ינואר 2009, ו'

כן יש הגשה אוטומטית כאופציה שווה להוסיף ?

הדגם ZX7045
http://www.wddm-machine.com/pro_show.asp?ID=52

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 1:51 ,23 ינואר 2009, ו'

המכונה עוד לא הגיע ואתה כבר רוצה לשכלל אותה...

עוד לא ציינת כמה אתה כרסם או איזה ידע יש לך בעיבוד שבבי בכלל וב CNC בפרט

מה שאני מציע, אם אתה באמת מתחיל מאפס, תלמד את המכונה, ותאמין לי, אין גבול לידע שאפשר לצבור במכונות האלה (אני בחיים לא הטרחתי את עצמי ללמוד עיבוד שבבי ומצטער על כך).

כשלב ראשון בשכלול המכונה, תראה אם הספק מציע פוטר מסתובב. זה עזר מאד מועיל כאשר מעבדים חלקים סימטרים

בלי שולחן זוית גם לא תגיע רחוק

אם אתה הולך לייצר חלקים בדיוק באמת גבוה, נגיד בסדר גודל של מיקרונים בודדים, אז סרגל ותצוגה דיגיטאלית הם כלי טוב מאד.

במהלכים של מכונה בסדר גודל הזה אני לא בטוח שקדמה אוטו תועיל בהרבה.

CNC זה כבר סדרי גודל אחרים לגמרי במחיר המכונה וידע בתכנות. המכונה לפעמים גם מתקלקלת והוצאות ההחזקה מתחילות לצמוח.

תאמין לי שזה לא להובישופ ואפילו לא למסגריה מכנית.

כנס איזה יום ל"אר-אל " במעלות ותראה מפעל יפה לעיבוד שבבי

או אם אתה מזדמן לדרום, גם לנו יש מחלקת עיבוד שבבי לא רעה בכלל וכל אחד מוזמן לבקר.

דוד

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 15:23 ,23 ינואר 2009, ו'

תראה אני מכיר את המכונה מקרוב אצלנו היא משמשת כמקדחת עמוד בלבד על אף שהיא מוגדר ע"י היצרן גם ככרסומת.
בגדול לא הייתי ממליץ לשדרג כל שדרוג למכונה אם אפשרי בכלל יעלה כפליים ממחירה, בדקתי מחירי חלקים לכרסומת ברידגפורט שיש לה מנועים כבר וזה בשמיים
custom is a knife with spirit

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד