כתבה על סכין הבואי ב mako.co.il

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
SAAM007
תושב קבע בפורום
כתבה על סכין הבואי ב mako.co.il

הודעה על ידי SAAM007 » 10:43 ,12 נובמבר 2008, ד'

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:00 ,12 נובמבר 2008, ד'

מה שהכתב "שכח" לציין, שלסכין עם להב רחב ישנם עוד כמה שימושים, כמו יכולת חפירה באדמה (הוצאת שורשים אכילים למשל במצבים של הישרדות), חיתוך נתחים מהחיה האומללה שמצאה את דרכה למעל המדורה שהכנת לארוחת הערב, קיצוץ ענפים ליצירת חומר בערה ויצירת יתדות למחסה ארעי(בד למשל), יצירת מחסה ארעי מיתדות (...) ארוכות וסכך, ועוד.
סכין היא כלי לפני שהיא כלי נשק.
ולא הצלחתי לרשום את הדברים הנ"ל כתגובה לכתבה משום מה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:44 ,12 נובמבר 2008, ד'

ברווז - נכון, עקרונית, אבל הכתבה נכתבה ספציפית על סכין הבואי שעוצבה, יוצרה ונישאה באיזור מסויים תקופה מסויימת כנשק נטו בלבד.
הכתב טל גוטמן סכינאי מדופלם שמחזיק בחגורה שחורה בשיטת ארניס מודרני ובאופן רגיל בחור אינטליגנטי, רחב אופקים ובעל שפה עשירה, כך שדי התאכזבתי מסגנון הכתבה הירוד וההמוני. בסה"כ הכל שם נכון, אבל אפשר היה להימנע מהלשון ברמה של כיתה מקדמת בחטיבת ביניים וגם להעמיק יותר, לפחות להציג תמונות של סכינים היסטוריות אמיתיות.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:19 ,13 נובמבר 2008, ה'

סער כתב: בחור אינטליגנטי, רחב אופקים ובעל שפה עשירה, כך שדי התאכזבתי מסגנון הכתבה הירוד וההמוני.
אני לא מכיר אותו אישית.
אבל סגנון הכתיבה שלו נועד לפגוע בקהל יעד מסויים, ומבחינה זו, היה גאוני.
הצרה היא שהוא אכן נגע בקהל היעד, מה שגורם עוד הרבה הרבה נזק תדמיתי לאספנים (כלומר לנו).

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:47 ,13 נובמבר 2008, ה'

סתם לומר משהו ..... ללא קשר לכתבה הזו ספציפית יצצא לי לקרוא מספר כתבות אחרות, באותו אתר MAKO , חצי מהכתבות אם לא יותר, נכתבות בצורה המונית שנועדה יותר כנראה למשוך אנשים שייכנסו לאתר מאשר להעשיר אותנו באיזושהו ידע צעניין במיוחד .
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:01 ,13 נובמבר 2008, ה'

זה מזכיר לי מגזין מסויים לגברים שגם בו הכתבות כתובות בשפה נמוכה ובהומור פרימיטיבי.
אני חושד שיש במגזין ובאתר הזה עריכה מגמתית להנמכת הרמה. צורת ההתבטאות הרגילה של גוטמן בכתב, כפי שהיא משתקפת מפורום אחר הרבה יותר טובה.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 19:10 ,13 נובמבר 2008, ה'

tutisdog כתב:סתם לומר משהו ..... ללא קשר לכתבה הזו ספציפית יצצא לי לקרוא מספר כתבות אחרות, באותו אתר MAKO , חצי מהכתבות אם לא יותר, נכתבות בצורה המונית שנועדה יותר כנראה למשוך אנשים שייכנסו לאתר מאשר להעשיר אותנו באיזושהו ידע צעניין במיוחד .
כנראה. אני קיבלתי קישור לכתבה הזאת במייל מחבר ואחרי שנכנסתי וקראתי מספר כתבות נוספות בתחומים שונים הגעתי לאותה מסקנה. כנראה שהם כותבים בשביל לכתוב ובשביל שיהיה משהו כתוב באתר בשביל "להריץ" את האתר.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 10:20 ,14 נובמבר 2008, ו'

זה בהחלט נראה ככה.

גוטמן
חדש בפורום

הכתבה על סכיני בואי

הודעה על ידי גוטמן » 15:35 ,17 נובמבר 2008, ב'

שלום לסער ושלום לכולם,

כשכותבים כתבות, או בכלל מידע, חשוב מאוד להבין למי הוא מיועד. ברור שליודעי ח"ן ואנשים שכבר "בחומר", כתבה כמו זו שפרסמתי במאקו נראית פשטנית. אבל הרעיון הוא דווקא להפיץ חלק מהמידע הזה גם להדיוטות, שעשויים ללכת לאיבוד בכתבות "מקצועיות" מדי. אז מנסים למצוא את האיזון - ולפעמים זה מצליח יותר, לפעמים פחות.

הרבה פעמים דברים שהכתב "שכח" לציין הם דברים שהוא דווקא זכר, אבל הוא (או העורך שלו) חשב שעשויים לעניין פחות את ההמונים.

אבל... וזה אבל גדול - Country don't mean stupid. רק בגלל שמשהו לא כתוב עם כל הטרמינולוגיה והמונחים המסובכים שיש לתחום עליו כותבים, לא אומר שהכתבה לא מצליחה להעביר את המידע החשוב על אותו נושא.

לגבי מאקו ככלל - ובכן, אין הנחתום מעיד על עיסתו, ומין הסתם מאקו הוא אתר שנמצא בלב התקשורת המיינסטרימית, אבל עדיין - כמה אתרים אתם מכירים שבמדור דיגיטל שלהם יש כתבות על ספאם היסטורי מהמאה ה-12? (אם יותר לי להעיד על עיסתי וכו')
http://www.mako.co.il/digital/magazine/ ... 0c10acRCRD

בכל מקרה, מקווה שנהנתם ומקווה שתהנו בהמשך,

טל גוטמן

נ.ב.
אה, ועוד דבר אחד קטן - אם יש דבר אחד גרוע יותר מגברים שלוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות, זה מדור או עיתון גברים שלוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. אם בלייזר לא היה מלא בדחקות הפנימיות שלו, הוא היה נראה כמו "לאשה". יש סיבה שגם נשים קוראות בלייזר :-).

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:50 ,17 נובמבר 2008, ב'

שלום לידידי האפור :)
כפי שבוודאי שמת לב הביקורת לא הופנת כלפיך אלא כלפי המגמה הכללית של "המכנה המשותף הנמוך ביותר". עממיות זה בסדר, לא כולם הם צבי ינאי או קוראי הארץ, אבל אפשר גם לנסות (קצת) לחנך.
אגב, קראתי זה עתה את המאמר שצירפת והוא בהחלט מילא לי ואקום מסויים. ידעתי שפרסטר ג'והן היה כביכול מלך אתיופיה/אביסיניה ושהמיתוס גרס שהוא בן מאות שנים, אבל לא ידעתי מאיפה זה נוצר. בית המלוכה האתיופי מתייחס, לפי האמונה המקובלת, באופן ישיר על מנליק הראשון שהיה בנה של מלכת שבא מיחסיה עם שלמה המלך, לפיכך הוא מזרע דויד והכינוי הרשמי של הקיסר הוא גור אריה יהודה.
לפי הטוקבקים שמופיעים שם אתה את העבודה שלך עשית... :wink:

לשם העניין מצורף קישור למכירת חרב של המשמר הקיסרי מתקופתו של מנליק השני
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... SS:US:1123
אוצר וחוקר נשק היסטורי

גוטמן
חדש בפורום

עממיות ואתיופים

הודעה על ידי גוטמן » 18:04 ,17 נובמבר 2008, ב'

שוב - יש אתגר ממש גדול בלהעביר מידע בלי להזדקק לקביים של טרמינולוגיה אקדמית, ולפעמים מצליחים בזה יותר ולפעמים פחות. אני ממש נהנה. לגבי יוחנן - לדעתי זה אחד הסיפורים הכי מגניבים בהיסטוריה (הן מטאפורית, והן פשוטו כמשמעו :-))

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 2 אורחים