אספנות סכינים - Knife Collecting

logo wide

×
 x 

0
סל הקניות
0

על התחביב שלי - איסוף סכינים

אני אוסף סכינים, חרבות, גרזנים, ובעצם כל סוג של נשק קר שעליו אני יכול להניח את ידי, כבר כאשר יכולתי לעמוד על דעתי - בגיל חמש או שש. בחיפוש אקראי בחדרי מצאו הוריי המבוהלים, כאשר הייתי כבן תשע או עשר כעשרים ושבע סכינים. אתם יכולים לתאר לכם את הבהלה שאחזה בהם כאשר סברו כי בנם בעל נטיות רצחניות או בעל ליקוי נפשי כזה או אחר.

מה שמשך אותי מובן רק לאלה הלוקים באותה סוג של חיבה והערכה לנשק הקר וליוצריו, והיא מידת האומנות הרבה הטמונה בחישולם של כלים אלה, בעיצוב הפשוט אך הגאוני אשר מעניק להם את הפונקציונאליות, אשר לעולם יהא לה שימוש בידיו של האדם, וביכולתם לגלם בתוכם פיסות של ההיסטוריה האנושית (לעיתים העקובה מדם) ולשאת פיסות אלה עד לזמננו אנו.

לאחר שנים של אספנות ובניית אוסף קטן אך נחמד, נודע לי כי איני בודד, וכי ישנה קבוצה שלמה של אספנים, ביניהם אנשים רציניים ביותר ובעלי אוספים, אשר חלקם ברמה בינלאומית ומכילים מגוון עצום של כלים ופרטים יפיפיים, בעלי משמעות וחשיבות היסטורית.

חלקם הגדול של אספנים אלה מאוגדים במסגרת א.נ.ק.ה שהינה עמותה לאספנים של נשק אתנוגרפי והיסטורי, אשר נפגשים כחמש פעמים בשנה למפגש איכותי ומלהיב בו מתבצעות החלפות, מכירות ומכירות פומביות של פריטים מעניינים בין החברים, וכן נשמעות הרצאות מעניינות מאוד ביחס לסוגים של סכינים וחרבות בעלי עניין מיוחד - ואכן כאן המקום להודות לשרגא לובלינסקי וליהושע גרינפלד, אשר קיבלו אותי אליהם בשמחה והכנסת אורחים, ושיתפו אותי מייד כאחד  משלהם.

עם הזמן התחביב התפתח וכיום סכינים למבינים, הינו מותג בבעלות חברה שאני בעליה, העוסקת ביבוא יצוג ושיווק של סכינים מקצועיות, וכך התחביב הפך לו לעניין רציני ביותר.

חשיבות מיוחדת באתר זה החלטתי להעניק לפורום, בו תינתן הזדמנות לחברים באתר שנרשמו, להחליף מידע לשוחח, להחליף פריטים ולהציע פריטים למכירה (במגבלות חוקי הפורום שאינו מיועד לסוחרים); כן קיימת בפורום האפשרות להעלות לאתר תמונות של פריטים למכירה והחלפה.

באתר יש מקום למידע נוסף, מאמרים ומצגות ככל שנוכל לשים ידינו על חומר כזה ואני מזמין את החברים לשלוח לי חומר מעניין, אותו אשמח להעלות תוך מתן מקום ראוי וקרדיט מתאים למחבר.

אני מקווה כי נצליח לשמור על רמה גבוהה של עניין ולעסוק בסכינים למבינים, ולגרום לכולנו עניין ושמחה תוך עיסוק בנושא אשר קרוב ללבנו כולנו.

עומר יעבץ, מנכ"ל סכינים למבינים.