פינת הייעוץ

logo wide

×
 x 

0
סל הקניות
0

כאשר אנו עובדים במטבח, ישנם חומרי גלם רבים שבהם אנו משתמשים. אבל אולי מבין החומרים הנפוצים יותר הם הירקות. כי אי אפשר להתחיל את הארוחה ללא סלט ישראלי טיפוסי קצוץ, גם אם מגישים אחרי זה מחית תפוחי אדמה עם חזה עוף.

הירקות מהווים חלק בלתי נפרד ממנות אחרות כמו עוף מוקפץ או סושי. ולחומרי גלם כמו ירקות מגיע הטוב ביותר, ולכן חשוב לחתוך את הירקות באמצעות סכיני ירקות מיוחדים.109323241

אילו סכינים מתאימות יותר לירקות ומה היתרונות שלהן?

הסכינים נבדלות זה מזה ומגיעות בסוגים שונים. כך למשל, סכינים בעלות להב משונן מתאימות יותר לחיתוך מזונות רכים כמו לחמים ודברי מאפים שונים, בעוד סכינים בעלות להב חד מתאימות לחיתוך ירקות. קיימות סיבות לבחור דווקא סכיני ירקות מיוחדות לחיתוך מושלם של הירקות, ואלה כמה מהן:

 • משיגים חיתוך מדויק – באמצעות סכין המיועדת לחיתוך ירקות במיוחד, ניתן להשיג את החיתוך המדויק. שפים רבים יודעים את הסוד הגדול של החיתוך, והוא הדיוק. אם תחתכו את הירקות בסכין הלא נכונה הן פשוט יאבדו את הטעם שלהן. לפיכך, אתם רוצים להשיג את הוצאות הטובות ביותר בהכנת הארוחות, חשוב לבחור סכין מתאימה שבאמצעותה ניתן לחתוך בצורה טובה וזורמת.
 •  השקעה לטווח ארוך – סכיני ירקות איכותיות דורשות השקעה. אלה לא סכינים שקונים בשוק או ברשת מזון בעשרים שקלים, אלא סכינים עמידות שרוכשים פעם אחת, ומקבלים תמורה למשך שנים ארוכות. אז אם אתם רוצים לקחת את תחום הבישול ברצינות, אלה הסכינים המתאימות לכם יותר מכל. כך תוכלו להכין את כל הארוחות שתמיד חלמתם עליהם ולהפוך לשפים מן השורה הראשונה.
 • מתאים לשימוש ממושך – הסכינים המקצועיות מתאימות לכל מי שעובד במטבח במשך שעות. סכיני הירקות מתאימות לאחיזה ממושכת. כך שבין אם אתם שפים מקצועיים ובין אם מתלמדים, אלה הסכינים שיעשו את כל ההבדל. הידית של הסכינים מתאימה לאחיזה בטוחה ונוחה, והיא זו שמאפשרת לעבוד עם הסכין במשך שעות מבלי להתעייף.

ויש גם סכיני קילוף

לצד סכיני הירקות המשובחים ישנם גם סכיני קילוף איכותיים. סכינים אלה נועדו לקילוף ירקות, פירות, חומרים גלם כמו תפוחי אדמה, קישואים ועוד. לסכיני הקילוף להב מיוחד המאפשר לכם לקלף את הקליפה של כל פרי או ירק בקלות ומבלי להתעייף. כך שאם קונים סט של סכינים, כדאי לכלול גם סכיני קילוף איכותיות במטרה להשלים את כל התמונה.

כך תשמרו על הסכינים שלכם

אם אתם מעוניינים בכך שהסכינים ישמשו אתכם לטווח ארוך, חשוב לשמור עליהן. ישנם כמה כללים של עשה ואל תעשה כאשר מדובר בסכינים. חשוב להבין שהלהב של סכיני קילוף או סכיני ירקות הוא די עדין. לפיכך, כדאי להפריד אותו משאר הסכו"ם.

ישנם אנשים שנוהגים לזרוק את הסכינים שלהם למגירה עם שאר סכיני המטבח, אך זו טעות. הלהב של הסכין עלול להישרט ולצאת מכלל שימוש. מכאן, כדאי להפריד את הסכין משאר הכלים, להניח אותה על מתקן מיוחד לסכינים או לשים אותה בתוך נרתיק המיועד לכך. אם אתם מתניידים עם הסכין, כדאי לרכוש נרתיק מיוחד לסכינים.

שנית, חשוב להימנע מלחתוך באמצעות הסכינים מזונות קשים או קפואים, מחשש שלהב הסכין יישבר.

שלישית, על מנת לשמור על חדות הסכין, מומלץ להשחיז את הלהב מדי פעם בעזרת אבני השחזה המיועדים לכך. ולבסוף, חשוב לשמור על ניקיון הסכין ולנקות אותה ישר אחרי השימוש. תוכלו להשתמש בסבון כלים, ספוג רך וגם מטלית עדינה לצורך ניגוב.

יש אתר שבו תוכלו לקנות מגוון רחב של סכינים

אם אתם מחפשים סכינים איכותיות מסוגים שונים ורוצים לרענן את מאגר הסכינים שלכם, מבחר סכיני ירקות באתר סכינים למבינים מחכה רק לכם. כאן תוכלו למצוא בקלות את הסכינים המתאימות לכם, תוך שאתם מעיינים בתיאורה של כל סכין וסכין.

ניתן גם להתרשם מהמחירים הנוחים והאטרקטיביים שיש באתר ולהזמין את הסכינים שתמיד רציתם שיהיו במטבח שלכם. האתר זמין לכם 24/7 ואתם מוזמנים לבחור את סכיני המטבח ולהתחיל להכין את הארוחות הטעימות שלכם. כי בין אם אתם מכינים אסאדו עסיסי ובין אם ארוחה חלבית של קישים ופשטידות, הסכין המתאימה תמיד תלווה אתכם ותוודא שאתם מבצעים את החיתוך המדויק ביותר התורם כל כך לטעמה של כל מנה.

בארץ השמש העולה, הלהב הוא תכשיט ושריד משפחתי. החרב היפנית היא פילוסופיה, אמנות. ישנם סוגים רבים של נשק לאומי זה, וביניהם ניתן להבחין קטאנה - "חרב ארוכה". אמנם עכשיו היפנים קוראים לזה כל חרב יפנית.פלדה מושלמת - חרב יפנית

אם אתה מתאר את החרב קטאנה יפנית, אז חיצונית זהכמו חרב. ההבדל הוא רק בצורה של hilt ובדרך השימוש. הידית שלו, שלא כמו החרב, אינה כפופה, והיא דורשת אחיזה דו-ידית. ביסודו של דבר, נשק אלה היו שחוקים על המותניים יחד עם wakidzashi. אורכו הכולל של החרב הוא 1000-1100 מ"מ. זה נכנס לשימוש במאה ה -16.

פלדה מושלמת - חרב יפנית

אספנים רואים את חרב הסמוראים להיות הנשק ללא רבב בעולם. עבורם, קטאנה היא פילוסופיה גלומה, השתקפות של העולם, קפואה במתכת. כדי לייצר את החרב בשימוש עפרות ברזל מיוחד עם זיהומים של טונגסטן מוליבדן. כדי להסיר חולשות, מוטות מתכת במשך 8 שנים קבורים בביצה, ורק לאחר תקופה זו, המתכת נשלחה לנפחייה לעיבוד נוסף. בתקופה זו חלודה אכלה כתמים חלשים.

הייצור של להב katana הוא לעתים קרובות דומה להליך של בישול בצק עלים. המוטות הושטחו תחילה לסליל דק עם פטיש. כתוצאה מכך, ערימה רב שכבתית הושג, אשר שוב שטוח. הליך זה חזר על עצמו שוב. בדרך זו ניתן היה להשיג שכבות רבות של הלהב של קטאנה, אשר נערץ על ידי מומחים מודרניים בנשק קר. הפלדה של הלהב היתה קשוחה בחומר נוזלי. לאחר התקשות לאורך הלהב, נוצר קו ישר או כפוף (jamon), אשר מבדיל את החרב היפנית האמיתית מזיוף.

ואז הלהב היה מלוטש על תשעה עיגולים שוניםפירוט. הלהב של המאסטר היה עובד ביד באמצעות רפידות אצבעות, באמצעות פחם כמו שוחקים. המאסטר המפורסם השאיר את חותמו או את שמו על זנבו של חרבו. נשק כזה הם בעלי ערך רב, ככלל, הוא יירש וחוגג כפריט נפרד בצוואה. זה לא ידוע כמה עולה katana, אבל לעתים קרובות הרבה יותר מאשר כל נכס סמוראי.

הערך של הלהב היפניהקטאנה והפלדה היפנית ‏

חרב קטאנה וואקיזאשי, שנעשו בזוגות,מוערכים יותר מחרב יפנית אחת. כמובן, אם זה לא על קטאנה הישנה והייחודית, שעלותו יכולה להגיע למיליון דולר. Vakidzashi היא חרב קטנה של התאבדות פולחנית. סמוראי אמיתי חייב להיות גם katana ו wakidzashi.

לקטאנה יפנית אמיתית יש מספר מאפיינים ייחודי. לדוגמה, מספר שכבות מתכת יכול להגיע עד 50 אלף, וכמה חרבות ישנות נעשים עם 200 אלף שכבות. חרב קטאנה היא כלי שחיקה עצמית, בשל התנועה המסודרת של מולקולות במתכת. לכן, אתה יכול לתלות חרב על הקיר עם להב קהה ולאחר זמן מה להסיר להב חד כמו סכין גילוח.

הקטאנה היא סמל לטוב טעם והפכה לסטאטוס של אומנות בפני עצמה בעולם הנשק הקר.

אוהבי הסכינים שבינינו וודאי יידוע כי השחזת סכין Sharpening - הוא התהליך שבו מורידים שכבה דקה מאוד של מתכת מקצה הלהב כדי לחשוף שכבה חדשה אחידה יותר ההשחזה מבוצעת  באמצעות אבן השחזה (Whetstone) בעלת Grate (שבכה / סריג) משתנים - מתחילים בשריג גס, וממשיכים לסריג עדין יותר ויותר. השחזה היא הפעולה של יצירת שיניים מיקרוסקופיות קטנטנות. זה תהליך המערב זוית נכונה, לחץ נכון על הסכין, ניסיון וידע (שכל אחד יכול להשיג חינם ביוטיוב).משחיז סכינים

‏Honing - יישור

כאשר חותכים חומרים קשים (גזר / קולורבי / דלעת, עצמות) הסכין עוברת בלאי מסוג אחר לגמרי ולא דורשת השחזה כלל:

שיני הלהב מתעקמות מיקרוסקופית. הלהב עדיין חד, אך כעת קצהו מופנה ימין או שמאלה ממישור הלהב, ולא מסוגל לחתוך כהלכה, כי מה שפוגש את חומר הגלם – הוא לא קצה הלהב, אלא מתכת מעוגלת ולא חדה.

אחת מהדרכים הקיימות לחדד מחדש את הסכין - היא באמצעות השטול. ניתן במספר תנועות פשוטות ליישר את הלהב ולהחזיר אותו למצב החד שלו, כמעט בלי להוריד מתכת, ועם הרבה פחות טרחה ...קנו לכם שטול נורמלי. מהר תראו שרוב התחזוקה שסכין צריכה היא יישור - ולא השחזה!

החיסרון בשטול הוא בסכינים בעלות להב עם ברק גבוה (דמוי מראה) - השטול יכול לגרום לאובך ושריטות קלות באזור הקרוב ללהב, אובך זה אינו משפיע על תפקוד הסכין, אך בסכינים יקרות יכול להחשב כ'טאבו' בהקשר אסטתי של הסכין - בסכינים בעלות ברק גבוה כאלו, משתמשים רק באבני השחזה עדינות מאוד (למשל, גריט 10,000) וכן רצועות עור עם משחות השחזה שונות לתת פיניש סופי כשל מראה.

מהיום נבדיל בין השחזה, לבין חידוד / יישור וגם נדע לעשות זאת:משחיז חשמלי

1. מוביל שומר גם שהשיפוע יהיה מישורי וגם שומר על עקביות בזווית או בזוויות הלהב.

‎2. לחלק האחורי של המפסלת יש תפקיד מהותי בתפקוד של המפסלת. חשוב מאד לשטח אותו (במיוחד כשמדובר במפסלת חדשה). בד"כ עושים את זה פעם אחת וזהו.

‎3. לפני שמתחילים להשחיז, לוודא שהפסלת ישרה ולא נשחקה רק בצד אחד, קורה בד"כ במפסלות היותר קטנות. אפשר ליישר עם אבן גסה בצמוד לבלוק ב-90 מעלות.

‎4. רוב המאמץשצריך להשקיע עכשיו הוא לקבע את המפסלת במוביל בזווית הנכונה. זה לוקח כ-5 דקות. אח"כ אני לא מוציא את המפסלת מהמוביל ועובר איתה דרך כל האבנים (יש גרעון של 800, 1200 ו-8000). בכל אבן לוקח אולי 2 דקות. אח"כ, עובר לפוליש שזה מבחינתי הגילוי הגדול

‎5. כשהמפסלת עדיין במוביל, מורידים את הגרד על האבן העדינה בשניים-שלושה מעברים ואז עובר, כשהמפסלת עדיין במוביל, לפוליש. כשהמפסלת עדיין במוביל, עוברים בכמה מעברים מהירים על העץ ואח"כ על העור. אח"כ מוציאים מהמוביל ועובר גם על החלק האחורי.משחיז

סה"כ כ-10 דקות עבודה על מפסלת (בהנחה שאין במפסלת פצעים ושריטות עמוקות). המפסלת עוברת את המבחן האולטימטיבי של גלוח שערות מהיד, וחותכת בעץ כמו בחמאה. שני הדברים המהותיים הם המוביל ששומר על זווית קבועה ויוצר בלהב מישורים קבועים, ומשחת הפוליש שגורמת ללהב לא רק להיות מפגש של שני מישורים אלא מפגש של שני מישורים חדים וחלקים. המפסלת פשוט עוברת בעץ בלי מאמץ.

הסכין הוא כלי רב שימושי במטבח. הוא עונה על מספר צרכים – חיתוך גס, קיצוץ, קילוף, הפרדת הבשר מן העצמות ועוד. אם בעבר הסכינים הגיעו באותה תצורה, סטנדרטית ורגילה לחלוטין, היום ניתן למצוא מגוון רחב של סכיני מטבח, המגיעים בסוגים שונים, לשימושים שונים ובמחירים שונים. כדי שהסכין יוכל לשרת אתכם נאמנה, ולענות על הצרכים שלכם במטבח כראוי, יש לחקור קצת אודותיו ולבחור בו בצורה נבונה. איך תעשו זאת? על ידי המדריך שהכנו לכם כאן אודות מציאת סכיני מטבח איכותיים.סכיני מטבח

אילו סוגי סכינים יש?

בענף הסכו"ם יש לא מעט סוגים של סכינים. ריכזנו עבורכם עשרה סוגים של סכינים, אותם ניתן למצוא כמעט בכל מטבח בבית :

 • סכין שף - רב שימושי, מאופיין בלהב יחסית ארוך.
 • סכין קילוף - מיועד לקילוף של ירקות, פירות ועשבי תיבול.
 • סכין עגבנייה – צר ובעל להב דמוי מסור, משמש לחיתוך ירקות ופירות בעלי מרקם קשה.
 • סכין לחם – משמשת לפריסה של מאפים בציפוי קשה.
 • סכין גבינה – משמשת בייחוד לחיתוך גבינות קשות.
 • סכין פיילוט – משמשת בעיקר לפריסה של בשרים רכים ודגים.
 • סכין קופיץ – מסייעת בייחוד במריחת ממרחים בעלי מרקם רך ונמס, כמו ריבה, גבינות רכות וחמאה.
 • סכין נון סטיק – הלהב מצופה בחומר דוחה הדבקה.

עלויות של סכינים למטבח

בהרבה מאוד חנויות שמוכרות סכו"ם תוכלו למצוא, כמעט בכל עת בשנה, סכינים למטבח במבצע. המחירים נעים בטווח של כמה שקלים בודדים ועד לאלפי שקלים. הסכין מתומחר בהתאם לצורך עליו הוא עונה, וכמו כן גם ליצרנית יש השפעה מכרעת על המחיר המוצג. סכיני מטבח איכותיים לא יהיו בהכרח היקרים ביותר, אולם כך גם הסכינים שמונחים בצד השני והנמוך יותר בסקאלה. גם בגזרת האיכות והיוקרה תוכלו למצוא סכינים למטבח במבצע, בייחוד בסמוך לחגים או מועדים חגיגיים בהם מרבים לארח ולסעוד סביב השולחן.

השפעת משקלו של הסכין על ביצועיוסכין מטבח

משקל הסכין הוא בעל חשיבות מכרעת, שכן הוא משפע על הביצועים בפועל ועל הנוחות של המשתמש. מי שלא אוהב להתפשר על עבודת החיתוך, ומעדיף אותה מהירה יותר, יעדיף כמובן להשתמש בסכין שהיא קלה. לעומת זאת, מי שמעוניין לחוש את ההתנגדות בזמן לחיצת הסכין ולאתגר את עצמו בפעולת החיתוך, מוטב שיבחר בסכין יותר כבדה.

חשוב לומר שלסכינים הכבדות יש יתרון יחסי, אשר בא לידי ביטוי ביעילות פעולת החיתוך. אמנם טכניקת החיתוך דורשת מיומנות מסוימת ומכאן גם תרגול, אולם במעמד התוצאה הן מספקות תוצאות חיתוך בלתי מתפשרות. נסו להתחיל עם סכינים שהן קלות יחסית, תרגלו על גביהן את פעולת החיתוך כך שהלמידה תהיה פחות קשה ומאתגרת, ולאחר שרכשתם לכם את הטכניקה המתבקשת, נסו להשתמש בסכינים בעלי משקל כבד יותר.

בשלנים ביתיים רבים מבינים כי עבור בישול נוח ואיכותי, יש צורך להשקיע הן בחומרי הגלם והן בכלי המטבח הרלוונטיים לצורך בישול לרבות סירים איכותיים, מחבתות איכותיות וכמובן סכינים איכותיות. סט סכינים איכותי הוא דבר בסיסי ונצרך בכל מטבח באשר הוא ובלתי אפשרי לבשל בצורה נוחה ואיכותית בלעדיו. על כן, רבים מחפשים את סט הסכינים האידאלי עבור הצרכים שלכם. בשל העובדה שההיצע כיום בשוק הסכינים הינו רחב ומגוון, לא תמיד קל לבחור את הסכינים המתאימות והנכונות. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הרלוונטי אודות האופן שבו בוחרים סכיני מטבח איכותיים וזאת בכדי שתוכלו לרכוש את הסכינים הטובות ביותר לשימוש כאשר אתם מבשלים במטבח שלכם.סט סכינים

טיפים יעילים לבחירת סט סכינים למטבח

אם גם אתם מוצאים את עצמכם תוהים כיצד לבחור את סכיני המטבח הטובים ביותר לצרכים שלכם, הנה כמה פרמטרים שיוכלו לסייע לכם לבצע את הבחירה בצורה הטובה ביותר:

 1. ראשית כל, חשוב להבין שלא כל סכין ישמש אתכם לכל מטרה. ישנם סכינים שונות הרלוונטיות לצורך מטרות שונות ועל כן, עליכם להגדיר ראשית כל מהן המטרות שלכם על מנת להרכיב את סט הסכינים למטבח שלכם. האם אתם זקוקים לסכינים לחיתוך לחם? האם אתם זקוקים לסכינים לחיתוך בשר? האם אתם זקוקים לסכינים לחיתוך ירקות ופירות? האם אתם זקוקים לסכין שהוא גם קולפן? לרוב עבור כל אדם שעוסק בקולינריה הביתית יש צורך בכל הסכינים שצוינו לעיל ואף יותר מכך ועל כן יש להגדיר מראש את המטרות שלו ולרכוש את הסכינים בהתאם למטרות. 
 2.  
 3. הכלל אומר שלהב משוננת של סכין תתאים בעיקר לחיתוך של חומרי גלם קשים כגון: כיכר לחם או בשר ואילו להב ישרה תתאים יותר לחיתוך דברים כגון: ירקות ועל כן, כדאי שתדעו שישנם סכינים שיכולים לשמש אתכם לכמה מטרות וניתן לרכוש סכין אחת איכותית בסט עבור כמה מטרות שונות, במקום כמה סכינים למטרות שונות.
 4.  
 5. ניתן למצוא כיום סטים במחירים שונים. כדאי מאוד להקציב מראש תקציב הרלוונטי לרכישת סט סכינים ולחפש בהתאם אליו סכינים איכותיות במחירים טובים. יחד עם זאת, לא כדאי להתפשר על סכינים מאוד זולים שכן, לא פעם הזול הוא היקר ותמצאו את עצמכם מחליפים את הסכינים באופן תדיר ועל כן, בהחלט כדאי להשקיע בסט סכינים איכותי שישמש אתכם לאורך זמן רב.
 6.  
 7. חשוב שתדעו שכל סכין טובה ואיכותית מאבדת את החדות שלה בשלב מסוים וכל הסכינים זקוקות לתחזוקה שוטפת על מנת שהן ימשיכו לעבוד בצורה יעילה. יחד עם זאת, עליכם לבדוק תוך כמה זמן הסכין נשחקת וזאת בכדי לבחור בסכין שיכולה לעבוד לאורך זמן מבלי להישחק.
 8.  
 9. חשוב מאוד לבחון את האחראיות שמציעים לכם על סט סכינים במעמד הרכישה. לא כדאי לרכוש סט סכינים איכותי ויקר ללא אחראיות עליו שכן, במידה ויהיה פגם או נזק כלשהו בסכין, לא יהיה לכם למי לפנות.
 10.  
 11. כדאי מאוד לבחור בסכינים של מותגים מוכרים. מותג מוכר מהווה ערובה לכך שהסכין תהיה איכותית ותשמש אתכם למטרה הרלוונטית. כדאי לבדוק מראש איזה מותגים מובילים כיום בתחום סכיני מטבח שונים.
 12.  
 13. תוכלו למצוא כיום סטים מוכנים המציעים מגוון סוגים של סכיני מטבח עבור מטרות שונות או שתוכלו פשוט להרכיב את סט הסכינים הרלוונטי עבורכם. אם החלטתם ללכת על סט סכינים שמציעים לכם כסט מוכן, הקפידו לבדוק שהוא מכיל את כל הסכינים שאתם צריכים ושכלל הסכינים הם באיכות גבוהה.
 14.  
 15. כדאי מאוד להקפיד על בחירת סכינים שעשויים מחומר גלם איכותי הן מבחינת החלק שבו אוחזים בסכין והן מבחינת הלהב של הסכין וזאת בכדי שהם יחזיקו מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן וכן יאפשרו לכם להשתמש בהם בצורה נוחה ונעימה.
 16.  
 17. כדאי מאוד להתאים את הסכין לכפות הידיים של האדם שמשתמש בהן. אין ספק שנוחות האחיזה משפיעה על איכות העבודה עם הסכין ועל כן, הקפידו לבחור בסכינים שמתאימות למבנה של כף היד שלכם. כאשר אתם משתמשים בסכין עליכם להרגיש שאתם לא מפעילים לחץ רב מדי על הסכין ושהפעולה נוחה לכם. כדאי לבדוק בחנות האם הסכינים מתאימים לכף היד שלכם ונוחים לעבודה.
 18.  
 19. טיפ חשוב ביותר הוא לקבל המלצות על סכינים שונים טרם רוכשים אותם. מכיוון ששוק הסכינים כיום מוצף בסוגי סכינים שונים, אין ספק שחשוב מאוד לרכוש רק סכינים איכותיות אשר אנשים שרכשו אותם יכולים להעיד על הטיב והאיכות שלהם. המלצות מלקוחות מרוצים מהוות את האסמכתא הטובה ביותר לאיכות הסכין ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לקבל המלצות טרם רוכשים את סט הסכיניםסט סכינים למטבח
 20.  

 

סט סכינים מהווה דבר חשוב מאוד בכל מטבח ובהחלט לא כדאי להתפשר עליו. על כן, קראו היטב את כל הטיפים במאמר טרם אתם ניגשים לרכוש את סט הסכינים שלכם והקפידו לרכוש אותו במקום הטוב ביותר, אשר ידוע כי בו ניתן למצוא היצע רחב של סכינים איכותיים, ברמה הגבוהה ביותר ובמחיר הטוב ביותר.סט סכינים מקצועי

גרזנים

תאמינו או לא אבל גם היום ישנו ביקוש לכלים כמו גרזנים. הגרזנים ליוו את אבותינו במשך שנים רבות, וגם היום הם ממשיכים לצבור תאוצה בקרב רבים. ממבט ראשון לא מדובר בכלי מתוחכם במיוחד הכולל בסף הכול מוט עץ וגם להב המחובר אליו. אבל אם נחשוב על כך לעומק, הגרזן הוא הבסיס לכלי חיתוך אחרים דוגמת הסכין. גרזנים משמשים אותנו לפעולות שונות כמו שיפורטו בהמשך, אבל מדובר גם בכלים המיועדים לספורט. כן, כן ישנו ספורט הנקרא הטלת גרזנים. תוכלו להתחרות עם חברים ולראות מי מטיל את הגרזן רחוק יותר, ואף לערוך טורנירים.

עם זאת, חשוב לזכור לשמור על כללי בטיחות כאשר עוסקים בספורט כמו הטלת הגרזן. יש להקפיד על שמירת מרחק מבני אדם ובעלי החיים בעת ההטלה, וגם להטיל את הגרזן על משטח טבעי בלבד ובשטח פתוח. כך, לא מומלץ להטיל את הגרזן על הבטון או על יד חפצים שונים, אלא על גבי אדמה. מכל מקום אם שומרים על כל כללי הבטיחות, הגרזן הוא הכלי המושלם בחיק הטבע.


כמו כן הגרזן הינו אחד מכלי הנשק וכלי העבודה העתיקים ביותר בעולם. הקלות היחסית שבה ניתן לייצר אותו מחד, והשימושיות הגדולה שלו מאידך, גם למי שאינו מיומן בכלי נשק – עשו אותו שכיח בתקופות רבות בהיסטוריית העמים. באופן עקרוני נוכל לומר שלגרזן יש שני מטרות: חיתוך (ונכלל בזה גם גילוף) או ביקוע. ובהתאם לכך מיוצרם סוגים שונים של גרזנים.

כל מה שאתה צריך לדעת על גרזנים

גרזן לביקוע עצים

אם יש לכם אח או קמין המוסק מעצים, אתם בטח כבר מחפשים את הגרזן הנכון לקנות אותו. הגרזן שייעשה את העבודה, ייבקע את העצים לגדלים טובים, שיוכל להתמודד עם עצים קשים וחזקים, ולבקוע אותם ביעילות. הכובד של ברזל הגרזן, ביחד עם התנופה, גורם לכך שכל מכת גרזן על העץ הינה חזקה ובעלת עצומה רבה פי כמה, מאשר כל מכה דומה שנוכל לתת על ידי כח השרירים שלנו בלבד. מה עוד, שהפעילות הזו, של בקיעת עצים לצורך הקמין המשפחתי, הינה פעילות גברית עתיקה, שהיתה נפוצה מאד בצפון אירופה, ועד היום היא מקנה לגבר העושה זאת תחושת גבריות ועוצמה נעימה.

גרזן לשיפוצים

סוג נוסף של גרזן למכירה, הינו גרזן שנועד לצורך שיפוצים, על מנת להסיר או לשבור חומרים קשיחים מבתים או ממבנים שונים. יש להעיר שלצורך עבודות כאלו, אין צורך בגרזן בעל להב חד, ופעמים שרבות גם עדיף שלא להתשמש בלהב חד מדי, הן מצד חשש סכנה, והן מצד שבכל מקרה בעקבות המכות החזקות הלהב ייהרס או יתקהה.

גרזן לאומנות בעץ

סוג שלישי של גרזנים, הם כאלו שנועדו לאומנות של פיסול בעץ, בעיקר בעץ טבעי. גרזנים כאלו מגיעים בגדלים שונים, הם קלים ונוחים יותר. כיום הם מוכרים גם כגרזנים לקמפינג או "הישרדות". ישנם גרזנים רבים שנועדו לכריתת ענפים או לשבירתם, גרזני כיס הינם מצוינים לתחום זה.

גרזן לקמפינג והישרדות בטבע

תארו לעצמכם שאתם נמצאים בקמפינג בחו"ל, וישנים בחיק הטבע. השמש מתחילה לשקוע, ואתם כבר מחפשים את הדרך להדליק מדורה שתלווה אתכם כל הלילה. הזמן קצר והמלאכה מרובה, וצריך להשיג כמות גדולה של עצים, מוכנים שתבערה ותחזוק של האש למשך שעות ארוכות. אחד הפתרונות המעולים לסיטואציה כזו היא גרזן כיס (או בגדלים קצת יותר גדולים) הנועד לקמפינג מסוג זה, שבקלות יעשה את העבודה: לחתוך ענפים מעצים, לבקוע עצים יפבשים, ולהכין את הכל בצורה מסודרת ליד המדורה שאתם מתחילים להדליק. מלבד זאת, לפעמים יש צורך לחתוך חבל עבה או קשר שלא ניתן להתירו, באבחה אחד של פטיש הישרדות החבל נקרע ואתם תוכלו להמשיך בדרככם.

הסכינים מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו. לא עובר יום שבו אנחנו לא משתמשים בסכין המטבח שלנו לחיתוך ירקות, פירות ומצרכים שונים לצורך בישול. אבל הסכין אינה משמשת אותנו במטבח בלבד. עבור אנשים רבים הסכין מסמלת ביטחון, ולכן הם נושאים אתם סכין איכותית ומעוצבת, הן כתחביב והן כאמצעי להגנה עצמית. כמו כן, סכין קומפקטית יעילה מאוד במקרים של טיולים והישרדות בחיק הטבע. אם מעוניינים לרכוש סכין חדשה, עליכם לבדוק כל מה שצריך לדעת על סכינים. לשם כך, אספנו את כל הטיפים החשובים לבחירת הסכין, או במילים אחרות – את המדריך המלא לבחירת סכין מתאימה עבורך.סכין

כך תבחרו את הסכין הטובה ביותר

עבור רבים מאתנו הסכין אינה רק כלי לשימוש במטבח. אם אתם מתייחסים ברצינות לסכין שאותה אתם רוכשים, בוודאי תרצו לדעת כמה שיותר על הסכינים.

המדריך המלא לבחירת סכין מתאימה עבורך מציג את הדברים שכדאי להביא בחשבון בעת בחירת הסכין:

 • מהי המטרה שלכם?

כאמור, הסכינים נועדו למטרות שונות. ישנה סכין להגנה עצמית המאפשרת לאדם לצבור תחושת ביטחון גם כשהוא הולך בסמטה חשוכה. סכין הישרדות מיועדת יותר לטיולים בטבע, כשצריך לחתוך חבל או לקלף תפוח. סכין זו קומפקטית, קלה לנשיאה וגם רב שימושית, שכן ניתן לפתוח באמצעותה קופסת שימורים או בקבוק. סכין כתחביב מיועדת יותר לנשיאה ולהרגשה טובה, ואילו סכין מטבח היא הסכין שכולנו מכירים ונמצאת בשימוש יום יומי. ברגע שתגדירו את השימוש של הסכין החדשה, יהיה לכם קל יותר למצוא את הסכין המתאימה.

 • מהו טווח המחירים שהגדרתם לעצמכם עבור הסכין?

טווח המחירים של הסכינים משתנים בהתאם לאיכות הסכין והיכולות שלה. לדוגמה, מחירו של אולר פשוט יחסית יכול להגיע לכ-250 שקלים, בעוד שאולר לאימון וללחימה עשוי לעלות גם 600 שקלים.

 • מהו משקל הסכין?

בדקו עד כמה נוח לכם להחזיק את הסכין ואיזה משקל הוא המתאים לכם ביותר. אם הסכין תהיה קלה מדיי, ייתכן שתתקשו לשלוט בה כראוי. מנגד, סכין כבדה יותר עלולה להיות בלתי נוחה לשימוש.

 • איזה מותג אתם מחפשים?

לסכינים קיימים מותגים שונים. מבין המותגים הנפוצים יותר ניתן להזכיר את דאג מרקאידה, אנדורה ספיידרקו, סנטוקו, ריקון טנטו קולד סטיל ועוד.סכינים

 • חדות הלהב.

עד כמה אתם צריכים שלהב הסכין יהיה חד מדי? אם אתם מעוניינים בחיתוך מדויק כדי לקצוץ ירקות במטבח, מומלץ לבחור בסכין איכותית בעלת להב חד. אך אם בוחרים סכין כתחביב, מוטב לוותר על חדות רבה מדיי מחשש שמישהו עלול להיפצע. מכל מקום, חשוב לשמור על להב הסכין, בין אם בוחרים סכין קהה ובין אם בוחרים סכין חדה. על כן, מומלץ לנקות את הלהב לאחר כל שימוש ולייבש בזהירות, וכן לרכוש אבני השחזה לשמירה על הסכין.

 • עיצוב הסכין.

בחנו את הניראות של הסכין, אחרי הכול מדובר בסכין שעומדת ללוות אתכם לטווח הארוך. האם אתם מעדיפים ידית בצבע סגול עדין, או אולי בצבע אדום בוהק?

 • המלצות על סכינים.

אם זו הפעם הראשונה שאתם רוכשים סכין איכותית ומקצועית, כדאי לשאול אנשים אחרים שעשו זאת לפניכם. אלה יכולים להיות חברים טובים מהעבודה או גולשים ברשתות החברתיות או בפורומים שונים.

לסיכום, ראינו שיש לשקול כמה דברים לפני שרוכשים את הסכין ולבדוק כל מה שצריך לדעת על סכינים. אם רוצים ללכת על בטוח, סכינים קונים רק אצל המומחים, סכינים למבינים האתר המוביל בתחום הסכינים. מבחר גדול ומגוון של כל סוגי הסכינים לכל מטרה במקום אחד.

 

 

אם אתם אוהבי סכינים וחובבי ברזל, אתם בטח יודעים שהטבע של כל סכין, היא שככל שמשתמשים בה יותר, כך היא נעשית קהה יותר, והיעילות שלה יורדת. בדיוק מסיבה זו, כל שף מתחיל, וכל אוחז בסכין מקצועי יודע, שאין דבר כזה שימוש בסכין בצורה טובה, מבלי להתייחס לעניין ההשחזה.דברים שחשוב לדעת על אבני השחזה

באופן כללי נוכל לומר שיש 3 סוגי דכים להשחזות:

1) מוט השחזה, הנקרא "שטול", שהוא מוט עגול שעשוי מחומרים שונים. באופן כללי נוכל לומר שנדרשת מיומנות ונסיון כדי להשחיז על ה"שטול", מבללי לפגוע בסכין עצמה.

2) השחזה מקצועית – שנותנת מענה לאנששי מקצוע, שפים מפורסמים, וכל מי שהגיע לקצה היכולת עם ההשחזה הביתית.

3) אבן השחזה: שהיא המצויה יותר, והמתאימה יותר לשימוש של אנשים רגילים.

מה זה אבן השחזה?

אבן השחזה הינה חומר קשה שבתוכו יש חלקיקי השחזה (abrasives) . כשאנחנו מעבירים את הסכין על גבי האבן, משתחררים על פני האבן חלקי ההחזה הללו, ויוצרים תחושה לש בוץ או מים, שמסייעים לפעולת ההשחזה של הסכין על האבן הקשה. החלקיקים עשויים מחומרים סינטטייים שונים, ואיכות האבן נמדדת בגודל ה"גרעין" שלה – ככל שהגרעין קטן יותר, כך החלקיקים שבתוך האבן גדולים יותר, ומורידים יותר בוץ או מים בעת ההשחזה. אבני השחזה הינם הדרך השמצויה ביותר להשחזה של סכינים, וניתן להשיג אותם בצורות ודגמים שונים.

כמה טיפים למשחיז המתחיל

1) שים לב לזווית של הסכין על אבן ההשחזה, כדאי ללכת למקצוען לפחות בפעם הראשונה כדי להבין באיזו זווית מדובר, זה קריטי. באופן כללי חשוב מאד שהסכין תהיה יבשה לגמרי. הזווית של ההשחזה היא 15-20 מעלות. יש להשחיז את הסכין לכל אורכו בעדינות. שימו לב למילה 'עדינות', היא חשובה כיוון שהיא זו שגורמת שהלהב יהיה דק ולא יישבר, ייפגם, או יחזור להיות קהה.

2) יש להשחיז עד שנוצר "גרד" (כמו גשם של חלקי הברזל), את הגרד יש ללטש, והוא מה שמביא את החוד של הסכין לרמה גבוהה.

3) יש רמות לאבני ההשחזה, ובאופן כללי, יש להשתמש קודם לכן בכלים משחיזים גסים יותר, ובהדרגה לעבור לכלים שמשחיזים בצורה דקה יותר.

4) פעם בשנתיים קחו את הסכין להשחזה מקצועית. רוחב הלהב בהשחזה ביתית רגילה יוכל להגיע עד ל0.25 ס"מ, לעומת זאת השחזה מקצועית מביאה לתוצאות טובות יותר, קרי – חוד סכין דק יותר. לאחר השחזה מקצועית, ניתן להמשיך בהשחזות ביתיות שיביאו וישמיכו את התוצאה הרצויה מבחינת חוד הלהב של הסכין.

5) לא מומלץ להשחיז סכינים משוננות באמצעים ביתיים להשחזה.

6) לאחר ההשחזה חשוב מאד לשטוף במים את הסכין. הסיבה לכך פשוטה – כדי להסיר את חלקי המתכת, שלא ייכנסו חלילה למזון שנחתך בפעם הבאה עם הלהב המושחז.

השוק מלא בכל מני סוגים של סכינים, חלקם באיכות נמוכה וחלקם באיכות גבוהה, חלקם מתאימים במעמד ארוחה ואילו חלקם ייעודיים לחיתוך בשר או מוצרי מזון קשים. כך או כך, סוג הסכינים שתמיד מומלצים לשימוש הינו סכיני שף. הפער של סט מוצרי שף למול סכינים סטנדרטיים בא לידי ביטוי במידות, בידית, בסוג הפלדה ובעוד דברים מכריעים, שבמעמד פעולת החיתוך הופכים את העניין לנוח ופשוט יותר.סכין שף

מי זקוק לסכין שף מקצועי?

במטבחם של טבחים ושפים מקצועיים זה בלתי נמנע למצוא סט סכיני שף, אולם הבשלנים הביתיים לא חשופים במיוחד לעניין ולא יודעים עד כמה זה ייעל את תהליכי החיתוך והבישול שלהם. סכין מטבח רגיל אמנם יכול לעשות את עבודתו הבסיסית למשך זמן מסוים, אולם הביצועים שלו וההנאה במהלך החיתוך לא משתווים לעבודה עם סכין שף, שמאופיין בחדות ובדיוק פעולת החיתוך שלה.

יתרונותיו של סכין שף על פני סכין רגיל

לסכיני שף יש מספר יתרונות משמעותיים על פני סכינים רגילים:

 • חדות ועמידות – סכינים אלו נחשבים לעמידים ובעלי חדות שנשמרת לאורך זמן.
 • נוחות החיתוך – פעולת החיתוך באמצעות סכין שף הינה קלה יחסית, ולא מעייפת כלל את היד החותכת.
 • שמירה על המרקם והטעם – החיתוך הינו מדויק, כך שאיננו פוגע בטעם ובמרקם של חומרי הגלם.
 • מותאמת למוצרי מזון בעלי מרקם קשה – עם סכין שף ניתן לחתוך בקלות יתרה גם חומרי גלם שנחשבים קשים יותר, כמו למשל בטטות או גזרים.

רכישת סט סכיני שף משתלמת לטווח הרחוק, ועדיפה על פני רכישות חוזרות ונשנות של סכינים באיכות נמוכה יותר. ברגע שמשתמשים באותה סכין איכותית ומדויקת, קשה לחזור לסכין הרגילה ולהתרגל לביצועים הבינוניים שלה.סכיני שף

בחירה בסוג מתאים של סכין שף

ישנם סכיני שף שמתאימים למתחילים, כלומר הם רבגוניים ומשמשים במגוון כובעים. אלו הם סוגים שיכולים למלא אחר כל צרכי החיתוך במטבח. אם מחפשים אחר שמתמקדת בחיתוך ירקות, ישנם סכינים שמאופיינים בצורה שטוחה, שבאמצעותם ניתן לקצוץ את הירקות על קרש חיתוך. כמו כן, יש עוד כל מני סטים של סכינים, אשר מיועדים לפלח מסוים של מוצרי מזון ופועלים בצורה הטובה ביותר עליהם.

כיצד משחיזים סכין שף?

השחזת סכין שף מומלצת בעיקר אצל אנשי מקצוע שבקיאים בתחום, אלו הם בדרך כלל משחיזי סכינים בהגדרה. כמובן שניתן גם לבצע את זה בבית, באמצעות מוצרי השחזה ביתיים, אולם יש להפעיל תוך כדי משנה זהירות, משום שמדובר בפעולה די מסוכנת. סכין שף דורשת לרוב תחזוקה שוטפת, אפילו יתרה בהשוואה לסכין הסטנדרטית שאנו מכירים. לאור העובדה שהסכין משמש במגוון כובעים, ולטובת חיתוך של מוצרי מזון שונים, חשוב לשמור על החדות שלה. כחלק מזה, אסור להדיח אותה במכונה, אלא רק בשטיפה ידנית.

מה שרציתם לדעת על אולרים מקצועיים

אולר מקצועי הוא כלי שימושי שיכול להועיל מאוד למשתמש. אך כמובן שלפני שנבחר לנו את האולר, עלינו לבדוק כמה פרטים חשובים. רק כך יוכל האולר לשמש אותנו היטב ולהתאים לציפיות שיש לנו ממנו. במאמר זה תוכלו לקרוא על המידע המתאים לעניין אולרים מקצועיים.אולר מקצועי ‏

מה שאתם צריכים לדעת על אולרים

 • יש מגוון רחב של אולרים בגדלים שונים ובעיצובים שונים. בעת שאתם בוחנים את ההיצע אתם צריכים לדייק את עצמכם למטרה לשמה אתם רוכשים את האולר. יש אנשי דייג שלמטרה זו הם רוכשים אולר, יש מכונאים או אנשים שעוסקים בביצוע משימות טכניות אחרות שהאולר הוא חלק מארגז הכלים המקצועי שלהם. כל שימוש מאופיין בנתונים אחרים והאולר צריך להיות מתאים על מנת שהוא ישמש בנוחות רבה וגם ביעילות.

 • אחד ההיבטים שצריך לשים לב אליו הוא הידית של האולר. היות והחיתוך מתבצע כאשר הידית נמצאת בתוך כף היד שלנו, צריך לוודא כי אנו אוחזים את האולר בנוחות ויכולים לעשות את הפעולה הנחוצה כאשר אין כאב או לחץ לא נכון על האולר. לכן הידית צריכה להיות מספיק גדולה ומאפשרת אחיזה נוחה מאוד.

 • אולרים מקצועיים הם לא מוצר זול. לכן אנחנו צריכים לבדוק שיש להם אחריות למשך תקופת מה. כלומר, שיש לאולר גב איתן ויהיה לנו אל מי לחזור אם תתרחש תקלה או שהאולר יאכזב ולא ימלא את התפקידים ההגיוניים שאנחנו מצפים מהם. גם תקלות אם תתרחשנה, יהיה מי שיתקן בתוך תקופת האחריות.

 • פתיחה וקיפול של האולר הלו פעולות יומיומיות עבור המשתמש. לכן נכון לבדוק שניתן לבצע את שתי הפעולות הללו בקלות ובלי לטרוח יותר מידי. כדי שלא תגלו שאתם חושבים פעמיים לפני פתיחת האולר, ומתעצלים לסגור אותו... ככל שזה יהיה קל ונוח יותר, השימוש באולר יהיה מועיל הרבה יותר.

 • כדאי לכם לאתר חנות למכירת אולרים למכירה רמה מקצועית מאוד, כך תהיו בטוחים שאתם מקבלים מענה מקצועי והכוונה לבחירה מדויקת ומתאימה של האולר הכי טוב לכם.

אולרים מקצועיים ‏למכירה באתר סכינים למבינים , אצלנו תקבלו שירות ומוצר איכותי ללא פשרות.