מי מכיר מי יודע?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
אורים
חדש בפורום
מי מכיר מי יודע?

הודעה על ידי אורים » 17:42 ,31 מאי 2008, ש'

במספר מיקרים נתקלתי בבעיה שאני מניח שהיא נחלת עוד רבים וטובים:
כוונתי איתור חברים שקשה לזהותם על פי הכינוי.
כדאי אולי לפתוח - איזה מנגנון חיפוש/איתור חברים שאתה מכיר אותם בפועל אך לא את כינויים.
לפעמים לא מופיעים פרטים ב -פרופיל וקשה לשלוח מייל למי שאינך יודע אם זה הוא.
למשל.
אני מחפש את המייל של ישראל פוליטי - למי שיודע, אודה.
אורי

וסרמן
תושב קבע בפורום

זיהוי משתמשים

הודעה על ידי וסרמן » 15:09 ,1 יוני 2008, א'

צודק
זוהי אחת הבעיות בפורום וכתוצאה מכך מספר חברי עמותה מסרבים להשתתף בפורום
לדוגמה ב swordforum אתה נדרש להרשם בשם מלא (שם ושם משפחה) ללא כינויים וללא חרטות, כל אחד מזוהה בשמו כדי לאפשר דיון פתוח ואמיתי.
אני ממליץ גם למנהלי האתר לנהוג בדרך דומה

לגבי ישראל פוליטי, אני לא מוצא את המייל שלו אך אם תתקשר אלי יותר מאוחר אני אתן לך את המספר שלו (0522821472)

שחר

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:00 ,1 יוני 2008, א'

חברי האתר, האמת, נדרשים לתת שם מלא ומידע מזהה בהרשמה.
הפורום במתכונתו הנוכחית לא יכול להתמודד עדיין אם אלו שאינם נותנים פרטים מזהים. בכל זאת הם יכולים להרשם.

אני ועומר ניסינו לעשות משהוא בנושא, אך זה לא עלה יפה.

ראו לדוגמא את השירשור הזה שלא זכה להצלחה יתרה.

אני יכול להבין את חוסר הרצון של האנשים כאן למלא פרטים מזהים באתר המדבר על נשק קר והשימוש בו, אבל-בחייכם!!! מה יש לכם לחשוש?!
1)-שום מידע אישי לא מועבר לשום גורם שהוא.
2)-ממה יש לכם לחשוש?! אתם אספנים. זה הכל. לא יותר ולא פחות. זה לא כאילו שאתם הולכים ושוחטים קבוצות אתניות בלילות, חלילה. להיפך. מי שמצא את דרכו לאתר יודע להעריך סכינים בתור הכלי שהם, ולאו דווקא כלי-נשק. ההודעות שלכם וסגנון הדיבור מעידים על זה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 21:06 ,1 יוני 2008, א'

אני רוצה לחזק את הנאמר בזכות שמירה על אנונימיות יחסית, המידע שאנו מפרסמים על עצמנו מהווה פאזל מודיעיני קל לאיסוף. רק לשם המחשה: אולי אני פרנואיד, אבל באחד מהפורומים הישראלים בנושא כבר ראיתי משתמש שציין בסעיף כתובת "איראן".

אותי ניתן להשיג דרך מערכת ההודעות הפרטיות באתר.

asilio
חדש בפורום

דעה

הודעה על ידי asilio » 16:04 ,2 יוני 2008, ב'

לדעתי הזכות לאנונימיות זה דבר שראוי לציון בפורום ובאתר ככלל. אני פעיל באתר בצורה עולה ויורדת כבר כמעט שנה ואני יכול לומר שלא ראיתי כמעט (אם בכלל) מקרים של טרולים. מנסיוני באתר, בקניה והשתתפות בפורומים אני תומך בTC BLADES לגמרי במה שכתב. האנונימיות גם מקנה חופשיות בהשתתפות והבעת דעה חופשית אשר לדעתי הייתה נפגעת אם כל אחד היה מזוהה. הרי זוהי קהילה קטנה (כמו שראיתי בבזאר הסכינים) ואולי לא כולם רואים דברים באותה דרך.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:46 ,2 יוני 2008, ב'

אין לי בעייה, כמנהל , עם אנונימיות המשתמשים. להיפך, גם אני מעריך את זה.
אבל!-מילוי פרטים מזהים זה מידע שחשוף אך ורק למנהלים.
וזה כבר דבר חשוב גם כן לדעתי.
נכון, ברגע שמישהוא מתחיל עם שטויות שלא הולמות את רוח הפורום כגון אלימות-הוא עף.
בלי יותר מדיי בעיות.
אבל מה קורה אם אותו אדיוט שכתב 2 שורות בדיוק באיזה פורום סכינים לפני שהעיפו אותו משם ייעצר אחרי שדקר מישהוא? מה אתם חושבים שיקרה?...
במקרה כזה , שהוא יותר ממוצדק לדעתי, אני ועומר נידרש להעביר פרטים על הבחור למשטרה.
מה אני אמור להגיד לחוקרים? ש "אני מכיר אותו רק בתור "גונזו""?!...
(מקווה שהכינוי גונזו עדיין לא בשימוש. אם כן-עם המשתמש הסליחה).
בשורה התחתונה, אנחנו פורום שדן בנשק. אנחנו אוספים נשק. תמיד קיים הסיכון שמישהוא בעייתי יצליח לחדור דרך כל הרדארים שלי, של עומר ושל האבטחה באתר.
זו הסיבה היחידה.
כל עוד אין פה רוצחים בפוטנצייה\סדרתיים או מתעללים בבעלי חיים (סדרתיים או לא :evil: ), אין לאיש ממה לחשוש שפרטיו יועברו הלאה.
אני מוכן לחשוף עצמי לפי דרישה. כבר עשיתי את זה בשירשור ההיכרות שנתתי לינק אליו.
ובנוגע לנקודה שהעלה "TENGIR":
נכון, ניתן להשיג את כולנו דרך ההודעות הפרטיות.
סליחה על הבוטות- אבל מה הקשר?!...
נכון, יותר "בטוח" (לפחות מבחינת הרגשה אישית) להזדהות רק בשיחה פרטית, אבל אין שום משמעות לזה...

השורה התחתונה.
עקרונית חברי הפורום נדרשים להזדהות לפחות בשם מלא בעת ההרשמה. פראקטית כרגע זה אינו אפשרי, לכן גם אין אכיפה בנושא.

המוטו הוא, שמי שאין לו ממה לחשוש, לא יחשוש.

אורים
חדש בפורום

הודעה על ידי אורים » 20:21 ,2 יוני 2008, ב'

אני חושב שהשרשור הזה קצת מחטיא.
צריך לחשוב על איזו שהיא דרך לגשר על הזכות לאנונימיות שכבודה במקומה לבין האפשרות לתקשר.
כל עוד אנו מחליפים תגובות בפורומים - אין לי כל בעיה שפטיש יהיה פטיש והברווז יהיה ברווז.
אבל כשאנו נפגשים פיזית במפגשי העמותה או בזארים - זה קצת טיפשי שאינני יכול לקשור בין הפטיש לבין האיש, ולו רק כדי שאוכל להגיד לו שלום או שאדע שזה שאני אומר לו שלום, אני גם מחליף איתו תגובות.
הייתי צריך לגלות באקראי בבאזר שהבחור שבא לשם יחד עם בני והם חברים טובים ושניהם עוסקים באומנויות לחימה - הוא מי שמופיע תדירות בפורום בשם כינוי -ולא קשרתי בין השניים שהם אחד.
רציתי מאד להכיר את SHEG ולא קשרתי בין האיש לכינוי.
אולי זה יהיה רעיון שבמפגש הבא אלה שיבואו ויירצו, יענדו תג שם ו-כינוי כך שנזהה אחד את השני.
לאחר ככלות הכל, אנו לא מתחזים לרווקה, משכילה ואמידה המחפשת גבר צעיר ומושך.
כולו, מה רציתי - לשלוח מייל תודה לאיש נחמד שהיכרתי בבאזר - ואני לא יודע איך לתקשר איתו.
אל תקחו את זה רחוק מידי.
אורי

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:57 ,2 יוני 2008, ב'

אורי, כבר אין דרך חזרה...
:lol:
TC.
אוקיי, יש משהוא בזה. נכון.
יש גם איזו שהיא מידה של דיסקרטיות הנהוגה בפורום.
אבל חוששני שכל הנקודה הלכה פה לאיבוד.
ואני אפרט:
לא התכוונתי שתרשמו לפורום כך שהכינוי יהיה השם האמיתי שלכם. בהחלט לא.
כל הנקודה היא שבטופס ההרשמה יהיה מקום למילוי שם מלא.
המידע הזה יהיה זמין רק למנהלי האתר. בלבד. לא לאף אחד אחר,זולת. וזהו.
מיותר לציין שהמידע הזה לא יופיע בשום מקום ציבורי, גלוי לכולם.

למנהלי שיווק יש דברים טובים יותר לעשות מלעבור בפינצטה על פורומים. את הטלפון שלי (החסוי, אגב) הצליחה להשיג איזה ... אה... לא יפה לקלל :twisted: בחורה, שהעבודה שלה הייתה יצאנו...אה...יחצנות :twisted: :lol: למועדונים.
כשהתעמתתי איתה, הטלפונים נפסקו.
אגב, הדרך היחידה שהייתה לה להשיג את המספר שלי, הייתה מהטפסים שמילאתי כשהתגייסתי.לא משום מקום אחר. כי בדיוק אז המספר שלנו שונה לחסוי.
בנוגע למשטרה.
האמת? אני מקווה שהם מנטרים את הפורום וקוראים את ההודעות שלנו. אין לפורום הזה מה להסתיר וממה להתבייש. כולנו מבוגרים, כולנו בעלי עניין משותף וכולנו בעלי היכולת לראות בסכין כלי, ולא רק כלי-נשק. בהגדרתה הסכין היא "כלי" לפני שהיא "כלי-נשק".
כמובן שהמשטרה יכולה להשקיע בגילוי כתובות IP וכולי.
המשטרה יכולה גם תאורטית לפענח פשעים ולאסור פושעים.
יותר קל להם לדרוש את המידע ממפעילי האתר...

ולא צריך להיות פרנואיד כדי לחשוב שרודפים אחריך :wink:

עוד נקודה-"מסתבר" שכולכם פוחדים גם להעביר את פרטי האשראי ברשת...מה זה שם לעומת מספר הכרטיס? 8O
זה פחות מפחיד אתכם מלהשאיר שם באתר שאתם לא חייבים לו כלום?!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:20 ,2 יוני 2008, ב'

עוד נקודה-"מסתבר" שכולכם פוחדים גם להעביר את פרטי האשראי ברשת...מה זה שם לעומת מספר הכרטיס?
זה פחות מפחיד אתכם מלהשאיר שם באתר שאתם לא חייבים לו כלום?!
אני מסכים, זה מפחיד יותר מלהשאיר את השם היכן שהוא , או לחשוף אותו בצורה כזאת או אחרת, מנסיוני ה"דל" בנושא מעקבים , חקירות וחיפושים, אפשר להשיג מידע על כל אחד, לא תמיד זה כזה פשוט כמו שזה נראה , למי שאין את הסמכות, צו , או את האופציה להשתמש בחוק, הרבה יותר קשה להשיג אנשים שאינם רוצים להימצא כביכול.

אולי זה יהיה רעיון שבמפגש הבא אלה שיבואו ויירצו, יענדו תג שם ו-כינוי כך שנזהה אחד את השני.
לאחר ככלות הכל, אנו לא מתחזים לרווקה, משכילה ואמידה המחפשת גבר צעיר ומושך.
כולו, מה רציתי - לשלוח מייל תודה לאיש נחמד שהיכרתי בבאזר - ואני לא יודע איך לתקשר איתו.
אל תקחו את זה רחוק מידי.
לדעתי אורים צודק, מי מאיתנו שרוצה לשמור על אנונימיות - זו זכותו המלאה, אבל כאנשים שמגיבים בפורום ונמצאים בקבוצה שעניין שלה הוא סכינים ונפגשים פנים מול פנים, יותר נחמד שביום המפגש , לומדים להכיר מי זה מי, זה הופך את הפורום ואת הקבוצה לעניין מיוחד ומלוכד עוד יותר לדעתי. אבל שוב מי שרוצה שלא יעשה זאת, במפגש הבא של העמותה או בבזאר הבא אני אגיע עם פתק מוכן עם השם והכינוי שלי מהפורום. :D מי שרוצה שייצטרף .

asilio
כתבת :
האנונימיות גם מקנה חופשיות בהשתתפות והבעת דעה חופשית אשר לדעתי הייתה נפגעת אם כל אחד היה מזוהה. הרי זוהי קהילה קטנה (כמו שראיתי בבזאר הסכינים) ואולי לא כולם רואים דברים באותה דרך.
אל תיעלב אבל זה לא נשמע דבר הכי טוב לומר...........בטוח שלא כולם רואים באותה דרך, אני לא חושב שזה אמור להפריע למישהו, כי בסופו של דבר העניין המשותף לנו הוא סכינים ולא לחפש מי אמר מה, כתב אחרת, ולא יודע מה עוד.... הפואנטה היא, שלי לפחות כמו לאורים, היה נחמד להכיר הרבה מהאנשים שכותבים כאן בפורום, וגם לי היה רצון לדעת מי זה SHEG ולא ידעתי מי זה כל כך וחבל שלא יצא לי להכיר עוד כמה אנשים.
חלקם לא חושבים ולא רואים את החיים כמוני , אבל זה חלק מהיופי והחוויה שבדבר הזה שנקרא קבוצה ומפגש של חברים בעלי עניין מסויים משותף.

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 22:38 ,2 יוני 2008, ב'

ברווז, ההערה שלי על מערכת המסרים הפרטיים הייתה כתגובה למסר שמעלי, של TC Blades, להדגים שניתן ליצור קשר גם ללא הרבה פרטים...

אורים, לדעתי רעיון ענידת התג במפגשים מעולה. לא שאני איזה דמות חשובה ומעניינת, אבל אשתדל להגיע עם תג בפעם הבאה.

TC_Blades, תודה על הניסוח הרהוט והקולע :)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים