פסה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
sagiexe
פסה

הודעה על ידי sagiexe » 22:58 ,31 אוקטובר 2008, ו'

לגמרי
נערך לאחרונה על ידי sagiexe ב 22:25 ,6 נובמבר 2008, ה', נערך 2 פעמים בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 23:13 ,31 אוקטובר 2008, ו'

כל הכבוד על המידע בהחלט תורם :lol:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 0:55 ,1 נובמבר 2008, ש'

תודה רבה.
קבל ח"ח על היוזמה ידידי :D
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 9:05 ,1 נובמבר 2008, ש'

....
נערך לאחרונה על ידי vgal ב 10:07 ,29 נובמבר 2008, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:37 ,1 נובמבר 2008, ש'

אפשר להעתיק את החשבונית לוורד ולשנות את המחיר
ואז במכס פותחים את החבילה ורואים חשבונית שמוכר בתום לבו הכניס פנימה. וסכומים לו מתאימים :(
רצית לחסוך 50 ש"ח ובפועל.....
תחשבו עם הראש לפני שעושים שטויות.

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 13:43 ,1 נובמבר 2008, ש'

תודה על המידע :D

sagiexe

אפשר כן ואפשר לא

הודעה על ידי sagiexe » 17:11 ,1 נובמבר 2008, ש'

שכל אחד יעשה מה שטוב לו. אותי מרגיז שלוקחים לי כספים בלי לעבוד עבורם....אבל אני מקבל את ההערה והורדתי את השורה ה"פוגענית".

קרמיט
אביר האפל

זיוף

הודעה על ידי קרמיט » 20:58 ,1 נובמבר 2008, ש'

sagiexe
אין המדובר בהערה פוגענית אלה בהרבה יותר גרוע מכך:
1) מדובר בזיוף.
2) היום כאשר אתה מגיע למכס הם בודקים במחשב עפ"י מספר הפריט באי ביי את מחיר הסגירה (להם יש גישה לכך) והחשבונית אינה מעניינת אותם יותר.
3) זיופים מן הסוג הנ"ל חוסכים 50 ש"ח לאספן הבודד והורסים לכול הקהילה. מספר מקרים כאילו שנתפסים, מובילים לשינוי הנהלים ולאחר מכן להגבלים גורפים על ייבוא הסכינים.

תחשוב על כך ואני מקווה שכל אחד שמנסה בדרכים לא ישרות ולא כשרות לחסוך קצת כסף, יחשוב מה הנזק העתידי לכולנו.

sagiexe

תהיה בריא.

הודעה על ידי sagiexe » 21:47 ,1 נובמבר 2008, ש'

בריאות אושר ואריכות ימים.

sagiexe

אתה עובד? קשה? מרוויח כסף?

הודעה על ידי sagiexe » 0:26 ,2 נובמבר 2008, א'

אז אותי מרגיז כל הכספים שה"שותפים" שלי מהמדינה לוקחים לי בכל הזדמנות ובמידה מוגזמת.
מס הכנסה, ביטוח לאומי, מכס, בנזין, בכל מקום מיסים ועמלות בלי חשבון.
אבל די , מספיק, יותר מידי אוהבים כאן "לצטט", תרדו מהקטע. תזמינו סכינים, שלמו מכס, תבלו.

sagiexe

משחיז חידודים

הודעה על ידי sagiexe » 7:17 ,2 נובמבר 2008, א'

משחיז חידודים....(תרתי משמע).

sagiexe

תרגיע את ההתקפה שלך וקבל פרופורציות.

הודעה על ידי sagiexe » 15:05 ,2 נובמבר 2008, א'

לא ברור לי איך הומור זעיר שלי (מחדד חידודים כתגובה על ההתלהמות שלך) הפך להתקפת גועל נפש שלך.
אבל לצורך העניין שים לב לכותרת הראשונית "מדריכון" (כלומר: לא המדריך השלם להזמנת סכינים מהארץ והעולם, שיטות ותגובות), עבור לכותרת
שמתנצלת על השורה הפוגענית שגם מחקתי אותה (לגבי שינוי הסכום), בחזקת איש הישר בעיניו יעשה, תעבור בדרך על אלו שפשוט אמרו תודה ולא ראו צורך להעיר הערות סרקסטיות ואז בו נגיע להתקפה שלך (שלא ברור לי מה המקור שלה):
א. מעולם לא טענתי שיש לי ניסיון עשיר אלא שהזמנתי כבר כמה וכמה סכינים מאיביי ומאתרים אחרים וכן מוצרים נוספים וכולם למעט אחד, עברו מכס (והיחידי שנעצר שוחרר מיד).
ב. איביי אינו מספק הגנה אבל פייפאל כן למנויים ר ש ו מ י ם וגם כאן הניסיון "המועט" שלי כבר עבר סוחר שלא שלח מוצר ובתביעה שהגשתי נגדו בפאיפאל ניצחתי והכסף הועבר מחשבונו לחשבוני (למרות שזה תהליך מתיש).
ג. לא טענתי שאיביי הוא המקום האחרון ממנו ניתן להזמין.
ד. להזכירך יש גם איביי אירופה המחולק לארצות ובתוצאות החיפוש ניתן לראות מהיכן אתה מזמין (בניסיון המועט שלי מוצר שהוזמן מהונג קונג, שני מוצרים שהוזמן מאנגליה ומוצר שהוזמן מגרמניה).
ה. מחיר המשלוח ב USPS די דומה למחיר למשלוח מהארץ (בניסיון המועט שלי מכרתי רק 10 פריטים) ובכל מקרה לקונה היכולת והזכות לקבוע אם שווה לו להזמין דרך מוכר שמנפח מחירי משלוח.
ו. מערכת איביי מעניקה לך אפשרויות מגוונות לתקשורת עם המוכר וזכות הקונה לנצלן או לא.
ז. במשקלים קטנים וחבילות קטנות, המכס כן עוצר על סמך מדגם.
ח. לא טענתי שאי אפשר להזמין ממקומות אחרים ולא טענתי מעולם שאיביי הוא המקום הבלעדי להזמנות, אם תבדוק את ההודעה המקורית תראה שכתבתי את הדברים כתגובה לאנשים ששואלים לגבי הזמנות מאיביי ומחו"ל.
ט. מטרת ההודעה המקורית שלי לא היתה לפרט על שלל הדרכים שבהן ניתן להעביר סחורות בארץ (למרות שזה רעיון טוב), אלא על הדרך הקלה ביותר שעבדה עבורי כיצד להזמין מאיביי.
י. איפה הצהרתי שעיוות העובדות לגיטימי מבחינתי? אתה לא מתבייש להסיק עובדות וללכלך את שמי בלי שבכלל תכיר אותי? אתה לוקח הערה אחת ומשליך ממנה "עובדה"? כן, אני לא מתבייש
להגיד שנמאס לי שהמדינה שלי "מגרזנת" אותי על כל צעד שאני עושה וכן, אם לי יש משהו לעשות בנידון זכותי לעשות אותו וזכותך לא לקבל אותו, אבל להוציא עלי דיבה? זה כבר משהו אחר.
יא. קח רגיעון של הדס.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 17:19 ,2 נובמבר 2008, א'

פססט..... הנה שני הגרושים שלי:

צריך לשלם על יבוא מעל ל$50- לא כולל דמי משלוח.

ולא להתווכח איתי כי הייתי שם לא מזמן ושילמתי את ה-50 ש"ח כמו ילד טוב.

יאמר לזכותם של אנשי סניף יד-אליהו שהתנהגו למופט והיו אפילו נחמדים ויעילים.

דוד

sagiexe

פססססטטטט...לא נמאס לכם ?

הודעה על ידי sagiexe » 18:16 ,2 נובמבר 2008, א'

תגידו...משעמם לכם שאתם מחפשים כל הזמן לנעוץ?
בררתי את הנושא טוב טוב במכס אצלנו.
גם אצלנו אנשים חביבים מאוד.
עד כדי כך חביבים, שאפילו ישבו והסבירו לי בשפה פשוטה כדי שאבין
שעד 70$ אין מכס, מעל 70$ יש אבל תאמין או לא, ישנם כאלה שלא עושים שרירים עד 100$.
מעל 1000$ החבילה בכלל לא מגיעה אליהם אלא למשרד ראשי (ת"א? ירושלים?).
אבל תראה עם מה אנחנו כבר מתעסקים. מעל 50 מתחת לחמישים, די חלאס, נשבר.
שורה תחתונה...תזמין סכין, לא יעצרו אותה במכס, לא תשלם מכס, 90% תקבל אותה בלי בעיה, אין מה לפחד להזמין סכין מחו"ל ויאללה...תהנו.

אני מתנצל שכתבתי הודעה עבור השואלים על הזמנות מאיביי......
לכל המתלבטים....ההמלצה הכי טובה שלי עכשיו... תסתדרו לבד.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 18:35 ,2 נובמבר 2008, א'

בקשר למכס: יש מס מעל 50$ וזה מה שקבוע בחוק. נכון שקורה שמעבירים את החבילה גם שהיא קצת יותר מ 50$ אבל זה קורה בדרך כלל במעטפות / צרור קטן ולא בחבילות.
יש להשים לב שאם על החבילה מוצהר שהיא מתנה זה לא משנה אם היא מוצהרת כ 10$ או 100$ לא קרה לי שביקשו שאני ישלם.
קיבלתי יותר מחבילה אחת שערכה עולה על 50$ וגם חבילה אחת שערכה היה מוצהר 120$ אבל מסומנות כמתנה ולא שלמתי מכס כלל. הצהרה הייתה לצורך הביטוח של החבילה.

בדרך כלל ששולחים חבילה מחו"ל לארץ (גם מהארץ לחו"ל) יש להצמיד טופס ירוק (לא זוכר מה המספר כרגע) שבו צהירים מה יש בחבילה, ערכה ואם זה מסמכים/מתנה/דוגמא מסחרית/אחר. המכס מסתכל על הטופס הזה ובדרך כלל עובד לפיו.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:59 ,2 נובמבר 2008, א'

זה מוזר שאני עובד בפדקס ואין לי שמץ של מושג על מה אתם מדברים 8O

סתם...

קודם כל שגיא, תודה על הזמן והידע שהשקעת על המדריך.
בנוגע לשורה "השערורייתית", באמת כל אחד יעשה את מה שטוב בעיניו. לאלו שנפגעו אין סיבה, ובטח לא בגלל שזה עלול לפגוע בעתיד באנשים אחרים שיזמינו דברים ובטח לא בשם הטוב של העמותה והאספנים, כי כמו בכל סחורות מיובאות יש חלקים רבים שמתומחרים בצורה לא נכונה או לא עוברים בדיקה נכונה, או אולי פשוט במקרים נדירים אפשר לעבוד על המוכסים, עושים את זה כבר שנים רבות עם יבוא מנועים.

בנוגע לUSPS
:twisted: -----> choose FEDEX
ואם כבר פדקס למה לא להשתמש במערכת כזו באמת שתטפל לך במשלוחים בינלאומיים? זה עבד טוב לבלדרי סמים בשנות ה60 עד ה80

sagiexe

משחיז יקר, ביקורת אני כן אוהב לקבל

הודעה על ידי sagiexe » 19:02 ,2 נובמבר 2008, א'

משחיז יקר, ביקורת אני כן אוהב לקבל בייחוד אם היא ביקורת בונה.
לעומת זאת ביקורת מתלהמת ומעליבה אני מאוד לא אוהב לקבל.
כשהביקורת עניינית, ואני משתכנע שטעיתי, אני הראשון להתנצל
ולתן את השגיאה.
ראה הבדלים בביקורות ובתגובות של רוב המשיבים ותבין לבד את ההבדל.
מאחר ומעולם לא נדרשתי לשלם מכס ומיד אפרסם רשימת דברים שהזמנתי, הרי שהסתמכתי
על דברי המוכס הקרוב למקום מגורי. הפעם האחרונה שביקרתי במכס היתה לפני שלושה חודשים, על ספיידרקו פלטיבירד שמשום מה נעצרה.
שם קיבלתי הסבר מקיף ועינייני מדוע סכין כה קטנה ומסכנה נעצרה והזמנות רבות נוספות לא (מדגם רנדומאלי).
בין הדברים שהזמנתי : שני קרמביטים של מנטיס, קרמביט של הייבן, סכין כרטיס אשראי טי כארד, משבש מכשירי סלולר, קרמביט צוואר + חומרי הישרדות להדלקת אש, ועוד כהנה וכהנה
מטענים, צעצועים, עטים נובעים, מצתי זיפו וכדומה (סה"כ בסביבות 35 פריטים). כלום לא נעצר, לא שילמתי שקל גם על מוצרים שעלו יותר מ 100$.
בקנה כרגע הזמנות של ספיידרקו קרמביט, אמרסון קרמביט, גיל הייבן קרמביט 2, סכין הישרדות טנטו + מגנזיום להצתת אש ועוד כמה.... כולי תקווה שגם הם לא יעצרו וגם עליהם לא אשלם כלום.
סה"כ, יש לי מספיק ניסיון בהזמנת מוצרים מאיביי, בכדי להמליץ על הזמנה בלי פחד לכל המתלבטים ובטח ובטח מספיק ניסיון בכדי לא לקבל העלבות והשמצות.
גם בתחום המכירה יש לי "קצת" ניסיון ומכרתי ועודני מוכר באיביי למעלה מ 50 פריטים.
בנוסף לא מעט חברים ואורחים בפורום בקשו ממני לבצע עבורם הזמנה של פריטים כאלו ואחרים ולאיש מהם לא אמרתי לא.
אז לצורך העניין, בו נעזוב כבר את ההתלהמות, רד מהקטע, ובפעם הבאה שיש לך "ביקורת", שהיא כל כך חשובה שאתה לא יכול להחזיק אותה בבטן, כתוב אותה חופשי, אבל בנועם ובדרך ארץ.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 19:17 ,2 נובמבר 2008, א'

אמיר_לב כתב: בנוגע לUSPS
ואם כבר פדקס למה לא להשתמש במערכת כזו באמת שתטפל לך במשלוחים בינלאומיים? זה עבד טוב לבלדרי סמים בשנות ה60 עד ה80
למה לא להשמתמש בפדקס (או UPS או חברה שאתה שולח לכתובת בארה"ב והם שולחים לארץ)
המחיר גבוה באופן משמעותי ממשלוח דרך USPS או דואר אחר בעולם.
ופה אין סיכוי שהחבילה תעבור בטעות במכס בלי לשלם עליה אם היא עברה את ה-50$.

sagiexe

אתה יודע מה משחיז? אתה לא שווה את הדיו שלא מתבזבזת.

הודעה על ידי sagiexe » 19:28 ,2 נובמבר 2008, א'

שיהיה לך יום טוב.

קרמיט
אביר האפל

התנצלות

הודעה על ידי קרמיט » 22:37 ,2 נובמבר 2008, א'

sagiexe,
אני מתנצל אם הביקורת שנתנו (ואני בין נותני ביקורת זו) לא היתה נאותה.
מגיע לך כל הכבוד על היוזמה והרצון הטוב ועל כך תודה רבה.
אני מתנצל אם ההערה שלי לא נוסחה כראוי. לא הייתה כוונה להתלהם אלה רק להזכיר שהאתר הנ"ל מייצג קבוצה וצריך להיות טיפה זהירים כאשר כותבים במדיום האלקטרוני.

שוב תודה רבה על היוזמה, כל הכבוד לך ואני בטוח שעזרת להרבה חברים. סליחה אם דברים יצאו מפרופורציה. זו לא הייתה הכוונה.

עם הרבה כבוד,
רם

sagiexe

היי קרמיט, כפי שקראת....

הודעה על ידי sagiexe » 15:37 ,3 נובמבר 2008, ב'

כל התגובות שהתקבלו היו ענייניות והעלו דברים שאני אולי לא חשבתי עליהן
ולכן התנצלתי על הניסוח "המסוכן" ומחקתי את ההערה הבעייתית. לצערי, חבר אחד
ראה לנכון לא רק להעיר, אלא לתקוף ללא קשר להודעה ובטח ובטח בלי פרופורציה.
ועל זה התעצבנתי, אך לאחר שהוסבר לי ע"י חברי פורום שונים במי מדובר, הבנתי שאין אפילו טעם להתייחס יותר להערות שלו ומכאן מבחינתי הסתיים העסק.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:22 ,3 נובמבר 2008, ב'

SAAM007 כתב:
אמיר_לב כתב: בנוגע לUSPS
למה לא להשמתמש בפדקס (או UPS או חברה שאתה שולח לכתובת בארה"ב והם שולחים לארץ)
המחיר גבוה באופן משמעותי ממשלוח דרך USPS או דואר אחר בעולם.
ופה אין סיכוי שהחבילה תעבור בטעות במכס בלי לשלם עליה אם היא עברה את ה-50$.
אני אברר את הנושא היום בעבודה עם המחלקה הבינלאומית ואחזיר תשובה אולי תהיה לי דרך לחסוך קצת כסף וטרחה פה לאנשים...

ברווז
מנהל אתר

Re: תרגיע את ההתקפה שלך וקבל פרופורציות.

הודעה על ידי ברווז » 17:55 ,3 נובמבר 2008, ב'

sagiexe כתב:כן, אני לא מתבייש להגיד שנמאס לי שהמדינה שלי "מגרזנת" אותי על כל צעד שאני עושה וכן, אם לי יש משהו לעשות בנידון זכותי לעשות אותו וזכותך לא לקבל אותו.
הנקודה היא אחרת לגמרי.
הנקודה היא שהמעשה הנ"ל גובל בפלילים.
לא "כשר אבל מסריח", אלא פלילי. זיוף זו עבירה רצינית. על זה הביקורת והבעיות.

האמן לי שאתה לא היחיד שנמאס לו מגירזוני המדינה. אך כל עוד הם מעוגנים בחוק, כאזרח עליך לשמור על החוק הזה. זו חובתך הבסיסית למדינה-שמירה על חוקיה.
מציאת פירצה שאינה מוזכרת בחוק זה עניין אחר. מסריח, אבל כשר, כמו שאומרים.

זה לא המקום להתווכח על חוקי המדינה, אכיפתם והטיפשות שנשפכת מהם. :arrow:
לשם כך המציאו את אתר כנסת 2.

מן הסתם, ואני מקווה שאני לא צריך לומר זאת כי כולם מבינים זאת לבד,
ההנהלה אינה תומכת בעברה על החוק.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

וסרמן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי וסרמן » 19:30 ,6 נובמבר 2008, ה'

שלום לכולם
למרות שהכל כמעט כבר נאמר אני אוסיף את נקודת המבט שלי
אני קונה ב ebay מ 1999 ומוכר משנת 2003 ועד היום הבאתי לארץ מעל 400 חבילות
כך שאני חושב שהניסיון מקנה לי איזה זכות תגובה ואני מעוניין לסכם את כל נושא הקנייה ב ebay
ebay כולל שני סוגי מוכרים כאלה שהם חנויות מקוונות של עסקים וכאלה שהם אנשים פרטיים

כאשר אתם קונים מבעל עסק שיש לו חנות מקוונת ב ebay (או כל חנות מקוונת אחרת) המוכר מחויב לכלול תצהיר תכולה מדויק (כלומר קבלה, חשבונית paypal וכד') הכולל גם את ערך המוצר וזאת למטרות מס הכנסה ומניעת הלבנת הון, עסקים כאלה גם ירשמו בתיאור הפריט כי אין הם מוכנים לזייף מסמכי מכס, ובצדק, כי כפי שאמר ברווז זוהי עבירה חמורה על החוק.
ברגע שהמכס יפתח את החבילה (במידה ותיראה חשודה או תעלה במדגם או שאין לחץ במכס ואז פותחים כמעט כל חבילה) הוא (המוכס) יתייחס למחיר הכולל של החבילה, הווה אומר במידה וערך הפריט + המשלוח מעל 50$, לפי החוק תחוייבו בתשלום מע"מ (לא מכס), כלומר 15.5%
אני חוזר - תשלום המע"מ הוא גם על המשלוח !!!!!, אתם משלמים מע"מ על הסכום הכולל שהעברתם לחו"ל
לפעמים, המוכס יחליט לא להתעסק בניירת במידה והפריט בעל ערך של 50 עד 100 דולר ומחליט לשחררו, אך שוב , החלטה זו תלויה במצב רוחו של המוכס, כך שאם פריט עולה 30$ והמשלוח 25$ תתכוננו לשלם מע"מ, במידה ולא נדרשתם - הרווחתם

כאשר קונים מאנשים פרטיים, הרבה פעמים, אין למוכרים אלה אפשרות לצרף חשבונית קנייה (כי אין הם בעלי עסק ואין להם חשבוניות) ואז החבילה מגיעה למכס ללא הצהרה על ערך, הם יעכבו את החבילה וישלחו לכם בקשה לשחרור החבילה, אתם תצטרכו לשלוח מסמכים המוכיחים את עלות הפריט כגון תדפיס חשבונית paypal או כל מסמך מקובל אחר. זיוף מסמכים אלה הנו עבירה על החוק וצפון בחובו קנסות כבדים ואף מאסר - אל תזייפו מסמכי מכס !!! - אני מודיע כי אדווח אישית למכס על כל אחד שאשמע כי ניסה לזייף מסמכי מכס, מספיק נפילה אחת כדי לגרום לבעיות ועיכובים לכולנו כאחד!.

כל המתואר לעיל נכון לא רק לגבי ebay אלא לגבי כל עסק מקוון אחר או כל חנות
מכיוון שרובכם מדברים על סכין או אולר יחיד איני מאמין שהמכס יעכב חבילות כאלה, אלא אם מדובר בסכין קפיצית.

לא ניתן להשתמש בשירותים חיצוניים כגון: DHL או UPS כי האמנה שלהם קובעת כי אין הם מוכנים להעביר פריט היכול לשמש כנשק.
FEDEX מוכנים להעביר אך ייגבו מכם דמי עמילות מכס, לפעמים במחיר גבוה פי 2 מערך הפריט

אשמח לענות על שאלות נוספות, אנא לא לשוח בפרטי כדי שכולם יוכלו ללמוד

תודה

שחר וסרמן

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים