מאמרים על יצרנים - Articals regarding Manufactorers

logo wide

×
 x 

0
סל הקניות
0

לז סטראוד - Les Stroud

"האומץ והתושיה לשרוד"

לז סטראוד משלב את מהות ההישרדות וחשיבה יצירתית יחד עם חברת קמיליוס, ותוך שימוש בחומרים הטובים ביותר ומלאכת הכפיים המקצועית ביותר, על מנת ליצור עבורכם את מוצרי ההישרדות המושלמים. התוצאה היא, מוצרי הישרדות אמיתיים וסכיני הישרדות ברמה הגבוהה ביותר. סכיני ההישרדות בחתימתו של לז סטראוד, קשוחים בצורה שלא תאמן בהשוואה למוצרים אחרים ונבנו כלי לעמוד בגבורה בכל אתגר שתרצו לעמוד בו.

לס סטראוד (נולד ב 20 אוקטובר 1961) הוא מוסיקאי, קולנוען, ומומחה הישרדות קנדי הידוע בעיקר כיוצר, הכותב, מפיק, הבמאי, הצלם והמנחה של סדרות הטלוויזיה "איש שורד" - Survivorman.

לאחר קריירה קצרה מאחורי הקלעים בתעשיית המוזיקה, סטראוד הפך למדריך הישרדות במשרה מלאה ו עובד כמדריך הישרדות ומוסיקאי מבוסס בהאנטסוויל, אונטריו.

סטראוד הפיק תכניות הישרדות לרשתות טלוויזיה ולערוץ דיסקברי, ערוץ המדע, וYTV.

כישורי ההישרדות שנלמדו מצפייה בתוכניות הטלוויזיה של סטראוד, תוארו על ידי כמה אנשים כסיבה שהם נשארו בחיים לאחר מצבי הישרדות מסכני חיים.

חברת פוקס (FOX) איטליה

בשנת 1977, לאחר צבירה של ניסיון רב בתחום היצור ובתחום המסחרי נוסדה חברת פוקס – FOX Coltellerie.

שם החברה הינו ראשי תיבות של הבעלים ומיד עם היווסדה קיבלה הערכה רבה על הרעיונות המבריקים אשר התבססו על מחקרים של מרכיבים וטכנולוגיות חדשות אשר הביאו ליצירת מוצרים הידועים באיכות הגבוהה ובחדשנות שלהם.

החברה גדלה והתפתחה במהירות, בעלי החברה, אורסטה מגלה מעורבות אישית בפיתוח המוצרים ובפיקוח על תהליך היצור ואף אשתו ובנו לוקחים חלק הדוק בכל התהליך.

מסורת מקצועית ואיכותית משולבת עם תשוקה לחידושים, פיתוחים והמצאות טכנולוגיות עזרו לבניית שמה של חברת FOX Coltellerie כאחת מהחברות המובילות בשוק המקומי והבינלאומי.

החברה מאושרת ורשומה על ידי NATO כספק רשמי.

בשנת 2008 נוסדה חברת Euro Knives Italia s.r.l., אשר מתמחה ביצור סכינים באיכות גבוהה ביותר גם עבור מותגים בינלאומיים ידועים.

ברת Euro Knives Italia s.r.l. הוקמה במטרה ליצר סכיני FOX ובנוסף לפתח ולייצר מוצרים לחברות בינלאומיות ומותגים אחרים המוכרים היטב בשוק.

התהליך שהמוצרים שלנו עוברים עד אשר יוצאים לשיווק נרחב לקהל הרחב כולל:

1. שרטוט ידני או טכני.

2. שרטוט בתוכנת אוטוקאד בתלת מיימד או דו מיימד.

3. בחירת החומרים בהם נשתמש לצורך יצירת מוצר הדוגמא והמוצר הסופי

4. יצור אב טיפוס של המוצר

5. שינויים ותיקונים על אב הטיפוס של המוצר

6. יצור סופי

הצוות המקצועי של החברה עוקב בקפדנות אחר כל השלבים הללו בשילוב טכנולוגיה וציוד מתקדמים ביותר, בוחרים את החומרים בהתבסס על מחקרים עדכניים בשילוב עם המלצת הספקים של החברה.

לאחר שהמוצר גמור, הוא מועבר לבקרת איכות קפדנית ב- FOX Knives Company, אריזה ומשלוח ללקוח הסופי.

הכל תחת פיקוח הדוק של ISO 9001:2008.

החל מינואר 2009 פתחה החברה משרדים בארה"ב - FOX Knives USA על מנת ולעקוב אחר הצרכים של השוק האמריקאי.

המהלך הזה הצליח להכניס את מוצרי החברה גם לסקטור האזרחי כאשר בסקטור הצבאי המוצרים כבר היו מוכרים ומוערכים ביותר.

חברת הנשק מרבלס ארמס (Marble's arms)

תרגום ועריכה – עמר יעבץ סכינים למבינים

וובסטר ל. מרבל (Webster L. Marble)  הגיע לגלדסטון, מישיגן בשנת 1887 וכעבור חמש שנים החל בייצור ההמצאה הראשונה שלו: הכוונת האוניברסלית של מרבלס. המיתון ו"הפאניקה של 1893" התפתחויות ראייה נוספות מתעכבות עד 1902 כאשר מרבל הציג את  כוונת המראה הקדמית המשופרת שלו לנשק, וכעבור כשנה את הכוונת המהפכנית האוטומטית הגמישה המשותפת האחורית.

לחצי האי העליון של מישיגן וובסטר ל. מרבל (Webster L. Marble) הגיע בתחילת 1890 ומיד זכה להיות חלק מאחת מהחברות הכי ידועות באיזור –  הטימברקרוזס timber cruisers , היכולת המופלאה שלו להסתכל על שטח יער מסוים ולחזות את הכמות הריווחית של העץ שניתן להפיק משם עשתה אותו מאוד פופולרי בקרב חברות רבות באזור.

מרבלס אהב את הנוף בחצי האי העליון העצום שהציע אינספור הזדמנויות לציד, דגים, כמושפע מהטבע, הוא היה נחוש לחפש אחר ציוד שיהיה פרקטי אך עדיין עמיד בחיק הטבע.

כיום, מייצרת מרבלס ארמס (Marble's arms) מערך מרשים של כוונות מסורתיות ומודרניות לכל זרוע ספורטיבית וממשיכה לספק מראות במפעלה עבור כל ספקי הנשק האמריקאים. כמו תמיד, מוצרים של מרבלס הם כולם פלדה, כולם בייצור אמריקאי, וכולם תוצרת גלדסטון, מישיגן ארה"ב.

מרבלס ארמס (Marble's arms) מייצרת ומשווקת בנוסף כלים חדי להב כגון סכינים, אולרים, גרזנים וכדומה וכוונות לרובים.

מרבלס Mable's  כחברה, רשמה הרבה מאוד פטנטים וביניהם:

  •          שושנת רוחות,
  •          להב לסכין ציד,
  •      מגן קצה גרזן ועוד.

כיום נרכשה מרבלס בשיתוף של סכיני בלו רידג' (פיל מרטין) וחברת סמוקימאוטנס מארה"ב המפעילות את שם המותג ומשווקות תחתיו סכינים מאל סלבדור, ארה"ב וסין.

מרבלס ארמס (Marble's arms) על ציר הזמן

1887 וובסטרמרבל עובר עם המשפחה לגלדסטון, מישיגן.

1890 מייסד וובסטרמרבל את גלדסטון בנק ומתמנה לנשיאו.

1892 מרבלס מייצרים את כוונת יוניברסל ומקים את תשלובת ייצור גלדסטון.

1893 מייצר את גרזני הכיס הראשונים; המיתון גורם ל"פאניקה של 1893".

1894 חוזר מרבל למדידות ותעשיית העץ.

1898 מרבלס רושם פטנט על גרזני בטיחות, ומקים את חברת גרזני הבטיחות מרבלס.

1899 מרבלס מציגה מוצגי מוצרים ראשונים בספורט אקספו במדיסון סקוורגארדן.

1902 מרבלס מציגים מראה קדמית משופרת; הצבא הבריטי מאמץ את דגם 3 של גרזני הבטיחות של מרבלס.

1903 מרבלס רושמת פטנט על כוונת אחורית אוטומטית גמישה משותפת.

1909 מפעל חדש בגודל 24,000 רגל מרובע הושלם ווכה לשבחים כמפעל הטוב מסוגו בעולם.

1910 רובי גטר ראשונים נשלחו מהמפעל.

1912 פרסום מגזין מגיע ל-20,000,000 קוראים בעולם הרחב.

1913 תאודור רוזוולט נושא מצפנים של מרבלס במהלך מסע המחקר ExpandicaoScientifica של בברזיל.

1914 משאיות של הצבא האמריקאי מלחמת העולם הראשונה מצוידות במצפנים של מרבלס.

1916 ממשלת בריטניה קונה סכיני ציד של מרבל לחיילי הצבא.

1927 צ'ארלסלינדברג נושא סכין של מרבל, מצפן, וקופסאת גפרורים של מרבלס בטיסה הטראנס הסולו הראשונה.

1930 מייסד החברה, וובסטרמרבל נפטר. הבן ויליאם הופך הנשיא; בן פלויד הוא הנשיא של חברת מרבל כרטיסים.

1957 מרבלס ארמס נרכשת על ידי בל וגוסט בע"מ (Bell and Gossett Inc).

1958 מרבלס ארמס התאגיד מוכר 500 סכיני הישרדות פיילוט לצי אמריקאי ומשחרר מפרטי ייצור קנייניים.

1966 מפעל חדש נבנה במיקומו הנוכחי.

1984 רכישת מפעלי נשק מרבל על ידי פולי-צ'וק (Poly-Choke).

1998 כוונת הפיפטאנג של מארבלס מוצגת מחדש עם התאמת סט לקיזוז רוח.

2000 מארבלס מוסיפה לכוונת קדימה ואחורה מסיבים אופטיים וכוונות לרובי צייד.

2003 פולי-צ'וק (Poly-Choke) נמכרת.

2005 כוונת מרבלס מדגם #95  מוצגת מחדש עם התאמת סט לקיזוז רוח.

2007 מרבלס מציגה כוונת טאנגפיפ משופרת עם זקפים להחלפה.


אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio)

היא חברת יצור סכינים וציוד טקטי מהטובות בעולם ללקוחות פרימיום.

הסכינים של אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) נבנים בתהליכי הייצור המתקדמים והעדכניים ביותר תוך שימוש בטכנולוגיה איכותית. כל סכין של אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) בנוי מהחומרים הטובים ביותר הקיימים בשוקתוך שימוש באומנות ויצירה. כשמדובר בסכינים לשימוש הישרדותי, אחת הדרישות החשובות ביותר היא שהסכין צריכה להיות חזקה. הסכינים של אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) בנויים להאריך ימים. בכל סכין שאקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) מייצרים הם מנסים ומצליחים להגיע לחוזק ואיכות אולטימטיביים, זאת יחד עם הסגנון המיוחד המגדיר את כל המוצרים שלנו שעשויים כולם באיטליה.

מה שנותן לסכינים של אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) את המיוחדות שלהם כסכינים המובילות בקטגוריה היא העובדה שהם מיוצרים ביצור ידני לחלוטין; הסכינים מיוצרות אחת אחת ביד, כל סכין  מיוצרת ביד, מחודדת ביד ומורכבת ביד. ישנו דיוק וניתנת תשומת לב לפרטים קטנים, אנו עושים שימוש בסגסוגות פלדה מיוחדות, בטכניקות חדשות ומשתמשים ידע וחומרים וטכנולוגיה מתעשיית החלל, אלו הם שעושים את ההבדל.

אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) פועלת במטרה לעצב סכינים ייחודיים שישרתו את הצבא ואת גורמי אכיפת החוק ואספני סכינים, חברת אקסטרימה ראשיו (Extrema Ratio) גדלה והפכה למותג מפורסם בכל העולם, המוכר במסירותו לפיתוח סכין הקרב הגדול הבא. הסכינים של אקסטרימה תמיד תמיד היו ויהיו סכיני העילית למשתמש הקצה ולחייל הקרבי.

בריינסטורם גאה לייצג את אקסטרימה בישראל ומוצרי החברה נמכרים בישראל בדיוק במחיר המומלץ (MSRP) שהם נמכרים באירופה על פי מחירון החברה בחו"ל.

 

ההיסטוריה של חברת סכיני אונטריו

תקציר

ראשיתה של חברת סכיני אונטריו אפופה במסתורין של עבר הולך ומתפוגג. נראה בודאות כי שלושה גברים - וויליאם ב. אנסוורט, צ'ארלס אלברט ברייס וויליאם מאודסליי, היו בתמונה מההתחלה בנאפלס, ניו יורק, בשנת 1889. שמה של החברה נגזר ממחוז אונטריו בו נאפלס ניו יורק הייתה ממוקמת. את הסכינים הראשונים שיוצרו על אבן משחזת המופעלת על ידי כוח המים ונמכרו באמצעות עגלת משא שנעה דרך האזור הכפרי הסמוך, החברה חלוצה בשימוש בכוח המים להפעלת אבני השחזה.

בסביבות 1902 נעשה מהלך של מעבר ששל אונטריו מקאדיז לפרנקלינוויל (Franklinville) והחברה המשיכה לגדול ושוב יותר מקום ויותר כוח נדרשו. זה יהיה המיקום הנוכחי של חברת סכיני אונטריו. כמו כן, ב -12 באוגוסט -1902 החברה התאגדה כדי לשמור על שם חברת סכיני אונטריו.בשנת 1904 הבעלים של יצרן אחר מקומי, חברה בשם אמפייר סטייס קטלרי, רכש את האינטרסים של בעלי המניות של חברת סכיני אונטריו המקוריים ובשנת 1905 שתי החברות שולבו פרנקלינוויל (Franklinville) תחת שם חברת סכיני אונטריו. שוב התרחבה החברה ובניין חדש נבנה בין 1912 ו 1914 ובניין זה הוא עדיין בשימוש על ידי החברה.

חברת סרבוטרוניקס (Servotronics) רכשה את חברת סכיני אונטריו באפריל 1967 ובשנת 1969 הם גם רכשו חברת יצור סכינים אחרת ששמה קינג קטלרי המייצרת סכיני אספנות בעיקר, חברת אחות של סכיני אונטריו. קינג קטלרי מייצרת סכיני כיס בעיקר לאספנים, בעוד סכיני אונטריו מתמחה בסכיניי להב קבועים. שתי החברות משלימות אחת את השניה טוב מאוד, ועד היום שומרות על העבודה הקשה והמסירות בפעילות הייצור שלהם שמובילות את יצור סכיני הפלדה בעבודת היד האופיינית כל כך לסכיני אונטריו.

פירוט

ההיסטוריה של חברת סכיני אונטריו ראשיתה של חברת סכיני אונטריו אפופה במסתורין של עבר הולך ומתפוגג. נראה בודאות כי שלושה גברים - וויליאם ב. אנסוורט, צ'ארלס אלברט ברייס וויליאם מאודסליי, היו בתמונה מההתחלה בנאפלס, ניו יורק, בשנת 1889. שמה של החברה נגזר ממחוז אונטריו בו נאפלס ניו יורק הייתה ממוקמת. את הסכינים הראשונים שיוצרו על אבן משחזת המופעלת על ידי כוח המים ונמכרו באמצעות עגלת משא שנעה דרך האזור הכפרי הסמוך, החברה חלוצה בשימוש בכוח המים להפעלת אבני השחזה.בסביבות 1902 נעשה מהלך של מעבר ששל אונטריו מקאדיז לפרנקלינוויל (Franklinville) והחברה המשיכה לגדול ושוב יותר מקום ויותר כוח נדרשו. זה יהיה המיקום הנוכחי של חברת סכיני אונטריו. כמו כן, ב -12 באוגוסט -1902 החברה התאגדה כדי לשמור על שם חברת סכיני אונטריו.בשנת 1904 הבעלים של יצרן אחר מקומי, חברה בשם אמפייר סטייס קטלרי, רכש את האינטרסים של בעלי המניות של חברת סכיני אונטריו המקוריים ובשנת 1905 שתי החברות שולבו פרנקלינוויל (Franklinville) תחת שם חברת סכיני אונטריו. שוב התרחבה החברה ובניין חדש נבנה בין 1912 ו 1914 ובניין זה הוא עדיין בשימוש על ידי החברה.חברת סרבוטרוניקס (Servotronics) רכשה את חברת סכיני אונטריו באפריל 1967 ובשנת 1969 הם גם רכשו חברת יצור סכינים אחרת ששמה קינג קטלרי המייצרת סכיני אספנות בעיקר, חברת אחות של סכיני אונטריו. קינג קטלרי מייצרת סכיני כיס בעיקר לאספנים, בעוד סכיני אונטריו מתמחה בסכיניי להב קבועים. שתי החברות משלימות אחת את השניה טוב מאוד, ועד היום שומרות על העבודה הקשה והמסירות בפעילות הייצור שלהם שמובילות את יצור סכיני הפלדה בעבודת היד האופיינית כל כך לסכיני אונטריו.

ראשיתה של חברת סכיני אונטריו בנאפלס, ניו יורק, בשנת 1889. שמה של החברה נגזר ממחוז אונטריו בו נאפלס ניו יורק הייתה ממוקמת. את הסכינים הראשונים שיוצרו על אבן משחזת המופעלת על ידי כוח המים ונמכרו באמצעות עגלת משא שנעה דרך האזור הכפרי הסמוך, החברה חלוצה בשימוש בכוח המים להפעלת אבני השחזה.

בסביבות 1902 נעשה מהלך של מעבר ששל אונטריו מקאדיז לפרנקלינוויל (Franklinville)  שם יושבת חברת סכיני אונטריו עד היום. בניין חדש לחברה נבנה בין 1912 ו 1914 ובניין זה הוא עדיין בשימוש על ידי החברה.

חברת סרבוטרוניקס (Servotronics) רכשה את חברת סכיני אונטריו באפריל 1967 ובשנת 1969 הם גם רכשו חברת יצור סכינים אחרת ששמה קינג קטלרי המייצרת סכיני אספנות בעיקר, חברת אחות של סכיני אונטריו. קינג קטלרי מייצרת סכיני כיס בעיקר לאספנים, בעוד סכיני אונטריו מתמחה בסכיניי להב קבועים. שתי החברות משלימות אחת את השניה טוב מאוד, ועד היום שומרות על העבודה הקשה והמסירות בפעילות הייצור שלהם שמובילות את יצור סכיני הפלדה בעבודת היד האופיינית כל כך לסכיני אונטריו.

חברת אונטריו מייצרת עד היום סכינים ליחידות הצבא האמריקני ואת סכיניה.

סכיני מיקוב (MIKOV)

מעל לכל ספק, מיקולוסביץ (Mikulášovice) הוא המקום שבו נמצאת מקורה של תעשיית הכלים חדי הלהב בצ'כיה.

עיר הגבול הקטנה הזו ממוקמת בצפון הרפובליקה הצ'כית, באזור הסלוקנובסקי (Šluknovský). העיר קיבלה מעמד של עיר לראשונה ב -1 בפברואר 1916 על ידי פרנץ יוזף הראשון, קיסר אוסטריה.

כבר במאה ה -18, יצרני מספריים של מיקולוסביץ (Mikulášovice) היו מפורסמים בכל רחבי מרכז אירופה וגם בחלקים מסוימים של אירופה המערבית. הם יצרו סכינים מכל הסוגים והצורות, סכינים מתקפלות, סכיני בואי, סכיני סיף, חרבות, סכיני גילוח, סכינים כירורגיות וכלים מיוחדים אחרים. באותו זמן, היה ייצור כלים חדי להב נחשב כתעשייה יוקרתית ומאחר שכמות היצרנים של כלי חדי להב באירופה הייתה נדירה, הפכה תעשייה זו בעיר למשגשגת.

בשנת 1794, החליט איגנץ רוסלר, סוחר מקומי, להקים את המפעל הראשן של כלים חדי להב. באותו זמן, היו כמה מאות עובדים, אך מספרם הוכפל עד לשנת 1819. ההצלחה של רוסלר ועובדיו יצרה מוטיבציה להקים מפעלים נוספים לכלים חדי להב ועסקים נלווים.

תוך זמן קצר, רוב האוכלוסייה של מיקולוסביץ (Mikulášovice) והכפרים הסמוכים היו מעורבים בייצור כלים חדי להב. מכאן ואילך, מיקולוסביץ (Mikulášovice) כונה סוליננגן הצ'כית על שם עיר הפלדה המפורסמת בגרמניה שם מייצרים עד היום מאות מפעלי פלדה כלים חדי להב - כגון חברת בוקר אותה מייצגת חברת בריינסטורם טכנולוג'יס באמצעות אתר סכינים למבינים.

תעשיית הכלים חדי הלהב במיקולוסביץ (Mikulášovice) נהנתהו מ"הבום הגדול שלה" לפני ואחרי מלחמת העולם הראשונה. איחוד התעשיות של הכלים חדי הלהב הוקם במיקולוסביץ (Mikulášovice), ואליו שיוכו כ-4500 עובדים. במהלך מלחמת העולם השנייה, היתה צ'כיה תחת כיבוד נאצי והתעשייה במיקולוסביץ (Mikulášovice) פעלה כחלק מהרייך השלישי. הייצור של כלי חדי להב פינה מקומו לייצור למטרות צבאיות. הייצור של הסכינים לא חודש אלא לאחר קריסת הרייך בסביבות שנת 1946 שאז הייצור המסורתי חודש.

בשנת 1948, שני מיזמים לאומיים הוקמו במיקולוסביץ (Mikulášovice), במפעל הסנדריק במיקולוסביץ (Sandrik Mikulášovice) התרכז ייצור הסכינים, ואילו מפעל אחר (i.e. Koh-i-noor) התרכז בייצור של ציוד משרדי (מותג ידוע כ-KIN).

בשנת 1955, שתי החברות שהתמזגו  הפכו למפכל מתכת אחד שנקרא Mikulášovický kovoprumysl (במיקולוסביץ (Mikulášovice) תעשיית מתכת), עם השם המסחרי מיקוב (MIKOV). תוכנית ההפקה כללה בעיקר כלים חדי להב וציוד משרדי.

בזכות ריכוז הייצור ומודרניזציה של שיטות הייצור, אנו עדים כיום לצמיחה מהירה של חברת מיקוב (MIKOV) ואיכות הולכת וגדלה של הייצור שלה. שיטה חדשה של טיפול תרמי יושמה על פי MARTFROST, מדובר הפטנט צ'כוסלובקי - של חיסום המתכת בטכנולוגיה קריוגנית - על ידי הקפאה עמוקה של להב הסכין לאחר ההתקשות. מיקוב (MIKOV) היה בין המפעלים הראשונים בצ'כוסלובקיה שפיתח טכנולוגיות חיתוך מדוייקות ב-CNC לפלדות אל חלד בעובי גדול יותר. יתר על כן, העבודה התייעלה וטכניקות שיושנות של השחזה וליטוש  ידניות הוחלפו בשיטות אוטומטיות חדשות.

אנו עדים להתרחבות נוספת בייצור של סכינים וציוד משרדי במיקוב (MIKOV)  והחברה התרחבה לערים רבות אחרות בצ'כיה מוצרים של המותגים מיקוב (MIKOV) ו-KIN יוצאו בהצלחה כיום ל- 106 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם, באמצעות חברות סחר חוץ.

בשנת 1990, הפך התאגיד (Mikulášovický kovoprumysl) עם השם המסחרי מיקוב (MIKOV) לחברה בבעלות הרפובליקה הצ'כית ומשנת - 1989-1994, מפעלים הממוקמים בערים אחרות נסגרו בהדרגה. במיקוב (MIKOV)  שמרו על תוכנית הייצור העיקרי שלה לייצור סכינים ציוד משרדי. בשנת 1995 החברה הפכה לחברה פרטית עם השם המסחרי מיקוב (MIKOV). הייצור של סכינים ציוד משרדי המשיכו בהצלחה.

כיום החברה שינתה את שמה מ - Mikulášovický kovoprumysl  ל-Mikov sro בעקבות שינויים נרחבים במבנה הארגוני שלה. היברה החדשה היום שומרת קשר עם מסורת ארוכה של ייצור של סכינים באיכות גבוהה ומוצרים משרדיים, תוך הרחבת ליין המוצרים והצעת מגוון רחב של מוצרים, שנסחרים לא רק בשוק הביתי, אלא גם באירופה כולה והן מעבר לים, כולל בישראל, כאן מיוצגת מיקוב (MIKOV) בגאווה על ידי אתר סכינים למבינים.

החזון

חברת מאגלייט (Maglite) עובדת על פי הצהרת היצרן בסטנדרטים הגבוהים ביותר של יושרה.

בחברת מאגלייט (Maglite) מצהירים, כי הם מחפשים ביצועים כדי לשמור על המוניטין שלהם המשקף את הטוב ביותר שהם יכולים להשיג.

כל פנס כלי של חברת מאגלייט (Maglite) מהווה שיאו של יותר מ -20 שנות מחקר, פיתוח ושכלול מתמיד של כל תכונה המאפשרת ביצוע מדוייק, חברת מאגלייט (Maglite) מצהירה כי היא גאה להיות יצרן ארה"ב.

בהצהרת החברה ובחזון הם כותבים: אנו מאמינים כי הרוח והאופי של החברה מוגדר באופן הברור ביותר, כפי שהובע על ידי הבעלים של מאגלייט (Maglite), מייסד ונשיא אנתוני מגליקה (Anthony Maglica). הפנס של מאגלייט (Maglite) הוא תוצאה של האובססיה של מגליקה עם הנדסת אומנות ויצירה מושלמת, ומחויבותו לשלמות. מכונאי שהחל בניסיונות לפתח מוצר ניסיוני ואשר הצליח על ידי שלימד עצמו ופיתח מערכת הכשרה חדשנית לייצור על ידי תרגול, מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הדריך את הצמיחה של החברה שלו מהחנות של איש אחד העובד על מכונה אחת בשנת 1955 למפעל המעסיק מעל 850 עובדים מסורים היום.

אבל העבודה של אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) לא נעצר שם, הוא ממשיך את מחויבותו לשיפור מתמיד באיכות המוצר הנושא את שמו.

חברת מאגלייט (Maglite) גאה להיות חברה מובילה ברנסנס הנוכחי בתעשייה האמריקאית. אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) עצמו, מאמין מושבע בחשיבות הייצור בארצות הברית, עומד על כך של חברת מאגלייט (Maglite) תישאר יצרן אמריקאי  (MADE IN THE USA).

אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הקדיש את עצמו כדי להוכיח שהמוצרים מאמריקה יכולים להצטיין בשוק העולמי על ידי שימוש בטכנולוגיה לשיפור מתמיד של איכות ותוך הפחתת עלויות. במהלך שני העשורים האחרונים, חידושיו של אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) מאפשרים לפנסיה של חברת מאגלייט (Maglite) להציע לצרכנים ערך טוב יותר באופן עקבי יותר מאשר המתחרים.

ספור האריה והאיילה - פילוסופיית החיים

"בכל בוקר באפריקה, האיילה מתעוררת. יש לה רק מחשבה אחת בראש: עליה להיות מסוגלת לרוץ מהר יותר מאשר האריה המהיר ביותר. אם היא לא תוכל, אז היא תאכל.

בכל בוקר מתעורר באפריקה האריה. יש לו רק מחשבה אחת בראש: כדי להיות מסוגל לרוץ מהר יותר מאשר האיילה האיטית ביותר. אם הוא לא יוכל, הוא ימות מרעב.

בין אם תבחר להיות איילה או אריה אין לכך חשיבות. זה מספיק כדי לדעת שעם זריחת השמש, אתה חייב לרוץ. ואתה חייב לרוץ מהר יותר ממה שעשית אתמול או שאתה תמות. זהו מרוץ החיים".

על פנסיה של חסרת מאגלייט (Maglite)

לקראת כניסתו של פנס מאגלייט (Maglite) לשימוש לראשונה בשנת 1979, הפנס שהיה בשימוש נחשב בדרך כלל כפריט לא אמין, כי בדרך כלל נזרק לאחר זמן קצר בשל אובדן תפקוד שנבע מאיכות נחותה. כל זה השתנה כאשר, לאחר שנים מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) שכלל את תכנון ויישום טכנולוגיית הפטנט הייחודי שלו בפנסי מאגלייט, שהביאו למהפכה אמיתית בתעשיית התאורה הניידת. על ידי שילוב של עיצוב מעולה עם עמידות אמינות, אחריות לכל החיים באופן חסר תקדים, אנתוני אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הפיק באמת פנסים כי הם יצירת "אמנות זה עובד!"

מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) נולד בניו יורק וגדל באירופה שם קיבל את הכשרתו, מר מגליקה (Anthony Maglica) חזר לארצות הברית בשנת 1950, כדי לנצל את ההזדמנויות של השוק האמריקאי שאפשר קידום של היוזמה החופשית. בשל כישורים מצויינים ומושחזים כמכונאי ניסיוני יחד עם התמדה והתמדה, חברת מאגלייט (Maglite) גדלה במהירות מאז ההתחלה הצנועה במוסך בלוס אנג'לס בשנת 1955. מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) סיפק את ההון הראשוני חלומו בהשקעה אישית של $ 125.

חברת מאגלייט (Maglite) הייתה בתחילה "בית המלאכה" קטן שסיפק בתחילה כלים מכונות לתעשייה, וכיום הרוויחה את המוניטין שלה כיצרנית של מוצרים מתוחכמים, לחלל, לתעשייה ושל חלקי מכונות צבאיים. הכישרון הייחודי של מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) למיזוג טכניקות ייצור חדשניים באיכות ויעילות היו והינן תחרותיים וממשיכים עד היום.

מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) עושה שימוש בסגנון ניהול של ידים על ההגה, פתוך הפגנת מנהיגות עם איכות ליבה פילוסופיה עקבית מעולהף של כל המוצרים של חברת מאגלייט (Maglite) יחד עם שירות לקוחות יוצא מן הכלל, שמעולם לא כשל למול המתחרים.

במסורת אמריקאית טיפוסית, ראה מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הזדמנות לייצר נישת יצור של מוצרי תאורה מעולים החל משנות 1970. הוא ראה, ולמעשה ניצל, רבים מן המוצרים הזמינים באותה עת והיה בטוח שהוא יכול לעשות יותר טוב. בשנת 1979, פתחה חברת מאגלייט (Maglite) פנס, שבתחילה היה מכוון לאנשי מקצוע וביטחון- כגון אנשי משטרה וכבאים, שחייהם ופרנסתם לרוב תלויים באמינות הפנסים שלהם. עד מהרה החלו אותם "גיבורים" להתעקש על שימוש רק בפנס הכיס חברת מאגלייט (Maglite). הצרכנים גם מצאו כי לשימוש ביתי ולספורט, הם אינם יכולים לסמוך על אף אחד אחר.

טוני לא היה שבע רצון לנוח על "זרי הדפנה" של הצלחתם של פנסי מאגלייט (Maglite). בשנת 1982, זמן קצר לאחר המעבר עצמו של המפעל שהיו בו כ-800 עובדים ובמתקן 126,000 רגל מרובע באונטריו, הוא הציג את פנס המאגלייט (Maglite) הנטען. זו מערכת נטענת החזקה ביותר בגודל שלה בשוק. בשנת 1984, פנס המיני מאגלייט (Maglite)  שהוצג הפך להצלחה בן לילה. הצורה האסתטית הייחודית של הפנס והפונקציונליות היו חריגים בכל קנה מידה עבור תעשיית התאורה הניידת.

בשנת 1987, גרסה מוקטנת של המיני מגלייט הוצגה (גרסה תא AAA) זו הותאמה היטב ליישומים תעשייתיים ורפואיים רבים. עם עין חדה המתמקדת בשוק, הציג מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) פנס מאגלייט סוליטייר בשנת 1988. פנס אידיאלי עבור ארנקים ומחזיקי מפתחות עקב הקומפקטיות שלו, כולל עיצוב ייחודי באיכות מעולה, היה להיט מהרגע הראשון.

הביוגרפיה של מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica)  - מייסד החברה

מחויבותו המתמדת של איש אחד

כל פנס שיוצר על ידי חברת מאגלייט (Maglite), מייצג התחייבות של אדם אחד ששומר על איכות המוצר, וכן על תעשיית ייצור מקומות עבודה באמריקה.

מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הוא האלוף של היוזמה החופשית ואת החבברה שאת בסיסה הניח, הוא נשיא של חברת מאגלייט (Maglite), עכשיו סמל של עיצוב אמריקאי קלאסי.

חמוש רק בכישרון, נחישות, כבוד לעבודה קשה, רדף מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) אחר החלום האמריקאי, כאשר הקים את חברת מאגלייט (Maglite) בשנת 1955. כאשר הוא המשיך לתכנן ולייצר מוצר שיצר מהפכה בענף, הוא הבין את החלום במלואו. במרדף המתמשך שלו על טכנולוגיה חדשנית, איכות המוצרים, עיצוב שירות הלקוחות ואבטחת שירות, מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica)  מצא אסטרטגיה שיווקית שלא רק יוצרת ביקוש עולמי של מוצרי החברה, עצמו ובשרו, אך יכול גם לדעתו, לעזור לאמריקני אחר  תוך שמירה על משרות ייצור בשוק האמריקאי.

התחלות עלובות

אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) נולד בניו יורק בתקופת השפל הגדול, טוני אנתוני מגליקה (Anthony Maglica)  גדל בקרואטיה. הוא היה ילד קטן כאשר אמו החליטה לחזור לקרואטיה, כדי שיוכל לעלות עם קרוב משפחתה. בשנת 1950, כאשר המדינה הייתה לאחר חורבות מלחמת העולם השנייה והקומוניסטים בשליטה, טוני ברח חזרה לאמריקה. שם קיבל נסיון כמכונאי, למרות שהוא לא דיבר אנגלית. הוא לימד את עצמו כמה מילים ביום תוך כדי עבודה, ועבד גם בשעות הפנאי שלו במאבק להשרדות כלכלית. לבסוף טוני הצליח לחסוך $ 125, עבור התשלום הראשוני לרכישת המחרטה הראשונה שלו. כך החל המסע של טוני אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) למימוש החלום האמריקאי: בחנותו של איש אחד המכונה "המכונאי", הוא ידע כי ימי העבודה עבור אנשים אחרים היו מאחוריו. הוא היה, סוף סוף, בעסק משל עצמו.

מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) החל ליצור חלקים מדויקים עבור תעשיית התעופה והחלל, והצבא. עד מהרה המוניטין של יעילות, איכות ותחכום הובילו להקמתה של חברת מאגלייט (Maglite, שהוקמה בסופו של דבר בשנת 1974. עד אז, מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica) הוכיח בבירור כי הטכניקות החדשניות שלו לחסכון בעלויות הייצור והגברת האיכות מצליחות היטב. הניסיון לשיפור מתמידממשיכים לשמור על החברה שלו בתחרות.

תאורה בדרך אל ההצלחה

במקביל לגדילתה של חברת מאגלייט (Maglite), פיתח מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica)  פנס חדש ומשופר. תחילה ממוקד למגזר ביטחון הציבור, הוצג פנס המאגלייט בשנת 1979. שוטרים, מכבי אש ואנשי עבודה מהרו להפיץ את השמועה על פנס האלומיניום אנודייז הקשיח והאמין, עובדה שתשנה את תעשיית התאורה הניידת לנצח. מחויבת חדשנות ועידון המוצר הצליחו. לאחר הפתוח הראשוני מר אנתוני מגליקה (Anthony Maglica)  פתח מר מגליקה פנס מאגלייט נטען שהינו אחד הפנסים הנטענים החזקים ביותר ביחס לגודלו. פנס מינימאגלייט AA הושק בשנת 1984 וקבע סטנדרט חדש בגודל פנסים אישיים. פנס AAA מיני שפותח לאחר מכן  ואשר היה אידיאלי עבור יישומים תעשייתיים ורפואיים רבים, הוצג בשנת 1987; לאחריו פותח הסוליטייר AAA, המיועד לארנק, הוצג בשנת 1988.

פנסי מאגלייט כובדו על ידי המכון יפן לעיצוב ועל ידי המוזיאון לאמנות שימושית בגרמניה. מגזינים ציינו את מאגלייט כינו את מוצרי מאגלייט כ"אמריקה עושה את המיטב". בשנת 1996, התייחס וול סטריט ג'ורנל לפנס המאגלייט כ"קאדילק של הפנסים", ומנכ"ל אפל גילברט פ. אמליו צוטט כמי שאמר שהוא שמאגלייט היא ה"אפל" של הפנסים "למעשה מאגלייט הוא פנס המחשבים".

התרחבות וחדשנות

משרדיה הראשיים של מאגלייט ממוקמים באונטריו, קליפורניה, מאז 1982, מפעלה של חברת מאגלייט (Maglite) המחזיקה כרגע יש 850 עובדים, משתרע על כ 450,000 מטרים רבועים של שטח, וכולל את מפעל הייצור, משרדים ומרכז ההפצה הראשי. במתקן הייצור החדש חברת מאגלייט (Maglite) מצליחה לענות על הביקוש העולמי הגובר למוצרי החברה.

חברת יונייטד קטלרי (United cutlery)

חברת יונייטד קטלרי (United cutlery) נוסדה בשנת 1984 כחברה לעיצוב מותגים בתעשיית כלי הלהב הספורטיביים/טקטיים.

הביקוש למוצרי החברה הלך והתגבר עם הזמן, זאת בעיקר בשל העיצובים החדשניים ופורצי הגבולות אותם פתחו מעצבי החברה הצעירה. בתוך זמן קצר ביותר הפך המותג United של חברת יונייטד קטלרי (United cutlery) לאחד המותגים המובילים והחדשניים בתחום הספורט/טקטי.

ב1990 קיבלה יונייטד קטלרי (United cutlery) את הזיכיון לשימוש במותג המסחרי Colt.

קו המוצרים תחת השם Colt הרחיב מאוד והשריש את יונייטד קטלרי (United cutlery) כאחד השחקניים הראשיים בשוק האמריקאי, בתחומים יחסית חדשים לה כגון: ספורט, ירי, סכינים וכלים לשוק צבאי ולבסוף לשוק האופנועים.

ב-1997 הוסיפה יונייטד קטלרי (United cutlery) למותגיה המורשים את מותג העלHarley Davidson, החלטה אסטרטגית שנתבררה אח"כ כאחת החשובות של החברה!

כיום, כל רשת חנויות האופנועים של הארלי מוכרת את מוצרי יונייטד קאטלרי המעוטרים בסמל ההארלי האלמותי.

יונייטד מייצרת להארלי גם מוצרי פרסום ומתנות (Merchandise)לאירועים, לכנסים, לתערוכות וכדומה. רוכב ההארלי הממוצע לא זז מבלי לרכוש אחד מפריטים אלו, כולם עם הסמל הידוע, תוצרת יונייטד קטלרי (United cutlery), כמובן.

תורגם סימולטנית מאתר יונייטד, אתר סכינים למבינים.


חברת סוג (SOG)

חברת סוג (SOG) גדלה מתוך הדירה/המשרד של ספנסר פריזר, הבעלים, בסנטה-מוניקה, קליפורניה ב-1986 והפכה לאחת החברות המובילות בתחום הסכינים הטקטיים והמולטיטולס, שכיום מספקת כלים לאלפי לקוחות מסביב לעולם ומונה יותר מ-70 עובדים.

"הסכין היא כלי העזר הוותיק ביותר של האדם" - אומר פריזר. "ועם הזמן היא עדיין נשארה חלק חשוב מהחיים של חלק גדול מהאוכלוסייה בעולם, אם כציוד הישרדות, כסכין להכנת אוכל, או לעבודה יומיומית.

"הסכין אף פעם לא תעלם מחיינו, היא רק תשתפר עוד ועוד יחד עם התקדמות הטכנולוגית"- אומר פריזר.

לפריזר, שלא מזמן חגג את יום הולדתו ה-56, יש חלק בעיצוב ותכנון של כל דגמי הסכינים והציוד האחר שחברת סוג (SOG) מייצרת. הוא המשיך לעשות את זה, גם אחרי שמכר את העסק לחברת השקעות פרטית בשנת 2009 ונשאר בתפקיד של מעצב ראשי ואחראי הצוות הטכנולוגי.

הסכין הראשונה שפריזר עיצב הייתה מבוססת על אחת הסכינים הוותיקות שסופקה כסטנדרט לכל חייל ביחידה המיוחדת בשם STUDIES AND OBSERVATION GROUP של צבא ארה"ב בתקופת מלחמת ווייטנאם. אגב, שם זה שימש מקור השראה לשם החברה - SOG.

מאז ועד היום חברת סוג (SOG) נמצאת תמיד בחזית הטכנולוגיה, כדי לייצר כלים איכותיים יותר ובעלי עיצוב יותר "סקסי". זה התבטא לא רק בפס הייצור, אלא גם בשיטות השיווק המרשימות של חברת סוג (SOG)  - מתמונות בעמוד הראשי של מגזין SOLDIER OF FORTUNE ו- SURVIVAL GUIDE ועד לקשר עם לקוחות דרך שיווק באינטרנט, פייסבוק וטוויטר.

בין לקוחות חברת סוג (SOG) ניתן למצוא חובבי צייד, טיולים ופעולות אתגרית, יחד עם חיילים ואנשי בטחון,  וכמובן אספנים ואוהבי גדג'טים מכל סוג, אבל דבר אחד הוא משותף  - רובם גברים.

" העסק שלנו בנוי על הצעת דברים אישיים ומיוחדים ללקוח"- מסביר פריזר. "לאישה יש יותר אפשרויות לביטוי עצמי - אופנה, בשמים, תכשיטים. לגברים זה מתחיל ונגמר בשעון למרבה הצער. סכין מאפשרת לך להיות מיוחד".

חברת סוג (SOG) מייצגרת פנסים בגודל כף יד, גרזנים קלי-משקל, מצ'אטה עם להב רגיל מצד אחד ומשונן מצד השני - כל אלה  דברים ששמים להם לב כשמדפדפים בקטלוג החברה.

חברת סוג (SOG) מצליחה לאחד מסורת ארוכת-שנים של יצור איכותי ועמיד, עם פיתוחים מהפכנים ביותר של תעשיית הכלים חדי הלהב. "אנו רק מנסים לתת אפשרויות רבות של שימוש בכלי ולחשוב מחוץ לקופסה" - אומר פריזר, שהספיק לעבוד על פרויקטים סודיים עבור הממסד ולפתח ציוד לצבאות ברחבי העולם.

בפעם הראשונה כשפריזר התחיל להתעניין בציוד טקטי והישרדותי הייתה כשהוא ביקר בתערוכת מזכרות מלחמה בשנות ה-80. היופי, היעילות והאסתטיקה של סכיני מלחמת וייטנאם פשוט כבשו אותו. הוא החליט לבנות סכין באותו סגנון בייצור סדרתי - כאשר זה היה ניסיונו הראשון בתחום זה. "מאז כל פעם לפני שלב התכנון של כל כלי, אני חושב על סיפור שעמוד מאחוריו, זה עוזר לי להתמקד במטרה"- פריזר מספר.

הדגמים הראשונים של סכיני חברת סוג (SOG) יוצרו ביפן. המכולות כבר היו בדרכם באוקיינוס השקט ופריזר רק הבין שעוד לפני שהם יגיעו, צריך לחשוב על דרכי המכירה. הוא פרסם מודעות במגזיני הישרדות עם מחיר של 169 דולר ארה"ב ליחידה. בחודש הראשון SOG הרוויחה $10,000, בחודש השני $50,000. בחודש השלישי התחיל פריזר להתקשר לחנויות בדרום קליפורניה בניסיון לבנות רשת מכירת ציוד של החברה.

בשנת 1989 זכתה הסכין בתואר הסכין הטובה ביותר (Overall Knife of the Year Award) ב-תערוכת BLADE SHOW. "הבנתי שיש לנו משהו, וזה כבר לא סתם תחביב"- נזכר פריזר. עקב קצב הגדילה המטאורי של החברה, עברו משרדיה של חברת סוג (SOG) לסיאטל בשנת-1993, בהתחלה ל-EDMONDS, ובסופו של דבר ל-LYNNWOOD.

בשנים הראשונות התמקדה חברת סוג (SOG) בייצור סכינים במראה טקטי לשימוש בחוץ ולטיולים, אך בעלי החנויות רצו לראות סכיני הישרדות בעיצוב קלאסי. "בשנים האלו התעשייה לא הייתה מפותחת"- הוא מספר -"זה בוודאי לא היה הייטק".

הפריצה הייתה כאשר מחברת CABELA, ענקית ציוד ההישרדות בקשה פתוח מיוחד, נמסר ש-SEAL PUP, הסכין עם הלהב הקבוע צורת הידית האופיינית, הפכה ללהיט מכירות היסטרי של חברת סוג (SOG). פריזר מסר את העבדה הזאת לבעלי החנויות הקטנות שאיתם הוא עבד. "SEAL PUP הייתה עשויה בסגנון עכשווי, כולם רק חשבו על הסגנון הטקטי" -אומר פריזר - ""טקטי" הפך להיות מילה נרדפת של "טכנולוגי" ".

ברוח טכנולוגיות התקשורת והחדשות, התחילה החברה לבצע הזמנות בדואר אלקטרוני, פתחה אתר אינטרנט, חשבונות בפייסבוק ובטוויטר. חברת סוג (SOG) מעודדת לקוחות להצטלם עם ציוד החברה ועושים תחרויות חיתוך שונות.

לוחם חיל הים האמריקאי שכולם מכירים

R. Lee Ermey לוחם היחידה המובחרת בדימוס ומנחה תכניות טלוויזיה מוכר ופופולארי, שהופיע בפעם הראשונה על המסך בתור סמל של בסיס טירונים בסרטו "Full Metal Jacket" וישר הפך להיות לסמל אייקוני, ואשר עשה דיבוב לדמות של SARGE ב"צעצוע של סיפור" והשתתף בפרסומות של GLOCK היה דמות אידאלית בשביל SOG.

"פשוט הלכנו לבנאדם שכולם הכירו בכינוי "הסמל". ואז גילינו שכבר יש לו קשר לחברה - הוא החזיק בבעלותו במולטיטול של SOG". חוץ מהדמות של האייקון האגדי, גם סכיני חברת סוג (SOG) עצמן מככבות בלא מעט סרטים - כגון "שליחות קטלנית 2", "Kill Bill", "the Hurt Locker"', בסדרה "אבודים" ותוכניות רבות אחרות.

מכירות

למרות שרוב המכירות של חברת סוג (SOG) מתבצעות היום באינטרנט, קיימות חנות מפעל ב-LYNNWOOD שנותנת ללקוח אפשרות לחוש את הסכינים ולהחזיק אותם ביד. לפני כמה שבועות ביקרו שם ג'ון ארלינגטון וקרג יוגרסן.

הראשון הוא מנהל בית ספר שדה לפעולות טקטיות ומעקב, והשני אחד המדריכים.

"כשאתם נמצאים ביער, צריך לבחור כלים נכונים" - מסביר יוגרסון - "בתנאים האורבניים אתם לא חושבים על זה, אבל שם הכל נראה אחרת ומסתבר שגרזן הטומהוק הכי מכוער הוא כלי יעיל ביותר כשאתה מנסה לבנות מחסה תחת גשם".

נכון להיום, הלהבים וחלקי חילוף של חברת סוג (SOG) מיוצרים ביפן, טאיוון וסין, ועובדי החברה מבצעים מעקב איכות והרכבה של הציוד. בחברה סירבו למסור לדווח על גודל ההכנסות, רק אמרו שמדובר על סדר גודל של עשרות מיליוני דולרים כל שנה.

פריזר מקבל מכתבים מכל העולם עם סיפורים על איך הכלים של חברת סוג (SOG)  עזרו לאנשים ואף הצילו חיים.

מכתב אחד הגיע מרופא שיניים, שלקח את בנו לטיול סירות בקנדה. אחרי יומיים הרגיש הבחור כאבי שיניים עזים ואבא השתמש בפלייר מולטיטול של חברת סוג (SOG) לעקירת השן בשטח (לא מומלץ לנסות בבית.

לקוח אחר מארקנזס קנה פולדר כדי לפתוח שקי אוכל אצלו בחווה, בגלל שהסכין המתקפלת אפשרה פתיחה עם יד שמאל לבדה. כעבור פחות מ-24 שעות הרכב שבו נהג סטה מהכביש ונכנס בין שני עצים. האיש נתפס עם רגל ויד אחד מתחת ללוח מחוונים והמכנס של הרגל השנייה נתלה על פינה מתכתית ברכב. חגורות הבטיחות ננעלו ולא היה ניתן לפתוח אותם. עם היד הבריאה האיש הוציא את הסכין, פתח אותה וכך שחרר את עצמו ממלכודת המוות וניצל.

חיילים רבים מכוחות האמריקאים בעיראק משתמשים ברב-כלים (מולטיטול) של חברת סוג (SOG) בשגרה יומיומית. אחד לדוגמה שחרר את הבורג התקוע במראה האחורית של הג'יפ לאחר שנהג אחר שבר את הכלי מתוך ערכתו. כך הם יכלו להמשיך במשימה. "אני שמח שהמון חברה הטובים משתמשים בכלים שלנו"- אומר פריזר.

5 המוצרים הפופולאריים ביותר של חברת סוג (SOG)

SEAL Pup: A 9-inch fixed blade knife designed with Navy SEAL's in mind.

Tactical Tomahawk: A tool designed for excavation and extraction.

Flash II: A switchblade-type of knife where the blade opens with a single hand.

Twitch: A classic folding pocket knife with an aluminum handle.

PowerLock: SOG's version of the multi-tool with scissors, screwhead and a variety of blades.

חברת קאי ארה"ב – קירשאו (Kershow) ומוצרי זירו טולורנס (Zero tolerance) - על ציר הזמן

המקור של החברה ביפן אצל משפחת אנדו וסנווה 1908.

היא ממוקמת בטאולטין אורגון פורטנד בסמוך לחברת קולומביה ריבר אורגון ושורשיה קרובים למקורותיה של קולומביה ריבר מתחרתה.

להלן מתוארים קורותיה של קאי ארה"ב - קרשו והתפתחותה על ציר הזמן לאחור.

זירו טולורנס - zero tolerance

2007 ואילך.... האגדה ממשיכה.

2006

קאי ארה"ב בע"מ (Kai USA Ltd), בשיתוף גאה עם איגוד נכי המלחמה המשותקים של ארה"ב מציגים את זירו טולורנס ("0 סובלנות") זירו טולורנס (Zero tolerance), הסדרה מתמקדת במחקר ופיתוח של סכינים מוכנים לקרב ומעוצבים כדי לעמוד בדרישות המחמירות ביותר של הצבא ושל שלטונות אכיפת החוק.

מודל 0500 של סכין ה- זירו טולורנס (Zero tolerance), זוכה פרס העיצוב של מגזין Blade האמריקאי ברוב דעות בגין ה"עיצוב חדשני". קאי ארה"ב בע"מ זוכה גם בפרס של עיתון ה- Publisherעבור השותפות שלו איגוד נכי המלחמה המשותקים של ארה"ב . בהמשך זוכה קירשאו בשורת פרסי עיצוב על ידי מגזין Blade האמריקאי.

2005
קאי ארה"ב בע"מ (Kai USA Ltd Kershaw Knives and Shun Cutlery) זוכה באופן מדהים וחסר תקדים ב- 4 פרסי עיצוב של מגזין Blade האמריקאי בכלל זה "הסכין החדשנית תוצרת אמריקאית של השנה", פרס למודל 1597 שיוצר בטכנולוגיה מתקדמת (הזרקת מתכת יצוקה “MIM-HIP” (metal injection-molded blade and 3-D machined handle) זוכה בפרס "סכין השנה" ועיצוב של שון אוניון (קרובו של קן אוניון (Ken Onion) שעיצב גם לקולומביה ריבר) זוכה בעיצוב סכין שף שהכין לקרשו לדגם DM0500 בפרס "סכין מטבח של השנה, ושיתוף פעולה נושא פירות עם חברת Spyderco, דגם C96 (Spyderco Spyker) זוכה בפרס "שיתוף פעולה של השנה". באותה שנה הרוכב המקצועי Guilherme Marchi בחסות סכיני קרשו זוכה בגמר אליפות העולם ומסיים העונה במקום השני בעולם.

kershaw

2004
סכין קרשו "נשיונל ג'יאוגרפיק" בייצור קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, כלי הקרבינה מודל 1004 (“National Geographic” Carabiner Tool) מוגן הפטנט, מנצח וזוכה בפרס מגזין Blade האמריקאי, כ"סכין הייבוא החדשני ביותר של השנה".
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מעבירה את חטיבות הייצור (שיווק, ייצור, מו"פ, אחסנה ושלוח) למתקן חדש בגודל של 55,000 מ"ר הממוקם בעמק Tualatin פשוט יפה דקות דרומית בפורטלנד, אורגון.

2003
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מרחיבה את הנוכחות השיווקית שלה בארצות הברית על ידי הצגת "שון" (“Shun”) ליין סדרתי של סכיני מטבח מתקדמים בעיצוב החברה, כחלק ממוצריה של חטיבת כלי בית של קרשו זוכת הפרסים.

2002
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו מציגה סכין ה- SpeedSafe ®מודל 1660rainbow_knife - הסכין הראשון עם גימור ה-Rainbow. הסכין זוכה בפרס על ידי מגזין Blade האמריקאי.

2001
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, סכין בעיצובו של קן אוניון (Ken Onion) "העירית השחורה" (Black Chive), דגם 1600BLK Blade SpeedSafe ® זוכה על ידי מגזין Blade האמריקאי בפרס "הסכין מתוצרת אמריקאית של השנה".
japan.

2000

קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, סכין בעיצובו של קן אוניון (Ken Onion), מודל 1580 עם SpeedSafe ® זוכה בפרס בינלאומי של ה- IWA "International Knife Award".

1998
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מציגה את העיצובים הראשונים שלה יחד עם קן אוניון Ken Onion)) SpeedSafe ® "משימה אקראית", ומודל 1510 זוכה על ידי מגזין Blade האמריקאי בפרס "הסכין מתוצרת אמריקאית של השנה".

1997
תחת ניהולו של מר קוג'י אנדו, מנכ"ל חברת קאי יפן, קוג'י אנדו (Mr. Koji Endo) מחברת קאי קורפ יפן, מתמנה מר הירושי ג'ק איגרישי (Hiroshi (Jack) Igarashi) כסגן נשיא בכיר של קאי ארה"ב בע"מ - קרשו.
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מרחיבה את המתקן בווילסונביל (Wilsonville facility) כך שיכלול ייצור, שיווק ואחסנה. אחד המוצרים הראשונים שנבחר להיות מיוצרים בארה"ב על ידי סכיני קרשו היה מולטיטול מודל A100Cעם צבת ייחודית מתכווננת וכפתור לפתיחה באגודל אחד של להב הסכין.

1996

קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מכניסה לייצור את ה"אלסקה טריידר" מודל 1098', דגם ציידים עם שגם לפשיטת עורות פטנטי.

1995
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מכניסה שתי סדרות חדשות שנוספו לקו המוצרים של קרשו, נעילה ליניארית, ואת סדרת לחצן המנוף הייחודי.

1994
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, הדגם הפופולרי מתמיד של קרשו - דגם הטריידר (Trader series) מקבל עיצוב ידית חדשה, הקו מתרחב וכולל סכין צייד - ההאנטר טריידר ולהב דייגים.

1991
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, במהדורה מוגבלת של קרשו סדרת ה- Kershaw’s limited-edition Scrimshaw originals המעוצבת על ידי הגלף והאומן הנודע וולטר אלכסנדר, מתרחב כדי לכלול כלבי ציד, חיות בר באפריקה, עופות מים וחיות בר בצפון אמריקה.

1990
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, סדרה חדשה נוספת לקו המוצרים הרחב של קרשו; קו מוצרים אמריקאי בעבודת יד הכולל עיצובים בקן אייל ושן: American Hand-Crafted Stag, Saber Tooth folders, Maniago work knives, and a new line of dress knives and accessories.

1988
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, הסכין הנמכר ביותר של החברה ה- D.W.O זוכה לגיוון צבעים חדש.

1986
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, החברה שבאופן מסורתי עושה מחוות לגיבוריה הצבא, מציירת לזכרו של הקצין ווייד דאלי (1960-1984), את D.W.O מודל 3000 נוספה לסדרת הסכינים "חוות הקצינים" (Officer Ranch Series).

1985
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, החברה עוברת למתקן החדש שלה בווילסונביל (Wilsonville facility) באורגון.

1984
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, החברה מרחיבה את השוק שלה לאירופה, תחת השם קאי קטלרי אירופה (Kai Cutlery Europe).

1982
קאי ארה"ב בע"מ - קרשו, מרחיבה את קו סכיני השטח והשדה שלה, מפתחת אולרים מתקפלים, ומציגה את סכיני הפילוט שפיתחה והחלה לייצר.

1978
תחילת הדרך בארה"ב, קאי קטלרי בע"מ (Kai Cutlery Co. Ltd) רוכשת את חברת סכיני קרשו ארה"ב (Kershaw Knives), ויוצרת את קאי ארה"ב בע"מ (Kai USA Ltd) (שיווק), קאי קטלרי הונג קונג בע"מ (שיווק) (Kai Cutlery Hong Kong Ltd. (marketing)).

1977
קאי קטלרי ארה"ב בע"מ (שיווק) מוקמת ((Kai Cutlery USA Ltd (marketing).

1974
חברת סכיני קרשו (Kershaw Knives) פותחת את דלתותיה לעסקים באגם אוסווגו אורגון ארה"ב (Lake Oswego, Oregon), החברה חורתת על דגלה – האחריות לרוכש הראשון של הסכין הינה לכל החיים.
משרדים נפתחים באירופה דיסלדורף, גרמניה המערבית.

1973
קאי מרכז (מחקר ופיתוח) בע"מ (Kai Cutlery Center Co., Ltd. (research and development) מוקמת.

1971
אנדו קטלרי ייצור ושות' בע"מ (לייצור סכו"ם במטבח) מוקמת לראשונה (Endo Cutlery Manufacturing Co).

1968
סנווה קטרלי תעשיה בע"מ (קוצצי ציפורניים, מספריים וייצור ספינות).

1964
סנווה עבודות ושות' בע"מ (ייצור מכונות)( Sanwa Cutlery Industry Co).

1951
קאי רייזור ושות' בע"מ (גילוח וייצור להבים) (Kai Razor Co).

1947
סנווה קטלרי ושות' בע"מ (חברת שיווק שהוקמה) (Sanwa Cutlery Co).

1908
אנדו ייצור ושות' (ייצור ושיווק).
 

תרגום ועריכה עמר יעבץ – אתר סכינים למבינים