עמותת א.נ.ק.ה.

logo wide

×
 x 

0
סל הקניות
0

עמותת אספני נשק קר אתנוגרפי והיסטורי בישראל
כתבו: ועד א.נ.ק.ה.

עמותת אספנים ישראלים ששמה לה למטרה לקדם את האספנות של נשק קר אתנוגרפי והיסטורי בישראל. למסד קשר בין אספנים בארץ ובחו"ל, להעמיק את הלימוד והמחקר בתחום זה ולעודד ולהדריך אספנים חדשים. ישראל יושבת על הגשר היבשתי המחבר את אסיה, אפריקה ואירופה ושולט על דרכי המסחר ביניהן. משחר ההיסטוריה היה אזור זה מוקד למאבקי כוח בין המעצמות השכנות : מהמאבק המתמשך בין מצרים וממלכות ארם-נהריים בימי קדם, דרך מאבקי האיסלאם והצלבנים וכלה במלחמות בין המעצמות האירופאיות עם האימפריה העותומנית.

המאבק בין מזרח ומערב על ההגמוניה וההשפעה באזור נמשך גם עד לשלהי המאה העשרים. המספר הגדול של החילות שצעדו פה והקרבות שהתחוללו באזור השאירו את רישומם במספר הגדול של מתעניינים בנושא כלי הנשק ובאיסופם. מקומה של ישראל בלב העולם האיסלאמי והעניין הרב באמנות האיסלאם השפיע רבות על אספנות הנשק.

על כן, מספר אוספים של נשק אסלאמי בישראל הם מהגדולים והמרשימים בעולם. העמותה נוסדה ב1980- בידי קומץ אספנים, מותיקי האספנים בארץ, במטרה לקדם את האספנות של נשק קר, להעמיק את המחקר והלימוד בתחום ולהדריך אספנים צעירים. בעמותה חברים היום למעלה ממאה אספנים. פעילות העמותה מגוונת מאד: מתקיימות פגישות קבועות בבית מלון במרכז הארץ בהן חולקים האספנים חידושים מתחום תחביבם. בפגישות אלו נערך יריד להחלפה, קניה ומכירה של פריטי אספנות, כולל מכירות פומביות של פריטים מיוחדים. בנוסף, מארחים חברי העמותה בני משפחה וידידים ליד שולחנות ערוכים לשמיעת הרצאות בתחום האספנות של נשק קר ותולדותיו ובתחומים דומים. העמותה מקיימת בקורים מאורגנים בבתי האספנים ובתערוכות מיוחדות. העמותה גם מקיימת קשרים עם אספנים בחו"ל ועם מוזיאונים בארץ וחבריה משאילים מאוספיהם לתצוגות בתערוכות המתקיימות במוזיאונים אלו.

העמותה פתוחה בפני כל ישראלי, המתעניין באספנות נשק קר ומעוניין ללמוד ולקדם את הנושא, אם הנך מתעניין בתחום זה כתוב/י אלינו וניצור עמך קשר.

ליצירת קשר עם העמותה ולהרשמה:

P.O.B 5103, Herzliya 4615002, Israel, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..