בעית השחזה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
gidi34
חדש בפורום
בעית השחזה

הודעה על ידי gidi34 » 17:29 ,2 אוגוסט 2008, ש'

שלום,
קניתי אבן מים יפנית 1000\6000, עד היום הייתי משחיז על אבני שמן נורטון..
בכל אופן לאחר שהתחלתי להשחיז מדי פעם כאשר התנועה היא לכיוון החיתוך הסכין הייתה נכנסת לאבן ומורידה שכבה קטנה, זה קורה גם לכם?

אני מצמיד את ה bevell הראשון לאבן ואז מרים קצת את הסכין להגיע לbevel השני הבעיה שבגלל שהbevek השני קטן, קל לצאת מאיזון ולהחזיק נמוך מידי או גבוהה מידי ואז הסכין נכנסת לאבן...

אפשר לקבל קצת טיפים ממבין דבר?

תודה
גידי

מליליה_צוקר
חדש בפורום

הודעה על ידי מליליה_צוקר » 18:04 ,2 אוגוסט 2008, ש'

גידי, אני די חדשה לנושא ההשחזות, אבל אני עובדת עם אותה אבן והיתה לי אותה בעיה. לא מזמן הייתי אצל TC והוא הראה לי איך הוא משחיז על אבני מים. די מדהים. האיש השחיז לי מול העיניים סכין כהה לחלוטין ותוך כמה דקות הביא אותה לחוד של תער.

בעיקרון, הוא הסביר שהלחץ צריך לבוא בדרך "חזרה" - לא נגד הלהב אלה יחד עם הלהב. אם אתה לוחץ בדרך קדימה, כל הסיכויים שתאבד את הזוית ותיכנס לאבן.

דבר נוסף שלמדתי ממנו זה שלפני ההשחזה חייבים להשחיז את האבן עצמה כך שתהיה שטוחה לחלוטין.
מליליה צוקר
פדגוגית - פמיניסטית
אספנית סכיני מטבח ומקצצת קישואים נלהבת

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:39 ,3 אוגוסט 2008, א'

העצה של TC נשמעת בכיוון- בכיוון החיתוך לא ללחוץ, ואם כבר ללחוץ אז בתנועה לאחור. זו גם התנועה שמרימה את הגרד (BURR), שהוא האינדיקציה לכך שהגעת לקצה ואפשר להפוך צד.

gidi34
חדש בפורום

ריי מירס לא היה מסכים איתכם

הודעה על ידי gidi34 » 12:42 ,4 אוגוסט 2008, ב'

הנה סרטון של ריי מירס מסביר אחרת..
http://www.youtube.com/watch?v=bQN4jcXDjbE

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 14:07 ,4 אוגוסט 2008, ב'

מי לוקח לשטח מסמרים ושוכך לקחת פטיש? ואם כבר שכך תפטיש לא עדיף לדפוק על המסמרים עם אבן ולא עם הגב של הסכין? חוץ מזה אולי הוא ממש טוב בהשחזה אבל לנסות לתפוס אבן שטוחה על משטח עגול אם שני מסמרים זה ממש לא רציני.

מליליה_צוקר
חדש בפורום

הודעה על ידי מליליה_צוקר » 14:12 ,4 אוגוסט 2008, ב'

אני מצאתי סרטון די טוב שמראה איך להשחיז. לפחות באופן בסיס. אני חושבת שביער זה גם עובד טוב. :D

http://www.youtube.com/watch?v=ExuJ7ehF ... re=related
מליליה צוקר
פדגוגית - פמיניסטית

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 16:25 ,4 אוגוסט 2008, ב'

הסרטון של מליליה הרבה יותר רלוונטי- האיש אמר שהבעיה היא התחפרות הלהב לתוך אבן-מים רכה יחסית.
בסרטון השני הוא משחיז בכלל עם יהלום...

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 18:26 ,4 אוגוסט 2008, ב'

בסרטון הראשון אם ממשיכים בסדרת הסרטונים רואים שהוא משחיז גם עם אבן מים יפנית ובואתה שיטה.

והנה עוד שיטה
http://www.youtube.com/watch?v=ttdTCJxv ... re=related

ועוד
http://www.youtube.com/watch?v=Z5X0PBY0XgI&NR=1

וממה שראיתי יש הרבה שיטות
כל אחד בצורה הנוחה לו

תם

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 18:54 ,4 אוגוסט 2008, ב'

אני למדתי מהבחור הזה להשחיז ולהתגליח עם הסכין

http://www.youtube.com/watch?v=QuOlGGl97dI

http://www.youtube.com/watch?v=Ksn0tjpH5_8
custom is a knife with spirit

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 19:10 ,4 אוגוסט 2008, ב'

wwwwwwwwwwwwwooooooooooooowwwwwwwwwwwwww

איך שהוא שונה בלי הזקן :lol:

תם

Guest

הודעה על ידי Guest » 21:39 ,4 אוגוסט 2008, ב'

מליליה_צוקר כתב:גידי, אני די חדשה לנושא ההשחזות, אבל אני עובדת עם אותה אבן והיתה לי אותה בעיה. לא מזמן הייתי אצל TC והוא הראה לי איך הוא משחיז על אבני מים. די מדהים. האיש השחיז לי מול העיניים סכין כהה לחלוטין ותוך כמה דקות הביא אותה לחוד של תער.

בעיקרון, הוא הסביר שהלחץ צריך לבוא בדרך "חזרה" - לא נגד הלהב אלה יחד עם הלהב. אם אתה לוחץ בדרך קדימה, כל הסיכויים שתאבד את הזוית ותיכנס לאבן.

דבר נוסף שלמדתי ממנו זה שלפני ההשחזה חייבים להשחיז את האבן עצמה כך שתהיה שטוחה לחלוטין.
יה בחורה בפורום :lol:

אני נרגש :!:

ברוכה הבאה בצל קורתנו.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:32 ,4 אוגוסט 2008, ב'

ts כתב:wwwwwwwwwwwwwooooooooooooowwwwwwwwwwwwww

איך שהוא שונה בלי הזקן :lol:

תם

שונה זו לא מילה מספיק טובה, נראה שהורידו לו 15 שנים מהחיים בלי הזקן :lol:
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 1:20 ,5 אוגוסט 2008, ג'

עומר יעבץ כתב:
מליליה_צוקר כתב:גידי, אני די חדשה לנושא ההשחזות, אבל אני עובדת עם אותה אבן והיתה לי אותה בעיה. לא מזמן הייתי אצל TC והוא הראה לי איך הוא משחיז על אבני מים. די מדהים. האיש השחיז לי מול העיניים סכין כהה לחלוטין ותוך כמה דקות הביא אותה לחוד של תער.

יה בחורה בפורום :lol:

אני נרגש :!:

כנראה שהרבה זמן לא בקרת באתר
היא פה כבר חודשיים

תם

ברוכה הבאה בצל קורתנו.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 6:25 ,5 אוגוסט 2008, ג'

המוטיב של "טרנספורמציה" אחרי הורדת זקן חוזר על עצמו לכל אורך ההיסטוריה והפולקלור.
הגדיל לעשות סרחיו ארגונס מ"מאד מגזיו" עם אותו קרטון על הבעל הטרי עטור זקן מרשים אשר בליל הכלולות הכלה מבקשת ממנו להוריד אותו והינה מתגלה פרצוף של טמבל.

להבים פינים חדשים"OTB" מסוגלים לאותה חוכמה בדיוק

דוד

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 17:39 ,5 אוגוסט 2008, ג'

יש לך תמונות או קישורים ללהבים האלה
custom is a knife with spirit

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 20:52 ,5 אוגוסט 2008, ג'

OTB= OUT OF THE BOX

וכל להב חדש הוא כזה. היו לי כאן לאחרונה איזה שניים של POLAR והם באמת חדים כתער, והואיל ויש לי תער אז יש לי עם מה להשוות.

הבעיה עם סכין כמו בסרטון היא כאשר חותכים משהוא אז הלהב כבר מתחיל לאבד מהתכונות שלו, בו בעת שתער, שהוא בעצם "סכין על", לוקח לו קצת יותר זמן, וכאשר הוא מתחיל לחרוש, אז יש את הסטרופ בהיכון.

סכין שדה שמגלח הוא קצת גימיק. יש שמחדדים שאפשר לחתוך ניירות טישו באויר.צא לשדה עם השחזה כזאת ועל חוט השפגת הראשון שיפגוש אז הלהב ינזק. חידוד כזה נועד לגילוח שיער מהעור וגם זה כאשר הוא מרוכך במים חמים והרבה סבון שגם פועל כחומר סיכה (חפש ערך "טריבולוגיה"), ולא, תצטרך גאלון של אפטר שייב והרבה קרם כדי להרגיע את העור.

ומי שהוריד פעם זקן, יודע שזה לא אותו הדבר כמו הגילוח היומיומי הרגיל: זה כמו הגילוח על הזרוע כשמנסים את ההשחזה

אני רוצה לראות את אשר ימרח קצף גילוח על תפוח עץ לפני שהוא מקלף אותו. יש גבול.

אם להתגלח בסכין ככה סתם זה היה כל כך "יHANDY" אז ג'ילט כבר מזמן היו פושטים את הרגל.

ותדע לך, למה "פעם" שפמים וזקנקנים היו כל כך פופולרים? כי לגלח אותם בתער זה ממש עינוי, אז היו מעדיפים לגדל ולא להתעסק עם זה כל יום בגילוח.

עד המצאת הG3

דוד :wink:

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 21:17 ,5 אוגוסט 2008, ג'

כן אבל הבחור בסה"כ רצה להדגים
הוא הרי לא מתגלח יוםיום אלא אם הזקן היה מודבק :lol:

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 13:45 ,6 אוגוסט 2008, ד'

יש כאלה שכן אומנם בטוח שלא כזה זקן :wink: , אני למשל עם זקן לרוב ופעם בשלושה שבועות אני מתייאש אבל לא עם סכין גילוח או תער, טרימר חשמלי לעיצוב הפיאות מוריד זקן ארוך בקלות ומשאיר פרצוף נוח לגילוח עם סכין גילוח. חמש דקות יותר לעבוד אבל שווה כל כאבי פרצוף למינהם.

ועכשיו להשחזה, כולם דיברו על אבני שמן או מים, ראיתי שהיה הצעות לגבי נייר מים או בד שמיר בעבר, כאשר מניחים על קרש שטוח ואז אפשר לעבוד.

האם בגדול , לא יותר נוח ואף יותר זול להשחיז סכינים כך, מאשר לקנות כמה סוגים של אבנים יקרות יחסית לניירות זכוכית לסוגיהן???? האם התוצאה לא תהיה טובה כמו השחזה על אבן???

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 14:18 ,6 אוגוסט 2008, ד'

אני מתגלח עם החרמש המוטורי שלנו
:lol: 20 שניות ואני מגולח פיקס 8O

תם

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 16:04 ,6 אוגוסט 2008, ד'

אני מעוניין באבן השחזה
על איזה אתה הייתה ממליץ?
איזו רמה הגסות של האבן.
ומה המחיר?

מלילה קנתה אבנים
אם את רואה תוכלי לתת קישור לאתר
וכן איזה אבנים קנית?

אהה ולגבי ההשחזה
גם באתר שנתת (TC) הם מראים שכיוון ההשחזה הוא כאילו לחתוך את האבן
ולא כמו שמלילה אמרה לגרור את הסכין אחורה.

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:00 ,6 אוגוסט 2008, ד'

מליליה העלתה בהתחלת השרשור את הנושא של השקע שנוצר באבן במהלך ההשחזות, ולכן העליתי את רעיון הקרש עם נייר הלטש, סביר להניח שלפני שתהיה בטן בקרש הנייר יקרע וזה נותן יותר תשומת לב לקטע הזה כדי שלא נפצע את הקרש ונגרום לבטן או שקע.

מה גם היא העלתה את הנושא של ליישר את האבן לפני השחזה. איך או אם מה מיישרים אבן השחזה???

מעבר לזה איך באמת צריכה להיעשות ההשחזה מבחינת הלחץ בדרך קדימה או בדרך חזרה עם הלהב ??
. כי גם אני נתקלתי בהרבה הסברים שאומרים ללחוץ קלות בכיוון דחיפת הלהב בהשחזה , וזה באמת גורם להיווצרות בטן או שקע באבן.

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 19:22 ,6 אוגוסט 2008, ד'

ניראה לי שאין דרך אחת נכונה. כל אחד בצורה שהכי נוח לו לשמור תזוית.

מליליה_צוקר
חדש בפורום

הודעה על ידי מליליה_צוקר » 10:54 ,7 אוגוסט 2008, ה'

ts כתב:

מלילה קנתה אבנים
אם את רואה תוכלי לתת קישור לאתר
וכן איזה אבנים קנית?

תם
מליליה_צוקר כתב:הלכתי ללובלינסקי והיה מאוד מענין, אבל אני חייבת לומר שיצאתי בהרגשה שהמוצרים עולים הרבה יותר ממה שהם באמת שווים.

ניכנסתי לאתרים שעליהם המליצו כאן. חלק ממש ממש יקר. ומה שלא יקר ניראה לי קצת באיכות לא מי יודע מה. מה שממש צרם לי זה שרק מקום אחד, www.japaneseChefsKnife.com בכלל ענו על פנייתי. הזמנתי מהם אבני השחזה. האבנים הגיעו עד לדלת ביתי תוך 4 ימים בלבד! אבנים אלה עושות רושם שהן באיכות גבוהה מזו שמוכר לובלינסקי, אבל עולות בערך מחצית המחיר שהוא מבקש(כולל דמי משלוח).
לפעמים אני מרגישה שיש כאן בפורום דרישה מתמדת שאנשים שמספקים אינפורמציה יחזרו על עצמם עד אין סוף. זה מאד מיגע בפרט לאור העובדה שהמידע נמצא ממש כאן על הפורום. אני לא יכולה לקרוא את הפורום במקומך תם! יש דברים שבן-אדם צריך לעשות בכוחות עצמו. מה ניסגר?!
מליליה צוקר
פדגוגית - פמיניסטית

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 11:37 ,7 אוגוסט 2008, ה'

1. מליליה צודקת בהחלט שיש הרבה דברים שנטחנים באתר שוב ושוב.
2. עצה טובה לכולם , אם מצאתם קישור נחמד , שימרו אותו במועדפים ואז לא צריך לקרוע את הפורום בחיפושים. וקל למצוא את מה שאתם רוצים כך.
3. מליליה היקרה, האם קיבלת טיפ מTC איך להשחיז את האבן וליישרה, אשמח אם תשתפי אותנו, אלה שאיננו יודעים עדיין, אם לא, לא נורא.
4. אני מציע על לפתוח שרשור חדש שייקרא טיפים להשחזה . ושם אני מציע לא לקשקש מעבר לעובדה שאם יש לך טיפ להציע לגבי השחזה טובה . שים אותו שם למען כולם הכל יהיה מקובל .
5. אני מציע לפתוח שרשור חדש נוסף שיכלול את כל המקומות בארץ שחברי הפורום מכירים שמוכרים ציוד או דברים שקשורים לסכינים. חומרים לעבודה וטיפים נוספים.
ולרכז אותם יחסית בצורה לפי אזורי הארץ צפון דרום ומרכז.
נכון שהרבה דברים מופיעים כבר באתר אבל ישנם דברים שממש לא קל למצוא או לפעמים שרשורים נסחפים למקומות אחרים ומאבדים ממטרתם הראשונית. ומקשה על החיפוש או לפעמים זה מאבד מההקשר בגלל היסחפות השרשור למקומות אחרים.

בעקבות ההצעה שלי אני אפתח שרשור לגבי מכירת ציוד לייצור סכינים . המקום היחיד שיצא לי לרכוש ממנו משהו לסכינים יופיע שם עם המלצה חמה.
מכיוון שלא לכולם יש אופציה לרכוש דרך האינטרנט ולהזמין מחו"ל זה יהיה נחמד אם תרכזו את הדברים בשרשור.
אני מקווה שלמרות שחלקכם מרגישים שהם חוזרים על עצמם , עדיין ירצו לתת את התוספת שלהם לשרשור.

מליליה_צוקר
חדש בפורום

הודעה על ידי מליליה_צוקר » 13:27 ,7 אוגוסט 2008, ה'

אתה תצחק, אבל כדי לשטח אבנים - צריך אבן מיוחדת :D

TC עשה את זה על משחזת הסרט שלו, אבל לי אין משחזת בכלל :cry:

הינה לינק למקום שמוכר "אבן יישור" לאבני השחזה.
http://www.rockler.com/product.cfm?page ... okietest=1

ולגבי TC ואיך הוא עושה דברים, ניראה לי שTC לא דוגמה לכלום. האיש עובד בכל מיני צורות כאילו זה טבע שני לו - מה אני יכולה להגיד? קוסם! לכיוון החיתוך - נגד כיוון החיתוך. במעגלים. הוא הסביר לי שלעבוד נגד כיוון החיתוך קל יותר כשלא רגילים. זה לא אומר שאי אפשר אחרת.
מליליה צוקר
פדגוגית - פמיניסטית

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 15:15 ,7 אוגוסט 2008, ה'

ואי ואי ואי איך זינקה עליו. תפסנו אותה על יום לא טוב ניראה לי. עוד יקצצו למישו פו תקישו בטעות. :D

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 15:41 ,7 אוגוסט 2008, ה'

עוד שאלה קטנה מלילה
בבקשה על תכסעסי :D
אבל אילו אבנים קנית?

תם

מליליה_צוקר
חדש בפורום

הודעה על ידי מליליה_צוקר » 16:51 ,7 אוגוסט 2008, ה'

קניתי אחת מכל סוג שמופיע כאן:

http://www.japanesechefsknife.com/WhetS ... rSale.html

אבל הראשונה Arato די רקה ואני חושבת שהרסתי אותה בנסיונות הראשונים. ניראה לי גם שהן הולכות הכי מהר. אני ממתינה לאחת חדשה כרגע. השתיים האחרות בינונית (האדומה) וקשה (הלבנה) ממש ממש מתאימות לי.
מליליה צוקר
פדגוגית - פמיניסטית

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 18:14 ,7 אוגוסט 2008, ה'

תודה רבה
אם כך הוצאת כ120$ לא?

תם

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 5 אורחים