האם אתה נושא -או נשאת -יותר מסכין אחד סימולטנית?מאיזה טעם?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
דובון
אביר האפל
האם אתה נושא -או נשאת -יותר מסכין אחד סימולטנית?מאיזה טעם?

הודעה על ידי דובון » 11:57 ,17 ינואר 2009, ש'

הדברים עלו בין השיטין בשרשור ה-EDC אבל חשבתי שהם שווים דיון נפרד להרחבת הדעת.
חשבתי קצת על הנושא ולכאורה אפשר לחשוב על כל מיני הצדקות אפשריות לנשיאת צמד סכינים:
1.אחד בעל להב חלק ואחד משונן
2.אחד מסיבי יותר-לעבודות גסות- ואחד קטן וחד לחיתוך מדוייק
3.אחד הוא חלק ממולטי טול או אולר שוויצרי עם פותחן ומברג.השני סכין "פרופר".
4.אחד הוא סכין לשימש UTILITY ואילו האחר-רחמנא ליצלן-סכין טקטי.
5.כחלק מתפיסה כוללת של יתירות או גיבוי ,שרבים מיישמים בתחומי חיים רבים ושונים.הסכין השני-קטן ובנשיאה דיסקרטית -לא יורגש עד שנידרש לו.
6.האחד הוא סכין ייעודי הנדרש לך בעבודתך,ואילו האחר סכין "כללי"

אני בטוח שלא הקפתי את כל מגוון האפשרויות,וחשוב מכך-הנסיון הקולקטיבי של החברים עולה על שלי אלף מונים.מקווה לשיתוף פעולה גם אם בהווה זה לא חלק מההוויה היומיומית שלכם.גם התובנות ההסטוריות או התאורטיות הן בעלות ערך!
נערך לאחרונה על ידי דובון ב 18:44 ,18 ינואר 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:24 ,17 ינואר 2009, ש'

בתקופה שהיה לי אופנוע , בעצם בכל התקופות שהיה לי אופנוע כזה או אחר , תמיד איתי בזמן הרכיבה היה לי תיק עם מולטי טול בפנים וכן אולר כזה או אחר פעם משונן ופעם לא. תלוי מה היה לי חשק לקחת איתי, כמובן שהוא לא שימש למעשים רעים אלא יותר כנוחיות אם צריך לחתוך משהו כחלק מהשיפצור או תיקון דרכים קל, ושימש אותי לא מעט פעמים, מסתבר שלהב הלדרמן שהיה לי כמולטיטול לא היה נוח בגלל כל הגודל של הלדרמן עצמו.
המולטי טול שימש אותי כמעיין מיני ארגז כלים לבעיות שיכולות לצוץ עם אופנוע ורכיבות ממושכות (תמיד האולר והמולטי טול היו לצד כבל קלאץ' וכבל גז ומעט שמן מנוע ספייר). כמובן שהיה איתי גם סט של אלן ואולי כמה מפתחות פתוחים שהכי נפוצים .
למזלי אני תמיד החזקתי כלים ודברים בסיסים ספייר בטיולי הרכיבות של יום שלם או אפילו חצאי ימים , רוב חברי תמיד נהנו מכך הם ידעו שאצלי תמיד יהיה משהו ספייר בתיק רכיבה

דרך אגב מכיוון שעם הזמן גיליתי שהלדרמן בעצם בכלל לא נוח לי למטרה זו נשארו רק הכלים הבסיסים אלן ומפתחות פתוחים והאולר. הלדרמן נשאר בבית עד שנמכר :wink:

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 14:07 ,17 ינואר 2009, ש'

אני תמיד סוחב איתי בתיק מולטיטול ובאותו נרתיק גם את הPioneer של
וויקטורינוקס הPioneer למטרות עבודות קטנות שצריך להב חלק
אני פשוט לא אוהב את הלהב במולטיטול לא ממש נוח

ובנוסף אני משתמש באנדורה של ספיידרקו שכל הלהב משונן
לעבודות מסיבייות יותר :twisted:

ועכשיו אני מחפש איזה להב קבוע חזק שעד 3 אניץ' להב
משהו קומפקטי

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:19 ,17 ינואר 2009, ש'

או-הו, דובון...
כל מה שפירטת פה, עשיתי.
כולל תקופה (שנה בערך) שבה כל האפשרויות האלה היו עליי ביחד(!!!!!!).
לקראת סוף הצבא, מצאתי את עצמי עם :
לוקבק קטן של "זיפו"+אקסס-כארד של סוג משונן לחלוטין, בארנק. (יחד עם אולרון שוויצרי שהאישה לעתיד מצאה מתחת לאיזה ספסל).
לדרמן, כמובן.
סכין בצורת עט, בכיס החולצה.
אולר שוויצרי שמנמן, בתיק.
סכין מתקפלת בנרתיק מיוחד ששיפצרתי לחגורה.
ובמשך כחודשיים הלכתי גם עם סכין עם להב קבוע.

זה מצחיק קצת כשחושבים על זה עכשיו :lol:
היום אני הולך עליי עם:
2 סוויסקארד (אחד עם מגדלת והשני ללא) בארנק
סכין עבודה תורנית (כרגע משודך לגריפטיליאן)
לדרמן.
לכל מי ששואל, התשובה היא-כן.
מדי פעם, גם אז בצבא, יצא לי להשתמש בכל, ואני חוזר ואומר בכל, הסכינים שהיו עליי ,למטרה זו או אחרת. כולל הסכין עט, שהייתה כל כך כהה שהשתמשתי בה בתור מארלין ספייק(או שאומרים "מארין ספייק? שכחתי כבר... :oops: ), וגם היום, אני משתמש בסויסקארדים שלי מדי פעם, בעיקר כשאני שוכח בבית עט או רוצה לקלף מדבקה של טסט מחלון האוטו או שנתקע לי קוץ באצבע...
גיבוי על גיבוי, לכל גיבוי יכולות משלו.
אגב.
הסכין עבודה, אני בחרתי להשתמש באחת כי זה הרבה יותר מהיר ונוח להשתמש בה מאשר בלדרמן, שעד שתוציא אותו מהנרתיק ועד שתפתח אותו, כבר יכלת להביא מהמדף סכין יפנית.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:50 ,17 ינואר 2009, ש'

באשר אלי-הבנתי פתאום שגם אני מסתובב עם שניים,כי על צרור המפתחות יש לי MICRA הכוללת כמובן סכין קטנטן אך שימושי,וזו כבר המיקרה השלישית אצלי!
היו תקופות עוד יותר עמוסות.נדמה לי שהשיא היה MILITARY על החגורה,MINI SOCOM בכיס החולצה,וסכין להב קבוע קטן של DOZIER בתיק.היו גם תקופות שעשיתי אקספרימנטים עם סכיני צוואר שונים ע"ח אחד מסכיני הכיס.
אני לא כ"כ זוכר למה עשיתי זאת,אבל אני מניח שבעיניי היו להם יישומים נפרדים.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 15:58 ,27 ינואר 2009, ג'

חברים
לדעתי הנושא רחוק מלמצות את עצמו.לכן אני מקפיץ.אם לא תהיה התעניינות,אחנוך ביום חמישי שרשור חדש על "מי כאן משתמש בסכין בעבודתו היומיומית (ובאיזה סכין)"

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 11:59 ,28 ינואר 2009, ד'

שאני יוצא לטבע אני נושא איתי בד''כ שניי להבים, אחד ויקטורינוקס ותיק, והשני הוא סכין גדולה לדוגמת הדוסטאר החביבה שלי. לפניי הדוסטאר הקאבאר עשתה את העבודה.

ביום יום אני נושא EDC אחת שהיא הספיידרקו שלי.
בתודה,
אלירן דהן.

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 18:12 ,28 ינואר 2009, ד'

אני בחיי היום יום לא מסתובב עם סכין עלי , מה שכן כל טיול שאני יוצא עליו יש עלי את הmuela גריזלי שלי .
לעומת זאת שאני במילואים (מה שקורה די הרבה ) אז יש עלי תמיד שני להבים אחד המיקרה שלי
ובדרך כלל הדספרדו של הקולד סטייל שלי , למשימות קצת יותר מסיביות .

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 1:59 ,30 ינואר 2009, ו'

עוד משהו שעלה על דעתי-אם אתם משתמשים ב-EDC שלכם לחיתוך מזון:פירות,כריכים,עוגות יום הולדת במשרד ולהבדיל סטייק במסעדה שמוגשים בה סכינים לא חדים להכעיס-האם לא מוטב שיהיה נקי או מיועד רק לאוכל?
אולי אני איסטניס למעלה מן הממוצע,אבל האם אתם רוצים בסטייק שלכם סכין עם שאריות סלוטייפ,אבק כיסים ושמן נגד חלודה,וזכרונות של משהו ריחני שגירדתם מהנעל אחרי שדרכתם עליו בהיסח הדעת?!

Guest

הודעה על ידי Guest » 8:24 ,30 ינואר 2009, ו'

למה לא? Flavour of the day , :lol:
מייק

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 11:50 ,30 ינואר 2009, ו'

דובון כתב:עוד משהו שעלה על דעתי-אם אתם משתמשים ב-EDC שלכם לחיתוך מזון:פירות,כריכים,עוגות יום הולדת במשרד ולהבדיל סטייק במסעדה שמוגשים בה סכינים לא חדים להכעיס-האם לא מוטב שיהיה נקי או מיועד רק לאוכל?
אולי אני איסטניס למעלה מן הממוצע,אבל האם אתם רוצים בסטייק שלכם סכין עם שאריות סלוטייפ,אבק כיסים ושמן נגד חלודה,וזכרונות של משהו ריחני שגירדתם מהנעל אחרי שדרכתם עליו בהיסח הדעת?!
בפק"ל היציאה מהבית, תמיד יש שם מולטיטול וסכין קבוע (התורן כרגע הוא איזה קארסואנדו וותיק חד ומוכן לפעולה)

דובון מעלה כאן סוגיה שרבים נדרשו אליה בעבר והיא סכיני הסטיק הלא חדים במסעדות. ממש עלבון לגילדה

יותר מפעם עבר לי בראש לזרוק את הזבל הזה הצידה, לפתוח את התיק ולשלוף משם סכין שיודע איך להתמודד עם אותו סטיק עקשן.

אבל אף פעם לא נסחפתי עד כדי כך: אם המסעדה חו"ח כשרה, אזי, יתפשו אותי באוזן ויזרקו אותי החוצה בבושת פנים .

מידי פעם צריך להבליג, לבלוע את העלבון ולא לגרום לסקנדל בנוכחות אורחיך או בני משפחתך אשר יחשבו שאתה בעצם אידיוט ונמאסת עם הסכינים שלך ויש גבול

בעבודה? מולטיטול: תמיד צריך לחתוך משהו, להבריג משהו ולהחזיק משהו חם.

בבית יש וונגר בכיס ומורה לקילוף תפוזים ותפוחים מול הטלוויזיה

דוד

drorhermesh
נושא - כלים

תלוי לאן יוצאים

הודעה על ידי drorhermesh » 11:30 ,31 ינואר 2009, ש'

בגלל האבטחה האין סופית בכל קניון, תחנת רכבת וסופר אני נמנע מלקחת סכין רציני ביום יום. ה-swistoll של ויקטורינוקס נמצא עלי באופן קבוע (אני עוסק בין השאר בטכנאות) וה- swisscard כגיבוי בארנק כבר שנים. שני הלהבים האלה מכסים את כל שימושי היום יום.
בטיולים/מילואים אני צולל לאוסף ומסתובב עם קצת יותר מתכת. מסתבר שעם ערכה של שלושה סכיני הטלה החברה מכינים סלט במהירות שיא!

לגבי בישול/אכילה עם סכיני עבודה, אני מעדיף סכינים מתקפלים ואותם אני מקפיד לנקות כדי לשמור על המנגנון, הרגל שאני מרחיב גם לקבועים.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד