שלום לכולם- טירון בעולם הסכינים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
gs_S
חדש בפורום
שלום לכולם- טירון בעולם הסכינים

הודעה על ידי gs_S » 23:24 ,16 ינואר 2009, ו'

אהלן לכולם,
בזמן האחרון התחיל לעניין אותי עולם הסכינים למינהם,וכן לשמחתי גיליתי את הפורום הזה אז אני שמח להצטרף לקהילה ומקווה להשכיל פה כמו שצריך.
עכשיו יש לי שאלה החלום שלי זה לקנות מצ'טה גדולה ורציתי לדעת האם אתם יודעים אם זה חוקי לקנות מEBAY סכין,כמובן שיש לי מעל 18 ואני משרת בצבא ואם זה קשור אז גם בתור לוחם אז לפי דעתי אין סיכוי שיוכלו לעשות לי בעיות על כך אני צודק?
דרך אגב האם יש סיכוי שמישהו יודע מאיפה אפשר להשיג בארץ מצ'טה כי עד עכשיו לא הצלחתי למצוא

תודה מראש לכולם
gs_S

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:19 ,17 ינואר 2009, ש'

ברוך הבא GS_S

בנושאי יבוא אתה נחשב כמו כל אזרח אחר במדינה עם אותם חובות וזכויות.

באשר ליבוא מצ'טה אני לא בדיוק יודע האם הוא נחשב לסכין או לכלי עבודה של גננים. שווה לבדוק. אם נחשב לסכין, אזי אורך הלהב המקסימאלי הוא 100 ממ.

מצד שני, אפשר למצוא מידי פעם מצ'טות בחנויות של "הגרעין". מה שאני ראיתי היה תוצרת קולומביה עם ידית פלסטיק בחמישים שקל. האיכות נראתה בסדר במסגרת הקטגוריה של מצ'טות. אלה הרי כלי עבודה ולא סכיני לחימה מי יודע מה "פנסים"

את ידית הפלסטיק אפשר בקלות להחליף למשהו יותר אלגנטי . מצד שני, ידית אדומה בולטת בשטח ולא מאבדים את הכלי, ממש כמו סכיני השרדות של "מורה"

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:08 ,17 ינואר 2009, ש'

בענייני היבוא יש שירשור דביק בפורום הכניסה תחת הכותרת "רכישות מחו"ל, מכס ומה שבינהם". אנא קרא אותו והמשך את הנושא שם.
באשר למאצ'טה.
נשאלת השאלה: למה דווקא מאצ'טה ולא סכין "אמיתית" או גדולה אחרת?
למאצ'טה יש ייעוד ספציפי: חיתוך ענפים ועלים רכים יחסית.
לשימוש כללי אין בה טעם, כי היא גמישה מדיי,שלא לדבר על ארוכה מדיי, והמאצ'טות הקשיחות (כמו זו של צבא ארה"ב) כבדות מדיי לשימוש באופן כללי.
גם הגודל משנה הרבה: ה-12 אינץ' יעיל, אבל חסר טווח מול קוצים (וזה מעצבן), ה-18 אינץ' מעט ארוך ומגושם אם כי הפשרה הכי טובה, אך עדיין קשה להניף אותו בשימוש תכוף,וה-22 אינץ' לא מומלץ אלא אם כן אתה מאד גבוה...

מה בדיוק אתה מחפש?

אם אתה רוצה אחת לטיולים בארץ, לדעתי וותר על התענוג- אין מסלול טיול מסודר שמצריך אחת.
אלא אם כן אתה רוצה לפלס לך מסלול משלך...
אם אתה רוצה אחת כי "אתה רוצה אחת"- זה כבר עניין אחר לגמרי... :lol:
אבל אם אתה רוצה סכין גדולה לטיולים, יש עולם שלם שמחכה לך שתחשוב עליו, רק תגיד.

אה, וכמעט שכחתי- ברוך הבא לפורום.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Evil_smith
תושב קבע בפורום

היי

הודעה על ידי Evil_smith » 10:45 ,18 ינואר 2009, א'

ברוך הבא לפורום!
כמה שאלות:
א) למה אתה מעדיף מאצ'טה לשימוש צבאי?? :?
ב) למהה?
ג) ??

ו..כמה תשובות:
ניתן להשיג מאצ'טות מכל המינים הסוגים והחברות ממש כאן בארץ בלי צורך לייבוא, פשוט צריך לחפש ולהחליט מה התקציב שלך..תעלה מולי בפרטי ואני אגיד לך איפה בטוח יש כמה.
קניתי לא מזמן את הבואי מאצ'טה של קולד סטיל (הדבר הבא שאי קונה זה מצלמה :\ ) ואני די מרוצה ממנה(כמה עשבים שוטים ועצים ממש לא מרוצים) אבל..אהם אהם..
א----ב----ל
מאצ'טה פשוט לא מתאימה לשימוש צבאי, חוץ מיכולת ההרתעה שלה היא ממש לא נוחה בעליל לאיחסון ומסורבלת לשימוש, שיטת הלוחמה התיאורטית עם המאצ'טה אולי נשמעת אפקטיבית (כלי ארוך עם פעולת שיסוף-קיצוץ) היא ממש לא מתאימה לצרכים שלך, הייעוד שלה הוא להתגנבות ורצח.
אני אישית אוהב מאצ'טות- אבל אני לא ממליץ!
לך לך אל מקום בו תוכל להשיג סכין בואי משובחת עם להב 22-25 ס"מ, סכין בואי מעוצבת ללחימה כללית, יש לה יכולת הרתעה שלא יורדת מזו של המאצ'טה ובנוסף יש לה פעולות שהמאצ'טה לוקה בהן. הבואי מתאימה לדקירה, שיסוף, קיצוץ וניתן לתקוף איתה איברים חיוניים שלהבה של מאצ'טה לא מגיע אליהם אפקטיבית! והיא גם נוחה לשימוש!!
*THUMBS UP*
אהה ודבר נוסף..יש מין אופנה שכזו של חיילים שקונים סכיני הטלה..והשאלה היא שוב למה?? מאוד נחמד לדעת להטיל סכין ולהתאמן..אבל לקחת אותן לסיור? יש לכם רובה גאדמיט! ^^
זה באותו משקל עם המאצ'טה!

אהה ואם המאצ'טה היא לא לשימוש צבאי(טיולים או "סתם בשביל") אז כמה דברים:
ישנה דיעה מסויימת הרווחת בקרב חיילים בקשר לנשיאת נשק קר. כשאתה על מדים אף אחד לא יבדוק אותך(גם אם אתה נושא לאו או אר פי ג'י או לבנת חבלה בתיק) א-ב-ל ברגע שאתה מוריד את המדים אתה אזרח לכל דבר והחוקים השונים תקפים גם לגביך, אמנם אני בטוח שלא יפתחו נגדך הליכים משפטיים ברוב המקרים אבל החרמות תמיד באות בחשבון.
סיפור קצר:
א' (השם שמור במערכת) הוא חייל קרבי(קרבי זה הכי אחי) שבזמנו הפנוי אוהב לטייל באיזורים שכוחי אל בארץ. לפני כמה חודשים בחר א' לטייל לו עם חבריו בצפון. הם הביאו גיטרות ושאר מיני דברים שיעבירו את הלילה(אה כן וגם סכין סמית' ווסון סירצ' אנד רסקיו) ואכן הלילה הגיע והם הלכו לישון. וכאן הסיפור פשוט- בא שוטר, עשה חיפוש, מצא סכין, לקח סכין, הלך, א' נשאר בוכה ומיואש ומאז יוצא לטיולים עם סכינים של
M-tech

בקיצור מוסר ההשכל הוא שאף סכין לא מוגנת, אלא אם כן אנחנו ארה"ב!

Evil_smith
תושב קבע בפורום

חחח

הודעה על ידי Evil_smith » 11:06 ,18 ינואר 2009, א'

בלי קשר ברווז הזכיר לי בדיחה.
יום אחד דני קם, צחצח שיניים, שטף פנים, הסתכל במראה וגילה שצמח לו בולבול על המצח!
דני המפוחד הלך לרופא, ולאחר בדיקות מקיפות אמר לו הרופא "לך תראה עולם", דני המבולבל אמר יפה שלום ומייד פנה לרופא פרטי.
כשהגיע לקליניקה בדק אותו הרופא בדיקה מקיפה עם מכשור חדיש ולבסוף אמר לו "לך תראה עולם"
דני התעצבן, התקשר ל144 והשיג מספר של רופא בינלאומי מטורף וקבע תור.
הוא מגיע לקליניקה מפוארת, נבדק 3 שעות ע"י מכשור מטורףף ולבסוף תשובת הרופא היא "לך תראה עולם"
"תגיד, מה הסיפור הזה?.אתה כבר הרופא השלישי שאומר לי את זה!!! למה אתם מתכוונים?!??! יש לי פאקינג בולבול על המצח!!!"
הרופא: "לך תראה עולם, אתה לא יכול לדעת מתי יצמחו האשכים!"

:lol:

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים